خانه / توسعه کسب و کار / گستره اختیارات و وظایف کارشناس حقوقی و قراردادها در کسب و کار
کارشناس حقوقی

گستره اختیارات و وظایف کارشناس حقوقی و قراردادها در کسب و کار

عقد قرارداد در شرکت های خصوصی شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد، نگارش هر قرارداد موضوع پیچیده ای است که لازم است پیش از امضا شرایط طرفین با توجه به قوانین موجود به طور دقیق بررسی شود و نیازمند دانش و تجربه خاص در این زمینه است، بنابراین توصیه می شود مسئولیت وظایف این بخش برعهده ی تیم و یا کارشناس حقوقی باشد که تمام پیج و خم های امورحقوقی را شناخته و به همه ی مسائل تخصصی در این زمینه آگاه باشد.

کارشناس امور حقوقی و قرارداد ها  کیست؟

کارشناس امور حقوقی و قرارداد ها در یک کسب و کار بر عهده ی مشاور حقوقی یا وکیل شرکت خصوصی و کسب و کار می باشد.  مشاوران حقوقی اغلب در شرکت ها(اعم از  خصوصی و دولتی)  و یا در حوزه های امور مشابهی  مانند امو دعاوی و پژوهشی مشغول به کار هستند.  قراردادهای وکلا و مشاوران حقوقی با شرکت خصوصی ها ممکن است از نوع قراردادهای قانون کار و یا به شکل دیگری باشد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

چرا حضور یک کارشناس حقوقی و قراردادها برای هر کسب و کاری لازم است؟

عدم آگاهی و تخصص افراد در زمینه مسائل حقوقی، ممکن است شما یا کسب و کارتان را در شرایط نابهنجاری قرار دهد که شاید دیگر راه گریزی برای آن وجود نداشته باشد و از دست وکیل هم کاری ساخته نباشد. بنابراین انعقاد قراردادهای حقوقی به شیوه ای  صحیح و اصولی، با کمک کارشناس حرفه ای و متخصص ،نجات دهنده کسب وکار بوده و کمک می کند که تا قبل از آنکه  شرکت به علت نقص و یا خطا در قرار دادها متوجه ضرر گردد، ازمشکلات احتمالی جلوگیری کند. همچنین از دیگر دلایل اهمیت وجود کارشناس حقوقی و قراردادها در شرکت های خصوصی و کسب وکارها می توان به کارآمدی و صرفه جویی در وقت و هزینه و پیشگیری از مشکلات حین همکاری بین دو طرف اشاره کرد.

کارشناس و مشاور حقوقی و قراردادها در کسب وکار شما چه خدماتی را ارائه می دهد؟

۱)خدمات مشاوره ای(ارائه راهکارهای مناسب در راستای جلوگیری از مشکلات احتمالی حقوقی)

۲)تنظیم انواع قراردادها از جمله قرار داد های پرسنل شرکت خصوصی خصوصی،قراردادهای مشتریان و. . . .

مشاور حقوقی

در صورتی که مشاور حقوقی و قراردادها شرکت خصوصی ،دارای پروانه وکالت باشد و اختیارات لازم را از مدیر عامل شرکت خصوصی اخذ کرده باشد، میتواند اقدامات زیر را نیز انجام بدهد:

  • امور کیفری

از قبیل(اختلاس کلاه برداری خیانت در امانت سرقت جعل سوء استفاده و غیره) که مراحل آن بشرح ذیل می‌باشد.

  • طرح شکایت و تنظیم شکوائیه و پاسخ به دعاوی کیفری مطرح شده علیه شرکت
  • تشکیل پرونده در شعب مربوطه دادگاه
  • پیگیری از طریق مراجع انتظامی (کلانتری، آگاهی)
  • حضور وکیل در وقت تعیین شده و پیگیری پرونده تا حصول نتیجه
  • امور حقوقی

  • تهیه و تنظیم دادخواست حقوقی
  • تقدیم دادخواست به مراجع قضایی و غیر قضایی صالح به رسیدگی و تهیه مدارک لازم
  • حضور وکیل در جلسات دادرسی پس از تعیین وقت و پیگیری پرونده تا مرحله اجرای حکم
  • پاسخ به دعاوی حقوقی مطرح شده علیه شرکت

 کارشناس حقوقی و قراردادها در موضوعات زیر نقش پر رنگ تری برای کسب و کار شما دارد:

۱-تنظیم و بررسی قرارداد با مشتریان

برای کلیه معاملات (اعم از تجاری و غیر تجاری)،  وجود یک قرارداد شفاف و دقیق امری ضروری است. در تنظیم هر قرارداد، لازم است نکات حقوقی بسیاری در نظر گرفته شود که در صورت عدم رعایت آنها ممکن است هیچ گاه به هدف قراردادی خود نرسید و حتی با پیگیری در مراجع قضائی هم نتیجه دلخواه خود را کسب نکنید. تنظیم انواع قراردادها توسط کارشناس قرارداد ، هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارد، اما به طور  خلاصه و کلی از وظایف مشاور حقوقی:

۱)بهتر است به عنوان کارشناس قرارداد قبل از انعقاد قرارداد، ابتدا صحبت ها و مذاکرات لازم را با طرف مقابل به اتمام برسانید.

۲)توصیه می شود قرارداد خود را به زبان ساده و قابل درک برای طرفین بنویسید.

۳)کلیه شرایط و ضوابط را به وضوح بیان کنید به طوری که  جای هیچ  گونه شک و تردید در مورد آنچه از طرفین انتظار می رود ، باقی نماند.

۴) هنگام بررسی قرارداد ، مطمئن باشید که هر یک از طرفین وظایف و تعهدات خود را درک می کند، همچنین تا زمان بررسی کامل، قرارداد را امضا نکنید.

۵)بهتر است که امضا به همراه اثر انگشت بوده و حداقل با امضای دو نفر شاهد همراه باشد.

۶)برای ضمانت اجرای عدم انجام تعهدات، بهتر است جهت صرفه جویی در وقت و هزینه،راه حل فسخ را در قرارداد خود بگنجانید.

۲-تنظیم قراردادهای استخدامی

قراردادهای استخدامی که در کسب و کار ها و شرکت های خصوصی معمولا با عنوان “قراداد کار” شناخته  می شود، توافقی است (کتبی یا شفاهی) میان کارگر و کارفرما. این قراردادها در قانون کار انواع گوناگون داشته و  حاوی شرایط الزام آور در مورد اشتغال ، حقوق و دستمزد ، مزایا  و. . .  می باشد. هر کارفرمای (حقیقی یا حقوقی) لازم است در قرارداد های خود با پرسنل، شرایط و ضوابط قانون کار را به طور کامل اجرا نماید، تا از عواقب بعدی آن در امان بماند. علاوه بر آنکه توصیه می شود، کارفرمایانی که از ایده یا سبک خاصی در کسب وکار خود پیروی می کنند یا به هر علت، اطلاعات خاصی را در اختیار پرسنل خویش قرار می دهند، قرارداد عدم افشای طلاعات را نیز با کارمندان خود منعقد نمایند.

کارشناس قرارداد

۳-تنظیم قرارداد اقاله یا نقض قرارداد 

نقض قرارداد زمانی اتفاق می افتد که یکی از طرفین یا هر دو طرف نتوانند به تعهدات قراردادی خود عمل کنند. در این موارد، در صورتی که از قبل در قرارداد، شرایط ویژه ای برای نقض قرارداد پیش بینی نشده باشد، قانون ضوابط و شرایط جبران خسارات وارده به طرف آسیب دیده را تعیین می کند.

 ۴- حل و فصل اختلافات تجاری

اختلافات تجاری یک اتفاق رایج است و می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. این که آیا اختلاف مربوط به قرارداد  و مابین شما و طرف دیگر قرارداد است یا مربوط به  امور کسب و کار  و مسائل مالی و در واقع مابین شما و شریک یا شرکای تجاریتان  است، راه حلهای جداگانه ای را می طلبد که کارشناس قرارداد باید به آن بپردازد. به عنوان مثال برای حل اختلافات قراردادی و در عین حال صرفه جویی در هزینه و زمان، می توانید در زمان انعقاد قرارداد، بند جداگانه ای را به داوری و حل و فصل اختلافات اختصاص داده و شرایط آن را مکارشناس نمایید. در مورد اختلاف با شرکای تجاری نیز می توان با امضا کردن قراردادهای خصوصی مابین خودتان و رعایت اصول و ضوابط هر یک از شرکتها از بروز آن جلوگیری نموده و یا به موقع آن را حل و فصل نمایید.

۵- حل اختلافات در محل کار

اختلافات محل کار نیز مانند اختلافات تجاری، بخش اجتناب ناپذیری از هر محیط کار است. اختلافات در محل کار ممکن است به شکل های گوناگونی رخ دهد: اختلاف میان کارمندان، میان تیم های کاری و مدیران و کارمندانشان، اما در اینجا روی سخن  ما کارفرمایان بوده و اختلافاتی که ناشی از قراردادکار با پرسنل است. در ابتدا به کارفرمایان و صاحبان کسب و کارها توصیه می کنیم که جهت جلوگیری از برخی عواقب اجتناب ناپذیر، با پرسنل خود قرارداد کتبی مطابق با نوع و حجم کار منعقد نمایند. دقت کنید در تنظیم قراردادهای استخدام لازم است حداقل حقوق و مزایای در نظر گرفته شده برای کارگران را  پرداخت کنید و بحث بیمه تامین اجتماعی پرسنل را نیز جدی بگیرید.

۶-تعیین ساختار و ماهیت کسب و کار

تصمیم در مورد اینکه ساختار کسب و کار شما به چه شکل باشد، از مسائل مهمی است که ممکن است مدت ها ذهن شما را به خود مشغول کند. مشاور حقوقی وظیفه انتخاب یک ساختار کسب و کاری مناسب، که اولین قدم قانونی برای ایجاد یک شرکت(اعم از تجاری و مدنی) و در عین حال یکی از پیچیده ترین تصمیمات مدیریتی است. چرا که ساختارهای مختلف مدیریتی هر یک دارای جوانب مثبت و منفی خاص خود هستند که نیازمند تدبیر و دانش کافی در این زمینه می باشند. از جمله مواردی که  با  ساختار کسب وکار  شما در ارتباط است، می توان به امور مالیاتی، مسئولیت بدهی ها، سرمایه گذاری  و اعتماد در مسائل کاری اشاره کرد. کسب و کارها غالبا از نوع مسئولیت محدود، سهامی عام، سهامی خاص، تعاونی و تضامنی هستند.

سخن نهایی:

در همه سازمان ها و کسب وکار ها  به ویژه شرکت های خصوصی، ممکن است اختلافات یا مسائل حقوقی متعددی پیش آید که شرکت را با مشکلات مختافی رو به رو خواهد کرد.  در این خصوص بهتر است مدیرعامل شرکت برای پیشگیری از مسائل احتمالی، با کارشناسی متخصص و حرفه ای در زمینه مسائل حقوقی مشورت نماید.  در حقیقت بهتر آن است  که یک کارشناس یا به عنوان وکیل یا مشاور حقوقی در سازمان خود به شکل تمام وقت یا پاره وقت حضور داشته باشد تا در صورت لزوم اقدامات مورد نیاز را انجام دهد.

در واقع حضور چنین متخصصی به سازمان شما کمک می کند تا هم بتواند از تحمیل ضرر های احتمالی در زمینه های حقوقی از جمله فسخ یا عقد قرار داد ها جلوگیری کرده و قبل از وقوع مشکلات به بررسی و راهکار های لازم برای برخورد با آنها بپردازد و هم اینکه در صورت وقوع مشکل با تخصص خود بتواند به شرکت کمک کند تا کمترین ضرر را متحمل شود.  شاید در ابتدا تصور کنید که همه این موارد را میتوانید بدون کمک گرفتن از یک متخصص و تنها با تکیه بر تجربه یا بعضا مطالعات اینترنتی به انجام رسانید، اما این وظایف از پیچیدگی هایی برخوردار است که حضور یک متخصص را به امری ضروری تبدیل می کند.

درباره‌ی مهسا جعفری

من مهسا، علاقمند به فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا هستم، خوشحالم که با تیم نیمو آشنا شدم و در کنارشون فعالیت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.