بازاریابی آفلاین در شرایط فعلی چطور کسب و کارها را نجات می دهد؟

بازاریابی آفلاین برای کسب و کارها

بازاریابی آفلاین در اصل همان بازاریابی بدون اینترنت است.  اگرچه این بازاریابی ممکن است به نظر قدیمی باشد، اما تنها راه نجات همیشه پابرجا برای کسب و کارها ست. همه ما تجربه کرده ایم که قطعی و کندی اینترنت چگونه میتواند اکثر کسب وکارها را مختل کند.

من راه فراری به نام بازاریابی آفلاین را پیشنهاد میکنم.

هنگامی که اینترنت وجود نداشت. مردم تجارب خود را در کسب و کارشان به شکل سنتی به یکدیگر منتقل میکردند. امروزه هم هنوز اثر معرفی توسط دوستان و آشنایان و افراد مورد اعتماد بسیار زیاد است. بازاریابی آفلاین همان معرفی و دیده شدن در بین مردم است. که بصورت شخصی در مکان ها و کسب و کارهای کوچک و غیر شخصی در مکان ها و کسب و کارهای بزرگتر هنوز هم رایج است.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]مثلا یک پوستر، بیلبورد، استند، بروشور و کاتالوگ به اینترنت وابسته نیستند. در زمان قطعی اینترنت به خوبی می توان به وسیله ی بازاریابی آفلاین دیده و ماندگار شد. امروزه مردم به دلیل سبک زندگی پرمشغله، سریع همه چیز را فراموش می کنند. برای اینکه توجه مردم جلب شود باید هر چه میتوانیم حرفه ای و قابل توجه ظاهر شویم. باید در این زمینه منحصر به فرد باشید تا مردم شما را راحت به خاطر بسپارند. به وسیله تکرار حضور بین مردم، در ذهن مخاطبین خود ماندگار شوید.[/box]

اصلی ترین مورد این بازاریابی غیر وابسته بودن آن به اینترنت است و اینکه در هر شرایط و هر مکانی می توانید توسط بازاریابی آفلاین مدون در چشم مردم باشید و فراموش نشوید. اگر بازاریابی آفلاین را انتخاب کنید و یا از گزینه های حتمی شما باشد، می توانید از اینکه در هر شرایطی دیده و معرفی می شوید لذت ببرید. اطمینان داشته باشید که بدون نگرانی و بدون اینترنت هم همواره مشتریان جدید و قدیمی خود را خواهید داشت.

در همه کسب و کارها مهمترین نکته در بازار پر رقابت امروز همین است که وابسته به اینترنت نباشید و همیشه در چشم مردم باشید. با این روش حس اعتماد مردم هم به شما بیشتر می شود.برگ برنده در کسب و کارها این است که بتوانند منحصر به فرد باشند. یک راه منحصر به فرد بودن هم بازاریابی آفلاین است. زیرا کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد و همیشه اعتماد در بازاریابی آفلاین خیلی بیشتر از بازاریابی آنلاین وجود دارد.

به نظر من بازاریابی آفلاین راه ماندگاری کسب و کارها مخصوصا در شرایط فعلی است. به کمک بازاریابی آفلاین می توانید کسب و کارتان را بیمه کنید و همیشه در صدر بمانید. بازاریابی آفلاین حکم همان دژ مستحکم کسب و کارهاست، که هر چه بیشتر به آن توجه کنید اوضاع امن تری خواهید داشت.

از جمله راههای انجام بازاریابی آفلاین می توانم موارد زیر را پیشنهاد کنم:

۱- معرفی خودمان یا کسب و کارمان در یک کسب و کار دیگر که احتمال دارد مشتری ما در آنجا حضور داشته باشد.

اینکار، علاوه بر اینکه هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به بقیه انواع تبلیغ دارد، بلکه مخاطبین شما همان مخاطبین هدف خواهند بود که به طور بالقوه مشتریان شما هستند و چه بسا با دیدن شما در آن محل به مشتریان بالفعل تبدیل شوند و به شما مراجه نمایند.

۲- معرفی در مکان های پر رفت و آمد مانند: مترو، ترمینال ها، فرودگاه، راه آهن و … این مکان ها بسیار شلوغ و پر رفت و آمد است. شما روزانه با تبلیغ خود در این مراکز به قشر وسیعی از مردم معرفی می شوید که در طی زمان اکثریت مردم شما را خواهند دید و به نامی آشنا تبدیل خواهید شد و نتیجه لازم را خواهید گرفت.

۳- معرفی و تبلیغات در سینماها و پاساژها و بیلبوردها و استندهای سطح شهر

۴- معرفی به صورت بروشور، تراکت و کاتالوگ. در این روش اگر به همراه آنها یک معرفی یا پیشنهاد یا طرح تخفیفی وجود داشته باشد، بیشتر می توانید نتیجه بگیرید.

۵- معرفی به وسیله پست. این روش نوعی روش منحصر به فرد در بازاریابی آفلاین است. معرفی به وسیله پست جزو روش های بسیار قدیمی است که امروزه کاربرد خود را از دست داده است.

اما پیشنهاد ویژه ی من به شما این است که در این دوران اگر میخواهید منحصر به فرد باشید باید از روش های قدیمی استفاده کنید. زیرا امروزه کسی از این روش ها استفاده نمیکند و شما با این روش می توانید معرفی خاص خود را داشته باشید و به دلیل این تفاوت با دیگران در ذهن مخاطبینتان باقی بمانید.

دیده شدن با بازاریابی آفلاین
همانطور که در جریان هستید اثری که تبلیغات و بازاریابی آفلاین در جذب مشتری و فروش می گذارد به هیچ روش دیگری قابل انجام نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.