خانه / توسعه بازار / برند سازی / ساخت برند شخصی با ۱۰گام اساسی
ساخت برند شخصی
ساخت برند شخصی

ساخت برند شخصی با ۱۰گام اساسی

۱۰ اصل برای ساخت برند شخصی در کسب و کارها

ارتباطات در عصر جدید به طرز چشم گیری تغییر کرده است و ساخت برند شخصی به یک جنبه مهم برای کارآفرینان تبدیل شده است. چرا؟ جواب ساده است زیرا ما ترجیح می دهیم از افرادی خریداری کنیم که آنها را می شناسیم، دوست داریم و به آنها اعتماد داریم. دیگر فشار اوردن برای ورود یک محصول به بازار با تبلیغات کافی نیست.

پس اگر کارآفرینان هستید می خواهید موفق باشید باید در ساخت و حفظ برند شخصی خود سرمایه گذاری کنید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟

ساخت برند شخصی
ساخت برند شخصی

این مساله ایست که همه ما در گام اول با ان رو به رو هستیم در این مقاله چند نکته در مورد سخت برند شخصی آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا نه تنها یک استراتژی برند شخصی خود را ایجاد کنید بلکه به یک فرد بهتر در زندگی شخصی تبدیل شوید.

در مقالات پیشین لزم ساخت برند شخصی و گام های اولیه در جهت جرکت به سمت ساخت برند شخصی را بررسی کردیم. در این مقاله به صورت عملی گام های را ارایه داده ایم تا فرد به با اجرای ان به سمت برندسازی شخصی حرکت کند.

۱- انتخاب مهارتهایی را که به آنها تسلط دارید سرمایه گذاری روی انها.

شما به عنوان یک کارآفرین دائماً درگیر پروژه های مختلف شرکت خود هستید. بنابراین باید فعالیتهایی را که از انجام ان کارها لذت می برید انتخاب کنید و روی آنها تمرکز کنید. به ویژگی هایی که در آن ها برتری دارید فکر کنید ، این موارد ارزش افزوده شما هستند. ارزش افزوده شما و شرکت شما با گذشت زمان  بیشترین تأثیر را در توسعه کسب و کار شما خواهد داشت. به عنوان یک کارآفرین در ساخت برند شخصی، حق شماست که مواردی را انتخاب کنید که مورد علاقه شماست و به شما انگیزه می دهد. با این کار شما به فردی بهتر تبدیل خواهید شد و در عین حال منبعی الهام بخش برای دیگران هم خواهید بود.

۲-تا حد توان خود کارها را انجام دهید و فراتر از انتظار دیگران ظاهر شوید.

در هر کاری همیشه فراتر از آنچه دیگران انتظار دارند آن کار را انجام دهید! به این ترتیب برای افرادی که با شما و همکارانتان در ارتباط هستند به الگویی تبدیل خواهید شد. حتی می توانید به ان ها انگیزه بیشتری بدهید تا بتوانند سطح بهره وری خود را در طول زمان بالا ببرند.

۳-با تلاش های فعالانه در جهت توسعه شرکت قدم بردارید.

به طور مستمر در هر فعالیت که مربوط به توسعه کسب وکارتان است شرکت کنید و حضور داشته باشید تا کارکنان شما را به عنوان یک عنصراصلی تیم ببینند. علاوه بر این ، می توانید راه حل های جدیدی را ارائه دهید این پیشنهادات می تواند بصورت ایده یا مفهومی جدید ارائه شود ، تا به پیشرفت شرکت شما کمک کند و گامی در جهت ساخت برند شخصی شما است.

۴-جزییات مربوط به شیطان است پس درگیر جزییات نشوید.

مدیریت زمان یکی از اساسی ترین فعالیت ها برای یک کارافرین موفق است. پس یاد بگیرید که چگونه با رعایت اولویت سرمایه گذاری روی زمان و انرژی خود و مواردی که ارزش پروژه های شرکت را افزایش می دهد را انجام دهید. اگر از اینکه زمان را ازدست می دهید خسته شده اید،یا از انجام انواع فعالیتهایی که نتیجه قابل توجهی به همراه نمی آورند ، خسته شده اید ، بهتر است از یک کارآفرین تمام وقت به یک کارمند بالقوه تغییر مسیر دهید.

۵-روی رشد شخصی خود سرمایه گذاری کنید.

به جای تماشای برنامه های تلویزیونی خسته کننده در شب ، وقت خود را به روشی مفید سپری کنید. حداقل ۳۰ دقیقه در روز را با خواندن کتاب ، مقاله آنلاین ، مجله کسب و کار یا هر مطلب جالب که می تواند به شما در پیشرفت شخصی و حرفه ای کمک کند ، صرف کنید. سرمایه گذاری در آموزش باید در ابتدای لیست کارهای شما قرار داشته باشد ، بنابراین چرا یک برنامه توسعه شخصی ایجاد نمی کنید که در آن بتوانید تمام جوانب شخصیتی خود را بهبود بخشید و به فعالیتهای خاصی که  در تولید نتایج مطلوب به شما کمک می کند تمرکز کنید.

۶-لبخند بزنید و از دیگران الهام بگیرید.

در جهانی که مملو از بدبینی، حس منفی و مردمی است که فقط نیمه خالی لیوان را می بینند. و با توجه به دیدگاه خود در مورد زندگی دیگران را از فعالیت دلسرد می کنند. پس برای اینکه یک قدم به موفقیت نزدیک شوید ، به یک نگرش مثبت نیاز دارید: با یک لبخند روی چهره خود بیدار شوید و به دیگران انگیزه دهید که به نوبه خود لبخند بزنند و این نگرش را اتخاذ کنند. وقتی این فلسفه زندگی را پذیرفتید ، در همه جنبه های زندگی شما ، چه شخصی و چه حرفه ای ، تأثیر مثبت خواهد داشت.

۷-مسئولیت به عهده بگیرید.

بیشتر افراد از مسئولیت پذیری خودداری می کنند ، این مساله مانند نوعی بیماری است. در واقع ، آنها ترجیح می دهند وقتی همه کارها مطابق برنامه ریزی انجام نمی شود، بهانه بگیرند یا دیگران را سرزنش کنند. وقتی مسئولیت را به عهده می گیرید ، موضع رهبری را اتخاذ می کنید. حتی می توانید موفقیتی را که شایسته شماست بدست آورید. به این ترتیب شما به الگویی برای کارمندان خود تبدیل می شوید ، انها از شما الهام می گیرند تا در صورت لزوم مسئولیت را به عهده بگیرند.

۸-همکاری کنید.

رهبر بودن به معنای مسئولیت پذیری بیشتراست ان هم در شرایطی که کارها مطابق برنامه پیش نمی روند و اعتبار کمتری هنگام نتیجه می بینید. رهبری به معنای الهام بخشیدن و ایجاد فرصت برای رشد و توسعه دیگران با سرمایه گذاری در جنبه هایی است که آنها را متفاوت می کند. درگیری فقط تضادهای جدید ایجاد می کند ، در حالی که همکاری منجر به موفقیت و دستاوردهایی در آینده می شود. به همین دلیل ارتقاء همکاری در هر کاری که انجام می دهید ضروری است.

۹-ایجاد یک وبلاگ

شما یک کارآفرین هستید! اگر دوست دارید محصولات / خدمات خود را بسازید و توسعه دهید ، یک وبلاگ ایجاد کنید که در آن مواردی را که می دانید به بهترین نحو بنویسید. در پست های خود می توانید در مورد شایستگی هایتان صحبت کنید ، که در اولین نکته ساخت برند شخصی هم بیان شد. همچنین ، به خصوصیات خود به عنوان کارآفرین اشاره کنید و این مسایل را در نظر بگیرید. توصیه می شود خود را به عنوان یک متخصص در حوزه ای که شرکت شما فعالیت می کند ، معرفی کنید.

۱۰-از ابزارهای رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

ابزارهای رسانه های اجتماعی به شما کمک می کنند تا در راه ساخت برند شخصی با مخاطب خود در تماس باشید و یک قدم به مخاطبان هدف خود نزدیک شوید. علاوه بر این ، بهترین راه برای ایجاد ارتباط و ایجاد فرصت های شغلی در آینده است. پرکاربردترین رسانه های اجتماعی Twitter ، Facebook ، LinkedIn ، Google Plus یا Instagram هستند. یک استراتژی رسانه های اجتماعی ترسیم کنید و براساس آن به پیش بروید. این اصل مهم را همواره به یاد داشته باشید که سازگار و معتبر باشید.پیش از ارسال هر مطلبی ان را دو بار برای خود بخوانید و پس از اطمینان ان را پست کنید.

سخن نهایی:

اگر به دنبال ساخت برند شخصی خود هستید، باید قبل از هر چیز هدفتان را مشخص کنید.در قدم بعدی لازم است  بر روی رسالت اصلی ، ارزش ها، اهداف و تعریف خود از موفقیت تمرکز کنید. به زندگی ای که می خواهید فکر کنید و در ارایه آنچه که برای جهانیان مناسب است بهترین باشید. استراتژی و برنامه خود را توسعه دهید. سپس این فرایند را تکرار کرده و در طول مسیر هه یادگیری بیشتر بپردازید. دنیا به صدای شما احتیاج دارد – بنابراین خود را اصلی کنید. نیمو هر روز به انسان کمک می کند تا زندگی خود را بر اساس ارزش ها بسازند. پس به ما نیمویی ها ملحق شو!

 

 

درباره‌ی لیلی عباسی

لیلی هستم، سالهاست می نویسم و حس خوبم را با نوشتن به دنیا اعلام می کنم. کنجکاو و عاشق آموختنم. از پیچیدگی مسایل لذت می برم. اما با ساده ترین بیان ممکن قصد دارم مطالب را به شما منتقل کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.