خانه / توسعه بازار / آزمون شخصیتی چگونه به تیم سازی و توسعه تیم ها کمک می کند؟
آزمون شخصیتی

آزمون شخصیتی چگونه به تیم سازی و توسعه تیم ها کمک می کند؟

سه سوال اصلی هست که واقعا کارفرما نیاز است طی مراحل انتخاب و گزینش کارکنان به آن ها پاسخ دهد. اول این که این کارمند مهارت و تجربه مناسبی دارد؟ دوم، آیا اشتیاق و انگیزه لازم را برای کار دارد؟ و در نهایت، آیا از نظر شخصیت، نگرش و فرهنگ کار برای سازمان مناسب است؟

شخصیت کارمند در ارائه پاسخ به سوالات دوم و سوم، نقش مهم دارد. در اکثر شرایط، در اصل این شخصیت مدیران است که بر موفقیت سازمان تاثیر می گذارد. اگر مدیر نتواند تیم را به خوبی با هم هماهنگ کند یا نتواند انگیزه در کارکنان ایجاد کند، بهره وری کل سازمان و کیفیت تولید محصولات و ارائه خدمات کاهش می یابد.

نحوه عملکرد اکثر سازمان ها در ۳۰ سال گذشته تغییرات زیادی کرده است. معمولا سطوح نظارتی و مدیریتی کمتری نسبت به گذشته وجود دارد. علاوه بر این، حداقل در دنیای غرب، حرکت به سمت مشاغل مبتنی بر دانش و مشتری مداری بیشتر بدان معناست که افراد حتی در سطوح پایین تر در سازمان دارای استقلال بیشتری هستند. تاثیر این تغییرات به این صورت است که شناخت شخصیت کارمندان که توسط آزمون شخصیتی انجام می شود، بیش تر از گذشته مورد اهمیت است.

تست ها و آزمون های شخصیتی پرکاربرد

در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ آزمون شخصیتی جهت سنجش شخصیت انسان ها موجود است، که واحد منابع انسانی سازمان ها می توانند از آن ها استفاده کنند. برخی از این تست ها، جهت طبقه بندی انواع اصلی شخصیت طراحی شده اند. برخی تست ها جهت شایستگی کارمندان برای شغل خاص طراحی شده اند و برخی دیگر برای سنجش ویژگی های خاص کارمند مانند صداقت، وفاداری، حس مشارکت، افق زمانی و موارد مهم در انجام کارها و پروژه ها.

بسیاری از شرکت های بزرگ که تست های شخصیتی را هنگام گزینش کارکنان خود اجرا می کنند با استانداردهای اخلاقی و حرفه ای بالاتری نسبت به سایرین فعالیت می کنند.

اکثر شرکت هایی هم که به سایر شرکت ها و کسب و کارها خدمات مرتبط با آزمون شخصیتی ارائه می دهند، در مورد روش های خود پنهانی عمل کرده و از ارائه اطلاعات حیاتی عمومی درباره چگونگی برگزاری تست های شخصیتی خود و این که چقدر این آزمون های شخصیتی کارآمد هستند، خودداری می کنند. سازمان ها ادعا دارند که تست های شخصیتی شان اختصاصی هستند.

 

انتخاب کارکنان

پرکاربردتری آزمون های شخصیتی جهت انتخاب هم تیمی و تیم سازی

تست MBTI،

این آزمون یک تست شخصیتی است که برای اندازه گیری ترجیحات افراد و نحوه تصمیم گیری های آن ها در ۱۶ دسته اصلی طراحی شده است. MBTI در بسیاری از سازمان ها برای گزینش کارکنان محبوب است. این آزمون شخصیتی از پراستفاده ترین و قدیمی ترین ابزارهای شخصیت شناسی است. با استفاده از تست MBTI با حدود علایق فرد و مدل تصمیم گیری های او آشنا شده و می توانید با تشخیص شخصیت فرد مصاحبه شونده شغل هایی که برای آن ها ساخته شده است را تشخیص داده و او را برای همان قسمت انتخاب کنید. همچنین می توانید بسیاری از مسائل و مشکلات احتمالی بین کارکنان سازمانتان را پیش بینی و پیش از وقوع آن ها را حل کنید.

تست DISC،

این تست شخصیتی هم اکنون در سطح جهانی به عنوان یک مدل رفتاری برتر در بسیاری از موقعیت های شغلی قابل استفاده است. شما می توانید با استفاده از آزمون شخصیتی DISC ارزیابی ها و سنجش معتبری از رفتارهای افراد به دست آورید. اطلاعات به دست آمده از این آزمون باعث بالا رفتن سطح ارتباطات و توسعه پایدار در سازمان شما می شود.  آزمون DISC محبوب ترین ابزار دستیابی اهداف توسعه رهبری، آموزش ارتباطات، تشکیل تیم های کاری، فروش موثر، استخدام، خدمات پس از فروش، مربی گری و مدیریت است که انسان را در چهار دسته اصلی با توجه به خصوصیات رفتاری شان جای می دهد.

تست هوش هیجانی EQ

این تست برای سنجش هوش عاطفی و هوش ارتباطی افراد است. آزمون شخصیتی هوش هیجانی EQ قابلیت سنجش هوش عاطفی و هوش احساسی را دارد. این آزمون نوعی هوش را در افراد می سنجد که برای موفقیت شغلی موثر است. در هوش هیجانی مستقیما نقاط ضعف و قوت هر فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. تست شخصیتی هوش هیجانی در کنار سایر ارزیابی ها از مدل شخصیتی و مدل رفتاری، زمینه را برای رشد و کسب موفقیت در حوزه کسب و کار سازمان به دنبال دارد.

تست نئو،

آزمون شخصیتی نئو یکی از معتبرترین تست های روانشناسی دنیاست. تست نئو همچنین یکی از پرکاربردترین آزمون های شخصیتی در استخدام و جانشین پروری کارکنان و انتخاب کارکنان و افراد شایسته است. این تست در سال های اخیر بسیار مورد توجه مدیریت منابع انسانی در سازمان های بزرگ قرار گرفته است. با نتایج این تست می توانید در مورد موارد روانشناختی مانند افسردگی، شایستگی، نظم و ترتیب و … افراد، اطلاعات کسب کنید.

نتیجه بحث

همان طور که بیان شد ابزارهای مختلفی برای شناخت مدل رفتاری افراد راهکارها و ابزارهای متنوعی در حوزه رفتارشناسی وجود دارد، برای مثال MBTI ، DISC ، تست نئو و آزمون سنجش هوش هیجانی.

با برگزاری این قبیل آزمون های شخصیتی می توان بهترین انتخاب و گزینش را بر اساس مدل رفتاری افراد استفاده کرد. نکته مهم این است بتوانیم بر اساس شخصیت افراد بهترین شرایط و موقعیت را برای آن ها مهیا کنیم. هرچند با برگزاری آزمون شخصیتی نه تنها کار شما ساده تر نمی شود، بلکه نیازمند تحلیل بیشتر برای انتخاب درست هستید. ولی با این حال از درستی انتخاب خود اطمینان بیشتری خواهید داشت. که می تواند در دراز مدت از خسارات احتمالی همکاری با یک هم تیمی اشتباه یا سپردن کار به فردی اشتباه جلوگیری کرد.

منبع:

  1. وب سایت psychometric

درباره‌ی مهسا جعفری

من مهسا، علاقمند به فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا هستم، خوشحالم که با تیم نیمو آشنا شدم و در کنارشون فعالیت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.