امور حقوقی و قراردادها در کسب و کار

عقد قرار داد در شرکت های خصوصی شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد و مسئله ی پیچیده ای است که باید دقیق بررسی شود و نیازمند دانش وتجربه خاص در این زمینه است بنابراین توصیه میشود مسئولیت وظایف این بخش برعهده ی تیم و یا شخصی باشد که تمام پیج  خم های مسائل حقوقی را شناخته و به همه ی مسائل تخصصی در این زمینه آگاه بوده و دانش کافی داشته باشد که در موارد عقد قرارداد ها و امور حقوقی میتوانید  موارد حقوقی خود را به ما بسپارید .

مسئول انجام و پیگیری امور حقوقی و قرارداد ها در شرکت خصوصی بر عهده ی مشاور حقوقی شرکت خصوصی و کسب و کار می باشد.مشاروان حقوقی اغلب در شرکت ها(اعم از  خصوصی و دولتی)  و یا در حوزه های امور مشابهی  مانند امو دعاوی و پژوهشی مشغول به کار هستند.قراردادهای  مشاوران حقوقی با شرکت خصوصی خصوصی ها ممکن است از نوع قراردادهای قانون کار و یا به شکل دیگری باشد.

امور-حقوقی-و-قراردادهای-کسب-و-کار
امور-حقوقی-و-قراردادهای-کسب-و-کار

چرا قرار دادهای کاری و حقوقی برای شرکت های خصوصی لازم و ضروری است؟

عدم آگاهی و تخصص افراد در زمینه مسائل حقوقی ممکن است شخص یا شرکت خصوصی را در شرایط بدی قرار دهد که شاید راه چاره ای وجود نداشته باشد و شاید وکیل هم  دیگر نتواند کاری برای نجات انجام دهد.بنابراین انعقاد قرار داد های حقوقی به شیوه ای  درست و اصولی، با کمک شخصی حرفه ای ومتخصص  در مسائل حقوقی،نجات دهنده کسب وکار خواهد بودو کمک میکنند  که قبل از آنکه دیرشود  و شرکت به علت نقض و یا خطا در قرار دادها متوجه ضررشود ازمشکلات احتمالی جلوگیری کنند.همچنین از دیگر دلایل اهمیت وجود کارشناسی در شرکت های خصوصی می توان به  کارآمدی و صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد.

 

در صورتی که مشاور حقوقی شرکت خصوصی خصوصی،دارای پروانه وکالت باشد و اختیارات لازم را از مدیر عامل شرکت خصوصی اخذ کرده باشد،میتواند اقدامات زیر را نیز انجام بدهد:

 • امور کیفری

از قبیل(اختلاس کلاه برداری خیانت در امانت سرقت جعل سوء استفاده و غیره) که مراحل آن بشرح ذیل می‌باشد.

 • طرح شکایت و تنظیم شکوائیه و پاسخ به دعاوی کیفری مطرح شده علیه شرکت
 • تشکیل پرونده در شعب مربوطه دادگاه
 • پیگیری از طریق مراجع انتظامی (کلانتری، آگاهی)
 • حضور وکیل در وقت تعیین شده و پیگیری پرونده تا حصول نتیجه
 • امور حقوقی
 • تهیه و تنظیم دادخواست حقوقی
 • تقدیم دادخواست به مراجع قضایی و غیر قضایی صالح به رسیدگی و تهیه مدارک لازم
 • حضور وکیل در جلسات دادرسی پس از تعیین وقت و پیگیری پرونده تا مرحله اجرای حکم
 • پاسخ به دعاوی حقوقی مطرح شده علیه شرکت

کسب و کارشما با چه موارد حقوقی بیشتر روبه رو است؟

ü    تهیه و بررسی قرارداد

یک قرارداد کاملاً شفاف برای کلیه معاملات تجاری ضروری است. بدون قرارداد دقیق ، مسائل حقوقی می تواند برای همه طرف های درگیر ایجاد شود. قراردادها می توانند طولانی باشند ، با بسیاری از حقایق حقوقی که بسیاری از افراد اغلب از آن استفاده می کنند. مهم است كه وكیل قراردادها مطالب مندرج در قرارداد را بررسی كنند تا از مشكلات خارج نشود.در قرار دادها شرایط و ضوابط باید به وضوح بیان شده و هیچ جایی برای شک و تردید در مورد آنچه از طرفین انتظار می رود ، باقی نماند. اگر بین طرفین اختلاف نظر وجود داشته باشد ، مستندات قانونی وجود خواهد داشت که می تواند از هر دو طرف در برابر استفاده قانونی محافظت کند. مذاکرات مربوط به قرارداد همچنین یک گام مهم برای دستیابی به توافق نامه ای است که نیازها و اهداف هر یک از طرفین را برآورده سازد.  یک مشاور حقوقی با تجربه در زمینه فعالیت های تجاری، قادر خواهد بود به مشتری خود در تعیین انتظارات و تمایل عملکرد و محدودیت های خود کمک کنددر این میان راه حل نقض قرارداد نیز ضروری است. با این کار ممکن است در صورت عدم تحقق تعهدات خود نسبت به طرف مقابل ، وقت و هزینه صرفه جویی شود. بهتر است قرارداد را ، با شرایط و ضوابطی که به راحتی قابل درک است ، ساده نگه دارید تا از سردرگمی آنچه در مورد هر دو طرف انتظار می رود ، خودداری کنید.

هنگام بررسی یک قرارداد ، مطمئن باشید که هر یک از طرفین وظایف و تعهدات خود را درک می کند همچنین تا زمان بررسی کامل، توافق نامه نباید امضا شود. استخدام وكیل برای گذراندن این سند قبل از موافقت با شرایط آن، می تواند موجب صرفه جویی در وقت ، هزینه و استرس مسئولیت نقض قرارداد شود

ü    قراردادهای استخدامی

قراردادهای استخدامی توافق نامه های کتبی بین یک کارفرما و یک کارمند است. آنها معمولاً حاوی شرایط الزام آور در مورد اشتغال ، حقوق و دستمزد ، مزایا ، میثاق ها برای عدم رقابت (توافق نامه “عدم رقابت”) ، قوانین محافظت در مورد اسرار تجاری و توافق های عدم افشای اطلاعات هستند.نقض قرارداد کار می تواند به معنای پرداخت خسارت به شرکت شما باشد ، اما وکلا در مورد اشتغال می توانند در صورت احساس غرق بودن ، چندین دفاع را برای نقض قرارداد کار فراهم کنند.

 ü    شرکت ها ، LLC ، مشارکت ها و غیره

تصمیم در مورد اینکه ساختار مدیریت کسب و کار در شکل گیری مشاغل باید از چه مواردی استفاده کند ، مهم است. ساختارهای مختلف مدیریتی هر یک دارای جوانب مثبت و جوانب خاص خود هستند و یک مشارو حقوقی خبره در زمینه فعالیت های تجاری می تواند به شما در تصمیم گیری بهترین وضعیت برای وضعیت شما کمک کند.مسئولیت و پیامدهای مالیاتی بین ساختار مدیریتی شرکتها ، شرکتهای با مسئولیت محدود (LLC) و مشارکتها متفاوت است. برای شکل دادن ساختاری که مناسب ترین تجارت برای شما باشد ضروری است که معایب و مزایای هر یک را ارزیابی کنید.یک مشاور حقوقی می تواند به شما در ارزیابی خطرات و بدهی های ذاتی در تجارت شما کمک کند. علاوه بر این ارزیابی هزینه هایی که قادر خواهید بود برای ایجاد و حفظ ساختار کسب و کار متحمل شوید ، برای شرکت خصوصی ضروری است. یک وکیل باتجربه همچنین به سؤالات شما در مورد چگونگی تأثیرگذاری مالیات برکسب و کار، پاسخ خواهد داد و راهنمایی هایی در مورد چگونگی تنظیم شغل خود برای موفقیت ارائه می دهد.    

 • نقض قرار داد در شرکت های خصوصی :

در حقوق تجارت ، نقض قرارداد وقتی اتفاق می افتد كه یكی از طرفین  یا هر دو طرف نتوانند وظایف خود را كه در این قرارداد مشخص شده است ، انجام دهند. هدف قانون قرارداد، تأمین خسارت به طرف آسیب دیده و بازگرداندن آنها به جایی است که قبل از وقوع تخلف یا موقعیتی است که گویی این قرارداد اجرا شده است.

در مواردی که نقض قرارداد باعث خسارت حداقلی می شود ، مشاور حقوقی با استناد به قوانین حقوق  تجاری می تواند در بهبود خسارت کمک کند ، از جمله: نجات قرارداد ، عملکرد خاص یا اصلاح قرارداد.  

ü    اختلافات تجاری

اختلافات تجاری یک اتفاق رایج است و به دلایل مختلف می تواند بروز کند. این که آیا اختلاف شامل شرایط و ضوابط یک قرارداد است ، یا اگر به روال تجارت یا صورتحساب منجر شود ، باید اختلاف حل شود. در برخی موارد ، اعتبار و یا امنیت مالی یک شرکت در معرض خطر است و حل سریع لازم است.یک مشاور حقوقی در شرکت خصوصی قادر به بررسی هرگونه اختلافات شرکت خصوصی  شما می باشد و شما را در رسیدن به یک راه حل مناسب کمک می کند. یک وکیل باتجربه برای محافظت از منافع شخصی و تجاری شما تلاش خواهد کرد و شما را در جریان دادرسی یا داوری نمایندگی می کند

 ü    اهمیت خرید و فروش یک تجارت

خرید یا فروش در مشاغل معمولاً برای همه طرفهای درگیر تصمیم مهم است. مراحل مختلفی برای هر فرآیند خرید یا فروش وجود دارد و یک  مشاور حقوقی در حیطه مسائل شغلی  می تواند در هر مرحله به شما کمک کند. هم خریدار و هم فروشنده باید برای هر مرحله از فرآیند کاملاً آماده باشند تا بتوانند خرید یا فروش موفق تجارت را انجام دهند.دقت کافی در انتقال یک تجارت مهم است. بدون داشتن دانش کافی در مسائل حقوقی، ممکن است نقاط ضعف یا فرصت هایی وجود داشته باشد ، که می تواند بر اهداف خریدار یا فروشنده در معامله تأثیر منفی بگذارد.

ü    اختلافات در محل کار

اختلافات در محل کار بخش اجتناب ناپذیری از هر محیط کار است که شماری از این اختلافات حول محور حریم خصوصی است. همیشه بهتر است در رابطه با  حقوق کارمندان آگاهی و دانش کافی  داشته باشید اکثر ارتباطات در محل کار خصوصی نیستند: حریم خصوصی تلفن و پست صوتی در محل کار محدود است و حریم خصوصی ایمیل در محل کار اغلب کاملاً محافظت نشده است. با این حال ، حریم خصوصی کارکنان در ساعات غیرقابل کار تقریباً همیشه قابل دفاع است و مشاور حقوقی و یک وکیل با دانش کافی می تواند به شما کمک کنند و در صورت برخورداری از یک کارفرمای تهاجمی ، از حقوق شخصی شما دفاع کنند.

 در همه سازمان ها و کسب وکار ها، به ویژه شرکت های خصوصی، ممکن است اختلافات یا مسائل حقوقی مختلفی پیش بیاید که  شرکت را با مشکلات مختافی رو به رو خواهد کرد.مدیر عامل شرکت بهتر است برای پیشگیری ازاین مشکلات احتمالی، اقدامات لازم را انجام دهد. برای پیشگیری باید با شخصی متخصص و حرفه ای در زمینه مسائل حقوقی مشورت شود. همچنینی برای سازمان بهتر است شخصی را به عنوان وکیل یا مشاور حقوقی در سازمان خود داشته باشد تا در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد. در واقع حضور چنین متخصصی به سازمان کمک میکند تا هم بتواند از تحمیل ضرر های احتمالی در زمینه های حقوقی از جمله فسخ یا عقد قرار داد ها جلوگیری کرده و قبل از وقوع مشکلات به بررسی و راهکار های لازم برای برخورد با آنها بپردازد و هم اینکه در صورت وقوع مشکل با تخصص خود بتواند به شرکت کمک کند تا کمترین ضرر را متحمل شود.شاید در ابتدا تصور شود که همه اینکار ها را میتوان به سادگی مدیر عامل انجام دهد ولی باطن امر، متفاوت است، این وظایف از پیچیدگی هایی برخوردار است که حضور متخصص را به  امری ضروری تبدیل کرده است.

قراردادهای-استارتاپی-و-کسب-و-کار-موتور-توسعه-نیمو

مشاور حقوقی نیمو در کسب وکار شما چه خدماتی را ارائه می دهد؟

خدمات مشاوره ای(ارائه راهکارهای مناسب در راستای جلوگیری از مشکلات احتمالی حقوقی)

تنظیم انواع قرار دادها از جمله قرار داد های پرسنل شرکت خصوصی خصوصی،قرار دادهای مشتریان و….

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سایر راهکارهای ما جهت توسعه و رشد سرمایه های انسانی

بیشتر بخوانید (از وبلاگ نیمو)

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

فهرست