تپ پرشیا،کسب وکار پیشرو در صنعت گردشگری ایران

امروزه فناوری اطلاعات با سایر شاخه ها،رشته ها و مشاغل گوناگون ارتباط محکمی دارد و ریشه های آنها سخت در هم تنیده شده است. این ترکیب شکل جدیدی از کسب و کار ها را پدید آورده است و ساختار بعضی از مشاغل را دگرگون کرده است.استارتاپ ها و کسب وکار ها نوینی که در گوشه و کنارمان به وجود امده و کم کم رشد کرده اند، نوید دنیای جدیدی از کسب و کار ها را به ما میدهند. در این مقاله به معرفی تپ پرشیا برای شما میپردازم.

تاریخچه و ایده شکل  گیری:

کسب و کار های مختلفی در حوزه ی گردشگری در ایران فعالیت دارند و به دلیل قابلیت ها  و ظرفیت های ایران توجه بسیاری به این حوزه می شود. تپ پرشیا از جمله استارتآپ هایی است که پا در این عرصه گذاشته و با هدف قرار دادن توریست‌های خارجی قصد دارد چهره جدیدی از ایران را به دنیا معرفی کند. تپ پرشیا از ابتدای دی ۹۶ توسط‌ هادی ناجی اصفهانی در شهر اصفهان بنیانگذاری شده و در ادامه راه رسول ذبیحی و امیر حمیدفر به عنوان هم بنیانگذار به تیم اضافه شده‌اند.

‌هادی ۳۶ ساله است و در رشته آی تی در دانشگاه مالک اشتر اصفهان درس خوانده است. او برای ادامه تحصیل به مالزی می‌رود و در مقطع ارشد تحصیلات خود را ادامه می‌دهد. «من از ۲۳ سالگی به مالزی رفتم و حدود ۸ سال در مالزی زندگی کردم. در این مدت در فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویی مختلف شرکت می‌کردم. از جمله می‌توانم به نماینده دانشجویان ایرانی، نماینده دانشجویان بین‌المللی در مالزی و تاسیس اتحادیه انجمن‌های دانشجویی شرق آسیا اشاره کنم. این فعالیت‌های دانشجویی منجر شد راهکارهای ارتباط را یاد بگیرم و ارتباطات خوبی ساختم.

سه سال آخری هم که در مالزی بودم برای یک شرکت انگلیسی مالزیایی کار می‌کردم و این شرکت به دلیل ماهیتی که داشت در حوزه‌های توسعه و استراتژی بیزینس فعال بود و باعث شد من تجارب خوبی را در این حوزه نیز کسب کنم. پس از بازگشت به ایران حدود یک سال در مجموعه سیتی سنتر اصفهان به عنوان مدیر روابط بین‌الملل فعالیت داشتم ولی بعد از یک سال تصمیم گرفتم زندگی کارمندی را کنار بگذارم و به عنوان یک کارآفرین در حوزه آی تی کسب‌وکاری برای خود راه بیاندازم.»

ایده اصلی تپ پرشیا از کجا آمد؟

ناجی اصفهانی درباره ایده شکل‌گیری استارتاپ تپ پرشیا ادامه می‌دهد: «ایده‌های مختلفی داشتم و در نهایت حوزه گردشگری خارجی را انتخاب کردم به این دلیل که این حوزه حوزه‌ای است که در شهر اصفهان می‌توانست بسیار پربازده باشد. در ابتدا تیمی ‌را تشکیل دادیم ولی به دلیل اینکه تمام اعضای تیم فنی بودیم و تجربه‌ای در حوزه گردشگری نداشتیم پس از گذشت چند ماه با شکست مواجه شدیم.

من متوجه شدم شاید فقط ۲۰ درصد موفقیت یک استارتاپ در حوزه گردشگری به توان تیم فنی مربوط باشد و ۸۰ درصد آن مربوط به شناخت بیشتر این حوزه، نحوه برخورد با مسافر، روانشناسی مسافر و غیره است. بر همین اساس تصمیم گرفتم راه را با آگاهی بیشتر ادامه دهم و از اوایل دی ماه سال گذشته استارتاپ تب پرشیا را راه انداختم و به تدریج تیم را شکل دادم و هم‌بنیانگذاران فعلی که تجربه فعالیت در حوزه گردشگری داشتند و مدتی هم خارج از ایران زندگی کرده بودند به تیم اضافه شدند و در حال حاضر پس از گذشت تقریبا یک سال، استارتاپ تب پرشیا یک تیم ۱۲ نفره مستقر در اصفهان است که با بیش از ۱۰۰ نفر از راهنمایان سفر، رانندگان و غیره همکاری دارد.»

معرفی استارت آپ تپ پرشیا

تپ پرشیا پلترم سرویس دهی به گردشگران خارجی طرح کسب و کار ایده اصلی (مشکل / راه حل) تپ پرشیا یک پلتفرم سرویس دهی به گردشگران خارجی می باشد. این پلتفرم علاوه بر ارائه ی سرویس های ضروری سفر از جمله ویزا، کارت بانکی سفر، اجاره ماشین، اقامت و بلیط این فرصت را دراختیار راهنمایان محلی قرار می دهد. که تورهای خلاقانه و تجربی خود را از طریق این پلتفرم ارائه نمایند. این پلتفرم با تمرکز بر اجرای تورها توسط راهنمایان محلی هر شهر و روستا، به گردشگران خارجی آزادی عمل در انتخاب سرویس ها به صورت ماژولار با توجه به علایق شخصی آن ها را می دهد.

این پلتفرم بر خلاف عملکرد آژانس های سنتی و تمرکز بر معرفی شهرهای معروف، امکان توسعه گردشگری را از طریق مردم محلی در شهر ها و روستاها فراهم نموده و با معرفی نقاط نا شناخته ایران این اجازه را فراهم مینماید که درآمد حاصل از گردشگری برای توسعه ی زیرساخت های گردشگری همان محل هزینه شود. تپ پرشیا با یک تیم جوان و علاقه مند توانسته است در طول کمتر از ۹ ماه به بیش از ۱۰۰۰ گردشگر خارجی در حوزه های مختلف سرویس دهی نموده و هم اکنون این تیم خلاق در حال توسعه سرویس های خود در شهرها و روستاهای مختلف ایران می باشد.

تپ پرشیا چه خدماتی به گردشگران ارائه می‌دهد؟

تپ پرشیا کلیه خدمات گردشگری مورد نیاز سفر به ایران را ارایه میکند. تمامی نیاز توریست ها از صدور ویزا ، بیمه ، کارتهای بانکی ایران، رزرو اقامتگاه های کشور مثل هتل ها ، اقامتگاه های سنتی ، تهیه بلیط های اتوبوس، قطار، هواپیما ،استفاده از خدمات تور از طریق راهنماها و راننده های محلی در شهرها و روستاهای مختلف در تپ پرشیا قابل دسترس می باشد.

بعلاوه تپ پرشیا در کنار این خدمات ، بیش از صد و ده عنوان تور و بیش از بیست تور تجربه محور را طراحی و با راهنماهای همان شهر یا روستا همکاری کرده تا مسافران بهترین تجربه سفر را از طریق تپ پرشیا داشته باشند. تمامی سرویس ها بصورت جز به جز و با قیمت مشخص در تپ پرشیا فراهم است نا گفته نماند که با توجه به کیفیت سرویس و سرعت پاسخگویی در تپ پرشیا، اغلب مسافران پس از استفاده از یکی سرویسهای ، ما بقی سرویسهای مورد نیاز خود را نیز از تپ پرشیا خریداری میکنند.

ارتباط با سایر استارتاپ ها

تپ پرشیا در این مدت تلاش کرده است با استارتاپ های موفق دیگر که مخاطبان خود را در طح بین المللی مورد هدف قرار داده اند همکاری داشته باشد و از خدمات آنها استفاده کند. برای نمونه برای اولین بار با همکاری با استارتاپ موفق کشمون ، زعفران تولید شده توسط کشاورزان را مستقیما به مسافرین خارجی که در ایران بودند ارایه کرد، از خدمات کارت بانکی مه کارت استفاده نموده و آخرین همکاری خود را با استارتاپ Nomad.tous داشته و توانسته فعالیت مشترکی را برای ارایه تورهای عشایر بر اساس شیوه زندگی و کوچ آنها به جامعه بین المللی معرفی کند.

استارتاپ تپ پرشیا برخلاف آژانس‌های سنتی که بیشتر تمرکزشان بر معرفی شهرها و مکان‌های معروف ایران است، به معرفی نقاط ناشناخته ایران پرداخته و امکان توسعه گردشگری را از طریق مردم محلی در شهرها و روستاها فراهم کرده است، تا از این طریق درآمد حاصل از گردشگری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری همان منطقه هزینه شود.

امکانات تپ پرشیا:

وب سایت تپ پرشیا یه زبان انگلیسی نوشته و طراحی شده است بنابراین من نیز در این بخش به معرفی خدمات این وبسایت به زبان انگلیسی برای شما میپردازم.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، در  صفحه اصلی این سایت با انتخاب مقصد مورد نظر و تاریخ سفر و مدت اقامت و همچنین انتخاب تعداد مسافر، لیست هتل ها با توجه به امکاناتی که برای مسافر اهمیت دارد. در اختیار او قرار میگیرد، مسافر با توجه به قیمت اتاق ها و امکاناتی که نیاز دارد هتل نورد نظر خود را میتواند انتخابو  رزرو نماید.

تپ پرشیا

معرفی بخش های اصلی سایت:

در این سایت بخشی تحت عنوان services یا خدمات در نظر گرفته شده است. از اناجا که تپ پرشیا همه خدمات مربوط مورد نیاز مسافر را ارائه می دهد، مسافر میتواند با مراجعه به این بخش و انتخاب خدمات مورد نیاز خود از خدمات تپ پرشیا استفاد کند. این خدمات همچنین در صفحه اصلی و در زیر قسمت مربوط به وارد کردن تاریخ سفر و …. به صورت ایکونهایی تصویری در اختیار کاربر قرار گرفته است.

توریسم ایران

از دیگر بخش های سایت تپ پرشیا میتوان به بخش تور ها اشاره کرد. بخش تور ها خود شامل سه زیر مجموعه به شرح زیر است:

      • بهترین تجارب:که در این بخش به معرفی تجارب خاصی میپردازد که احتمالا هیج جای دیگر مسافران نمیتوانند تجربه کنند.
      • انواع تور : در این بخش انواع تور هایی که در ایران قابل برگزاری است بیان شده و گردشگر با توجه به سلیقه خود میتواند نوع تور مورد علاقه خود را انتخاب کند .
      • شهر های ایرن:در این بخش شهر های توریستی ایران و جاذبه های توریستی این شهر معرفی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است

گردشگری

تپ پرشیا در یکی دیگر بخش های سایت خود به معرفی مقاصد توریستی مختلف و همچنینی هتل های هر شهر پرداخته است و امکان رزرو هتل را برای گردشگران فراهم کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.