۱۵ پاور آپ های رایگان و کاربردی ترلو

۱۵ پاورآپ ترلو که رایگان و پرکاربرد هستند وامکانات مهیجی را برای کاربران فراهم ساخته اند.

بهترین چیزهای زندگی هیچ گاه آن طور که می خواهید به طور دقیق برای شما فراهم نمی شود، مگر اینکه آن چیز یک آبنبات یا لیست افزونه های پاورآپ ترلو(Power-Up ) باشد!

پاور آپ ها در واقع ابزارهای ویژه ای در بورد های ترلو هستند که شما می توانید برای ایجاد بوردهای خودتان در ترلو از آن­ها استفاده کنید، این امکانات نه اضافه و تکراری بلکه کاربردی و سودمند هستند. پاور آپ های ترلو این امکان را به شما می دهند تا تسک های دلخواه خود را در ترلو بصورت سفارشی در بوردها بسازید. بسیاری از ابزارهای موجود در پاور آپ ها در واقع پیوندی بین دنیای ترلو و ابزار های مورد علاقه دیگر شما برای مدیریت بهتر تیم و پروژه تان هستند. اینکه پاور آپ ها چه قابلیت هایی دارند سوالی است که پاسخش بسیار هیجان انگیز است.

لیستی از مهمترین پاورآپ ها برای مدیریت پروژه ها و تیم ها در نرم افزار ترلو:

 • با استفاده از افزونه تقویم گوگل به شکل رایگان یک تقویم برای شما ایجاد می کند تا تمام تاریخ های مشخص شده در کارت خود را مشاهده کنید.
 • می توانید فایلهای خود را از طریق Google Drive با ضمیمه کردن به لیست ها ذخیره کنید و نمایش دهید.
 • جزئیات بیشتری را در قسمت جلوی کارت های خود (بدون باز کردن کارت و با تعداد کلیک های کمتری!) نمایش دهید.
 • با افزونه رای گیری شما و هم تیمی هایتان اجازه دارید تا بطور همزمان به کارت یا ایده مورد علاقه تان رأی دهید.
 • همانطور که قبلا هم در یک مقاله مجزا اشاره کردیم از طریق ربات باتلر ترلو کارهای خاص تان را به طور خودکار انجام دهید، و دیگر مجبور نیستید کارهای تکراری را بارها و بارها انجام دهید.
 • و همینطور خیلی ابزارهای دیگر…

لیستی با بیش از ۱۳۰ پاورت آپ را می توانید در دایرکتوری پاور آپ  ترلو پیدا کرد. اما هر کاربر ترلو که از نسخه رایگان نرم افزار ترلو استفاده می کند، اجازه داشتن فقط یک پاور آپ در هر صفحه بورد خود دارد.

کاربران نسخه طلایی (gold) ترلو به سه پاور آپ در هر صفحه دسترسی دارند، در حالی که افراد کلاس کسب و کار (Business) یا تیم های سازمانی (Enterprise) ترلو می توانند تقریباً از همه ۱۳۰ پاور آپ ترللو استفاده کنند.

با این که همه پاور آپ ها قابلیت استفاده رایگان برای همه کاربران ترلو را ندارند، اما بسیاری از پاور آپ ها که اتفاقا بسیار کاربردی هم هستند جز موارد رایگانند.

این لیست پاور آپ های محبوب، فقط شامل پاور آپ های رایگانی است که بدون اشتراک و هزینه ماهانه (که لازم است به سرویس دهنده اصلی پرداخت کنید) می توان از قابلیت هایشان بهره برد. بیایید با هم امکانات جدید ترلو بررسی کنیم و ببینیم چگونه می توانیم بوردهای ترلو خودمان را با استفاده از Power-Up ها از گذشته قوی تر کنیم.

 • گوگل درایو

اولین قابلیت  پاور آپ ها گوگل درایو که یکی از محبوب ترین ها در ترلو هم هست و با اتصال به پیوندهای گوگل درایو ساده تر از همیشه هم شده است. پرونده­ ها و پوشه های گوگل خودتان را می توانید از سمت راست کارت پیوست کنید. حتی می توانید لینک سند / فایل اکسل  / پاورپوینت آنلاین خودتان را در کارت کپی و past کنید یا اینکه یک سند گوگل را مستقیماً روی کارت ایجاد و پیوست کنید.

پاورآپ های ترللو
عملکرد پاورآپ گوگل درایو در ترلو

یک تصویر بند انگشتی پیشرفته از پیوست های گوگل درایو مشاهده می کنید. اگر یک پوشه از فایل های طراحی را ضمیمه کرده باشید، نمایش بندانگشتی برایتان مفید است. به راحتی با دیدن پیش نمایش فایل ها هر کدام را که بخواهید باز کنید.

با استفاده از پاور آپ  گوگل درایو، دیگر دنبال اطلاعاتتان نمی گردید . مدام نمی پرسید که “دوباره آن پرونده کجاست؟” بلکه با همکاری تیم تان، حتی اگر سندی جدید ایجاد کنید یا تغییری را اعمال کنید، همه چیز در یک مکان قرار می گیرد. 📂

 • تقویم

تقویم یکی از پاور آپ مورد علاقه من است. در واقع، تقویم یکی از محبوب ترین پاور آپ است که ما داریم! علاوه بر این که تنظیمات ساده ای دارد، یک امکان جالب برای دیدن مهلت زمانی به روشی کاملا بصری است.

پاورآپ ترلو
پاورآپ تقویم در ترلو

یکی از قابلیت داخلی برای همه بوردهای ترلو امکان تعیین تاریخ های مقرر در کارت هایتان است. با استفاده از پاور آپ تقویم ، تمام تاریخ های پروژه تان را می توانید در یک تقویم غول پیکر ببینید! حتی در این تقویم می توانید کارهایی که به شما اختصاص یافته را ببینید، روی آنها کلیک کنید، آنها را به زمان دیگری برای تحویل منتقل کنید و حتی برچسب های مربوط به آنها را ببینید. شما حتی می توانید تقویم روی صفحه یا بورد خود را به تقویم دیگری در بورد منحصر به فرد دیگر با لینک iCalendar کپی یا منتقل کنید. 📅

 • فیلدهای سفارشی

یکی دیگر از پاور آپ مورد علاقه و محبوب، البته شاید به  اندازه تقویم جالب نباشد، اما این پاور آپ تن شما را خواهد لرزاند!

گاهی اوقات نیاز است برخی از جزئیات در قسمت جلوی کارت دیده شود و برچسب ها همیشه بهترین راه برای برقراری ارتباط نیستند. اینجا قدرت فیلدهای سفارشی در پاور آپ وارد می شود. در یک نگاه، می توانید جزئیاتی را ببینید که ممکن است نیاز به نمایش در جلو داشته باشند. مانند اینکه چه کسی این فاکتور را پرداخت کرده، مبلغ یا حتی آخرین باری را که با آنها صحبت کرده اید چه زمانی بوده است.این موارد می توانند اطلاعات کلی فوق العاده برای به دست آوردن یک حس کلی از جزئیات در مورد یک کار یا پروژه خاص باشد.

یا می توانید صفحه خود را به یک قیف فروش با جزییات فرایند کاری بسیار دقیق تبدیل کنید!

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ فیلد سفارشی در ترلو

وجود یک منوی کشویی، چک باکس، جعبه متن، یک شماره ورودی و حتی یک جعبه تاریخ اضافی، روند کار شما متنوع تر ازقابلیتی که فیلدهای سفارشی پاور آپ دارند، نمی کند.

پاورآپ jvg,
عملکرد پاورآپ فیلد سفارشی در ترلو
 •  اسلک

یکی از بهترین پاور آپ ها اسلک (Slack ) است که به شما این امکان را می دهد کارت های ترلو خود را مستقیماً به کانال های اسلک یا پیام های مستقیم دلخواه خود ارسال کنید. در کنار ارسال کارت ، این پاور آپ به شما امکان می دهد تا اعلان و یادآوری در مورد صفحه ترلو را در کانال اسلک خود، دریافت کنید. بیشتر به جستجوی دو نوار اطلاع رسانی بروید – یک اعلان اسلک در مورد مواردی که اخیراً رخ داده است یا تغییراتی که اعمال شده است، دریافت کنید.

 

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ اسلک در ترلو

یک روش یکپارچه سازی تیم در یک صفحه، اختصاص یک بوردی ترلو به کانال اسلک مختص همان تیم است که درست روی صفحه مشخص شده است! این روشی عالی برای نگه داشتن تیم و مدیران در کنار هم، اگاهی از پیشرفت و وضعیت به روزرسانی­ها است بدون اینکه آنها را به چندین بورد و کارت هدایت کنید.

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ اسلک در ترلو

برای انجام این کار ، به قسمت “منو” در بورد ترلو بروید ، سپس بر روی آیکون Slack  موجود در بخش Power-Ups کلیک کنید ، سپس “« Edit Power-Ups Settings» را انتخاب کنید. اکنون می توانید یک کانال اسلک خاص را به این بورد اختصاص دهید.

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ اسلک در ترلو
 • گوگل هنگوتس

ویژگی اصلی پاور آپ Google Hangouts را بصورت خلاصه و ساده بیان می کنیم: این پاور آپ ، به شما امکان می دهد یک مرکز مشترک برای همه تماسهای ویدیویی (خارج از صندوق ورودی Gmail) داشته باشید.

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ هنگوتس در ترلو

با استفاده از گوگل هنگوتس ، گزینه ای برای پیوستن به یک تماس Hangouts درست در بالای صفحه برای همه شما و هم تیمی هایتان وجود دارد که کار با آن بسیار آسان است.

 • رای گیری

رای گیری و به اشتراک گذاری این رای مساله مهمی است، خواه برای انتخابات تیمی باشد، یا اینکه با هم تیمی هایتان قصد رزرو رستوران بعد از جلسه سه ماهه کاری تان دارید و تصمیم گیری برای شما و تیمتان با استفاده از  افزونه vote آسان می شود.

پاورآپ ترلو
پاورآپ رای گیری در ترلو

با استفاده از این پاور آپ ، برای رای دادن یک دکمه ای با علامت لایک بر روی کارت شما ظاهر می شود تا بقیه اعضای تیم بتوانند به هر کارت رای دهند. هنگامی که رای گیری را به اتمام رسید، می توانید لیست خود را بر اساس تعداد آرا مرتب کنید تا بتوانید به راحتی ببینید کدام کارت رای بیشتری را کسب کرده است!

پاورآپ رای گیری در ترلو
پاورآپ رای گیری در ترلو
 • نقشه

سفر! قدرت نهایی جدید ترلو نقشه است. شما به راحتی می توانید مکان هایی را به کارتهای خود اضافه کنید و فوراً آنها را در نمای نقشه مشاهده کنید. این پاور آپ نه تنها به صورت شگفت انگیز روی دسک تاپ کار می کند ، بلکه از طریق تلفن همراه کمی بهتر است! با یک ضربه انگشت، می توانید مستقیماً از کارت خود به برنامه نقشه خود بروید –  و جستجوی مسیرها آسانتر می شود. این که آیا شما در حال بازدید از برخی از املاک و مستغلات جدید، برنامه ریزی برای سفر، یا یک شکار جالب در آن زمان ها هستید – پاور آپ نقشه برای همه کاشفان مناسب است.

پاورآپ ترلو
عملکرد پاورآپ نقشه در ترلو
 • رپید فایر

درست مانند یک دوست یابی با سرعت بالا، حالت rapid fire در ترلو حتی به شما دوست داشتن را به حالات مختلف نشان می دهد:

 • گریفی

با استفاده از پاور آپ Giphy در ترلو، شما می توانید یک گیف را به کارتهای خود اضافه کنید. برای پیدا کردن گیف مناسب ، کتابخانه GIPHY را جستجو کنید ، هر گیف را به یکی از کارتهای ترلو خود وصل کنید.

 • کاستلو

با فعال کردن پاور آپ Costello ، می توانید یک کارت باز کنید و هزینه ای را برای آن تعیین کنید. با این افزونه میتوانید تمامی هزینه هایی که در طول انجام کار متحمل شده اید را در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش تان ببینید. کاستلو برای گزارش های پروژه و هزینه های تیمی ابزاری عالی است!

 • تایم این لیست

با استفاده از افزونه  Time In List می توانید ببینید که در هر کارت، چه مدت زمان در لیست فعلی حضور داشته اید. شما می توانید جلوی هر کارت مقدار حضور در آن کارت را ببینید و حتی اینکه چه مدت در این بورد زمان صرف کرده اید. با این افزونه شما می توانید کارتهای با الویت زمانی پایین را سریعتر از آنچه که فکر کنید، پیدا کنید.

 • کارت ریپیتر

پاور آپ  Card Repeater فرایند ایجاد کارت های ترلو برای کارهای تکراری را به طور خودکار انجام می دهد. و به این روش ذهن شما کمتر درگیر می شود. کارت ها برای تکرار روزانه ، هفتگی ، ماهانه یا سالانه کارها برنامه ریزی می شوند.

 • مانی

پاور آپ Manny به شما امکان می دهد کارت های بسیاری را به طور هم زمان منتقل کنید! روزهایی که باید همه کارتهای خود را یکی یکی در لیست جابجا کنید، گذشته است. انتخاب کنید که کدام کارتها را می خواهید جابجا کنید، کدام صفحه / لیست مقصد انتقال است، و در کمتر از چند دقیقه کارتها را یک به یک جابجا می شوند.

 • پامورلو

پاور آپ Pomorello یک تایمر خودکار برای مجموعه های Pomodoro است. با استفاده از تکنیک Pomodoro ، می توانید به طور موثری تعادل کار را مدیریت کنید و فقط روی کارهایی که می خواهید انجام دهید تمرکز کنید.

 • لیست لیمیتس

با استفاده از پاور آپ List Limits می توانید تعداد کارتهای مجاز در لیست های خود  را تعیین و محدود کنید و اگر مقدار کارت های موجود در آن لیست  از این حد عبور کند ، لیست را برجسته خواهیم کرد.

سخن پایانی

ترلو هر روز با قابلیتهای جدید خود دنیایی آسان تر و سریع تر برایمان فراهم می کند. در این مقاله  هفت پاور آپ که از نظر ترلو در اولویت قرار دارند و جز بالاترین ها هستند را معرفی کردیم. البته این ۷ قابلیت جزو قابلیت های رایگان و پرکاربرد ترلو هستند. این در حالیست که این مجموعه ای بیش از ۱۳۵ پاور آپ مختلف را در فهرست خود دارد. این پاور آپ های ترلو روش هایی برای آسان کردن کارها و انجام کارها با حداقل فعالیت است. در دنیای انسان های پر مشغله چه چیزی بهتر از داشتن یک ترلوی هوشمند با ارزش است؟!

منبع: سایت ترلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.