مدیریت پروژه در ترللو با الگوهای آماده ساخت کارت و تجربه نظم تیمی

مدیریت پروژه در ترللو

اگر قصد دارید که مراحل انجام یک کار را در ترللو مدیریت کنید، حتما آخرین تغییرات مدیریت پروژه در ترللو را دنبال کنید که در این مقاله به آن پرداخته ایم. اگر پیش از این از کاربران ترللو بوده اید، در مدیریت مراحل انجام کارها در ترللو ممکن بود با ایجاد کارت های جدید سازگاری بین کارت­های قبلی و موجود از بین برود و از توازن خارج شوند. بطوریکه اطلاعات مورد نیاز برای یک درخواست در جای اشتباهی قرار بگیرد و یا اصلا در جایی که مورد انتظار شما بوده است نباشد. پس در نهایت چه اتفاقی می افتد؟ به عنوان مدیر پروژه سردرگم و آشفته می شوید.

ایا بهتر نیست در زمانی که قصد پردازش اطلاعات یک کارت را دارید تمام اطلاعات مورد نیازتان از قبل آماده باشد و شما با آرامش خیال بیشتری عملیات خود را انجام دهید؟ یا اینکه هم تیمی جدید شما بتواند به راحتی و بدون درگیری و سوال پرسیدن های مکرر اطلاعات را به روز رسانی کند؟ بله بهتر است اما چگونه؟!

ترللو با استفاده از الگوهای آماده برای کارت­های جدید، که اخیرا در وب سایت ترللو موجود است، آشفتگی در مدیریت کارت ها را کاهش می­دهد.

ترللویی شفاف با الگوی کارت ترللو

مدیریت پروژه در ترللو
شکل شماره ۱:ترللویی شفاف با الگوی کارت ترللو

یک تیم برای موفقیت نیاز به هماهنگی و کار تیمی دارد و راهنمایی برای کار تیمی یک اصل مهم است. الگوهای سفارشی کارت­ ها، این امکان را برای تیم ها فراهم کرده اند تا کارت هایشان را بر تابلوهای گروهی بصورت استاندارد بسازند. الگوهای سفارشی، شامل اطلاعات کلیدی هستند که از قالب های آماده به کارت جدید کپی می شوند و به این طریق یک روال کاری یکپارچه و منسجم و تکرار شونده به وجود می آورند.

به عنوان مثال تیم طراحی با تکمیل کارش درخواست را به سمت تیم اجرایی می فرستد، یا ویژگی هایی توسط تیم محصول به کارت افزوده می شود. همه این موارد را می توان با استفاده از یک قالب استاندارد برای بهبود روال کار انجام داد، در این صورت جزییات کارها کاملا واضح است و روند انجام کار راحت می شود.

یک خبر هیجان انگیز دیگر برای مدیران تیم ها این که، تعداد کارت هایی که در تابلو هایتان در ترللو ایجاد می کنید هیچ محدودیتی ندارد.

نحوه ایجاد یک الگوی کارت

اکنون زمان آن است که بدانید چگونه می شود یک الگوی کارت را اضافه کرد:

مرحله اول: بر روی نماد قالب کارت در گوشه پایین سمت راست هر کارت کلیک کنید. مطابق شکل

مرحله دوم: روی “create  a  new  template” کلیک کنید.

مرحله سوم: الگوی خود را نامگذاری کرده و سپس بر روی “Add” کلیک کنید.

حالا یک کارت به لیست کارت هایتان افزوده می شود.

قابلیت دیگری که دارید این است که می توانید، نحوه نمایش این الگو را هم سفارشی کنید. به این معنا که توضیحاتی را به کارت اضافه کنید، یا فیلدهای سفارشی، چک لیست و موارد دیگر را به کارت ها در ترللو اضافه کنید.

 

مدیریت پروژه در ترللو
شکل شماره ۲ : کپی الگو به کارت

با توجه به شکل ۲ در هنگام ایجاد کارت از الگویی که قبلا ایجاد شده، موارد زیر از کارت الگو به کارت شما کپی می­شوند:

 • عنوان کارت (قابل ویرایش است)
 • توضیحات کارت
 • فیلدهای سفارشی

اما موارد زیر را بر حسب علاقه می توان از کارت الگو به کارت ایجاد شده کپی کرد و یا اصلا کپی نکرد:

 • چک لیست ها
 • اعضا
 • پیوست ها
 • برچسب ها
 • استیکرها

به عنوان نمونه، اگر شما یک تیم خبری را مدیریت می کنید و می خواهید الگویی داشته باشید تا اعضای تیم بتوانند کارهایشان را به اشتراک بگذارند، ممکن است موارد زیر را نیاز داشته باشید:

 • توضیحی که به راحتی ویرایش شود و شامل اطلاعات مرتبط باشد.
 • زمینه های سفارشی که نویسندگان می توانند دسته بندی یا موضوع پست را انتخاب کنند.
 • چک لیست برای بررسی روند و پیش نویس فرایندها
 • لیست اعضا به صورتی که با ایجاد هر کارت یک اعلان دریافت کنند.

نکته کاربردی: ممکن است شما کارتهایی را از قبل ایجاد کرده باشید و می خواهید آن ها را به براساس الگوی کارت ها تبدیل کنید. برای این کار بر روی دکمه Template از بخش Actions کارت کلیک کنید مطابق شکل ۳ و اکنون کارت شما به یک کارت الگو تبدیل می شود درست مثل جادو کردن!

مدیریت تیم در ترللو
شکل شماره ۳: بایگانی کردن کارت در ترللو

در نهایت در روال کارتان ممکن است بخواهید یک کارت الگو را بایگانی کنید ( البته می توانید در صورت نیاز آن را از بخش ارشیو بازیابی کنید و تغییراتی را که می خواهید برای استفاده­های بعدی به آن اعمال کنید) یا آن کارت را در ابتدای لیست کارت هایتان قرار دهید .

ایجاد فرایند با استفاده از کارت های الگو

تا اینجای کار، کارت هایتان ایجاد شده است و اکنون زمانی برای نشان دادن قدرت فرایندها به تیم است.

برای اینکه بتوانید از الگوی کارت ایجاد شده، استفاده کنید دو راه وجود دارد:

راه اول:

بر روی نماد ” Create from template ” در گوشه پایین سمت چپ یک لیست کلیک کنید (شکل۴ ) و الگویی را که می خواهید براساس آن کارت جدید ایجاد کنید را انتخاب کنید. کارت جدید در پایین همین لیست ایجاد می­شود.

الگوهای کارت در ترللو
شکل شماره ۴: ایجاد فرایند با استفاده از کارت های الگو

راه دوم:

در روش دوم شما می توانید از لیست کارتهای الگوی خود یک کارت جدید ایجاد کنید. کارت الگو را باز کرده و بر روی دکمه سبز ” Create Card From Template ” ، واقع در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. ایجاد کارت جدید از طریق این روش امکان انتخاب لیستی را که می خواهید کارت جدید به آن اضافه شود می دهد.

الگوهای کارت برای کلیه کاربران ترللو در مرورگر در دسترس است و ما تلاش خواهیم کرد که به زودی تجربه قالب کارت را به تلفن همراه بیاوریم.

نتیجه:

تررلو با دنیایی از امکانات جدید برای تیم ها خود را به روز رسانی کرده است. در این مقاله یکی دیگر از این قابلیت ها را بررسی کرده ایم. ایجاد الگو برای ساده و یکپارچه سازی فرایند ها و جریان کاری این امکان را به کاربران ترللو می دهد تا بدون پیچیدگی و سردرگمی بتوانند کارهایشان را پیاده سازی کنند. نحوه ایجاد الگوها، و به کار گیری آن در فرایندهای کاری برای راحتی کاربران ترللو شرح داده شده است. برای اشنایی با امکانات دیگر تررلو این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

ما امیدواریم که الگوهای کارت به تیم شما کمک کند تا بتواند روال کاری تان را بهتر کنترل کند و بهره وری تیم تان را بهبود بخشد.

منبع: بلاگ سایت ترللو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.