۱۵ نکته در مصاحبه شغلی موفق

بهترین تکنیک برای مصاحبه شغلی موفق

مشاوره ای برای مصاحبه که به شما در دریافت پیشنهاد شغلی کمک می کند

متقاضی شغلی جدید در موقعیتی جدید هستید. کافرماها باید شما را بشناسند. و پس از بررسی رزومه شما مایل به دیدن شما هستند تا فرد مورد نظر خود را از میان مصاحبه شوندگان پیدا کنند. وقتی برای یک شغل مصاحبه می کنید، مسایل کوچک می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند. حتی یک اشتباه کوچک می تواند برای شما به اندازه یک پیشنهاد شغلی هزینه داشته باشد. برای آماده شدن وقت بگذارید تا بتوانید در هر مصاحبه شغلی که شرکت می کنید بهترین بازخورد را داشته باشید.

این تکنیک های مصاحبه شامل کلیه اصول لازم برای اگاهی از روش مصاحبه شغلی است. از چک کردن شرکت تا ارسال رزومه، و حتی جلسه مصاحبه با مسئول استخدام از ابتدا تا انتها با موفقیت اداره کنید.

۱- تکنیک مصاحبه خود را بهبود بخشید

مصاحبه شغلی به شما فرصتی برای درخشش می دهد. در واقع آنچه می گویید و انجام می دهید، شما را به مرحله بعدی شغلی سوق می دهد یا شما را از این چالش بیرون خواهد کشید.

۲- برای موفقیت در مصاحبه لباس بپوشید

اولین تصور شما بر روی کارفرمای بالقوه تفاوت زیادی در نتیجه مصاحبه شغلی شما ایجاد می کند. اولین داوری که یک مصاحبه کننده انجام می دهد، براساس این است که شما چطور به نظر می رسید و چطور لباس می پوشید. به همین دلیل همیشه پوشیدن لباس مناسب برای مصاحبه شغلی مهم است. ممکن پوششی که از نظر شما مناسب است از نظر کارفرما نباشد، بنابراین شما باید لباس متناسب با جایی انتخاب کنید که می خواهید استخدام شوید.

۳- مهارت های مصاحبه خود را افزایش دهید

در طی مصاحبه شغلی، توانایی شما در تعامل با مصاحبه کننده و بیان مفاهیم به اندازه مطالبی که در رزومه خود ذکر کرده اید اهمیت دارد. مهارت از مهمترین عوامل برای دریافت شغل است. مدتی قبل از مصاحبه زمان بگذارید تا مطمئن شوید که مجموعه مهارت مصاحبه شما به اندازه رزومه کاری شما آماده است.

۴- استرس مصاحبه را به حداقل برسانید

مصاحبه ها می توانند استرس زا باشند ، حتی اگر فرد حرفه ای باشید که تابحال مصاحبه های بسیاری داشته اید یا حرفه ای هستید. تکنیک هایی وجود دارد که می توانید قبل از مصاحبه شغلی برای کاهش استرس از آنها استفاده کنید. مدیریت مصاحبه هنگامی که احساس فشار نمی کنید، بسیار آسان تر خواهد شد.

۵- بهترین تاثیر اولیه را داشته باشید.

تاثیر اول واقعاً مهم است، و شما در هنگام مصاحبه شغلی وقت زیادی برای تأثیرگذاری مناسب ندارید. از زمان استقبال از شما گرفته تا زمانی که ساختمان را ترک می کنید ، به عنوان یک استخدام شونده جدید بالقوه ارزیابی می شوید. مهم این است که هرکسی را با بهترین تصویر خود در میان روبروکنید.

۶- خودتان را به مصاحبه کننده بفروشید

وقتی در مصاحبه شغلی هستید، وظیفه شما این است که توانایی ها و مدارک خود را به مدیر استخدام بفروشید. همچنین باید به مصاحبه شونده نشان دهید که شما هم از نظر موقعیت و هم توانایی برای سازمان مناسب هستید. با آمادگی که دارید، قادر خواهید بود خود را به عنوان کاندیدی معرفی کنید که هر سازمانی دوست دارد او را استخدام کند.

در مصاحبه شغلی خود را کامل بیان کنید
در مصاحبه شغلی خود را کامل بیان کنید

۷- وقتی درونگرا هستید چه باید کرد؟

مصاحبه می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد ان هم زمانی که شما فرد درونگرایی هستید، اما تکنیک هایی برای کمک به درخشش درونگراها در طول مصاحبه شغلی از جمله نحوه برخورد و مدیریت مصاحبه و نحوه فروش کیفیت درونگراها وجود دارد.

۸- بعد از مصاحبه وقت بگذارید و تشکر کنید.

گذاشتن زمانی برای تشکر کردن بعد از مصاحبه شغلی، نه تنها آداب معاشرت شما را به خوبی نشان می دهد. بلکه علاقه شما به موقعیت را تقویت می کند و به مصاحبه کننده نشان می دهد که مهارت های پیگیری عالی دارید. می توانید از نامه تشکر خود برای حل هرگونه مسائل و نگرانی هایی که در طول مصاحبه بوجود آمده استفاده کنید.

۹- برای مصاحبه تمرین کنید.

گرفتن زمانی برای بررسی سؤالات معمولی مصاحبه که احتمالاً در طول مصاحبه شغلی از شما پرسیده می شود، به شما کمک می کند تا چارچوبی برای پاسخهای خود داشته باشید. باور نمیکنید اما از آرامش اعصاب تان شگفت زده شما خواهد شد. زیرا زمانیکه روی صندلی داغ مصاحبه هستید، برای رسیدن به پاسخ درست تلاش زیادی می کنید.

قبل از موعد مصاحبه با یک دوست یا اعضای خانواده مصاحبه را تمرین کنید و وقتی در مصاحبه شغلی واقعی هستید، پاسخ دادن به سوالات برای شما ساده تر خواهد بود.

۱۰- از شبکه مخاطبین خود استفاده کنید

ارتباط با شبکه مخاطبانتان برای ورود به شغل
ارتباط با شبکه مخاطبانتان برای ورود به شغل

چه اطلاغاتی در شرکتی که می خواهید با در انجا مصاحبه کنید برای شما مهم است. شبکه روابط شما می تواند شما را برای شغل مورد نظر معرفی کند، اطلاعاتی را در مورد شرکت را ارائه دهد و به شما بگوید که در طی مصاحبه از شما چه انتظاری دارند. با داشتن این اطلاعات می توانید مصاخبه ای داشته باشید که مصاحبه شوندگان را به شدت تحت تاثیر قرار دهید.

۱۱- شرکت را بررسی کنید

چقدر درباره شرکتی که به تازگی با شما برای برنامه ریزی مصاحبه تماس گرفته است می دانید؟ باید  اطلاعات زیادی داشته باشید. تمام اطلاعات مورد نیاز تان بصورت آنلاین در دسترس است. با فشردن یک کلید در گوگل می توانید اطلاعات لازم درباره فرهنگ سازمانی فرهنگ شرکت و استفاده از اتصالات خود برای به دست آوردن مزایای در مصاحبه به دست اورید.

۱۲- برای مصاحبه تلفنی آماده شوید

زمانیکه به طور جدی در جستجوی شغل هستید، مساله مهمی است که برای یک مصاحبه تلفنی کوتاه آماده شوید. شما هرگز نمی دانید چه موقع ممکن است یک استخدام کننده با شما تماس بگیرد و از شما سؤال کند “”که آیا وقت دارید در مورد یک فرصت شغلی جدید صحبت کنیم

۱۳- مصاحبه گروهی را انجام دهید

مصاحبه با یک نفر به اندازه کافی دشوار است، اما وقتی که مجبور به مصاحبه با یک گروه از مصاحبه شوندگان باشید، مساله سخت تر هم خواهد بود.

۱۴- مصاحبه هنگام ناهار خوری

پذیرایی از شما برای صرف صبحانه، ناهار یا شام این فرصت را برای مصاحبه کننده فراهم می کند که مهارت های ارتباطی و بین فردی و همچنین رفتارهای شما را در یک محیط معمولی تر از یک فضای اداری بررسی کند.

۱۵-  از این اشتباهات مصاحبه خودداری کنید

هنگام مصاحبه چه کاری نباید انجام دهید؟ از رایج ترین اشتباهات مصاحبه شغلی ، اشتباهات و خطاهایی که یک فرد متقاضی کار می تواند داشته باشد . برخی از آنها جزئی هستند؛ دیگران می توانند شانس استخدام شدن را ایجاد کرده و یا آنها را از بین ببرند. پس قبل از وقت مصاحبه خود را آماده کنید تا در مورد نحوه پایان آن استرس نداشته باشید.

در نتیجه:

مصاحبه مانند یک جلسه فروش است که فرد مصاحبه شونده قصد دارد خود و توانایی های خود را به فرد مصاحبه کننده بفروشد. در واقع ما در زندگی روزانه در صورتی موفق هستیم که بتوانیم فروشنده خوبی باشیم. با یکسری تکنیک ها به راحتی می توانیم خودمان را در جلسه مصاحبه نشتن دهیم و استرس جلسات مصاحبه را کنترل کنیم. در صورتی که قصد شرکت در جلسات مصاحبه فروشتندگی یا بازاریابی را دارید حتما مقالات زیر را مطالعه کنید:

استراتژی فروش: پاسخی به سوال مصاحبه “این خودکار را به من بفروش”

 

https://www.thebalancecareers.com/top-job-interview-tips-2061331

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.