خانه / مدیریت منابع انسانی / گوگل چگونه در گذر زمان بهره وری کارکنان خود را حداکثر کرد؟
افزایش بهره وری کارکنان گوگل

گوگل چگونه در گذر زمان بهره وری کارکنان خود را حداکثر کرد؟

در یک سازمان یا شرکت پیشرو در اکثر مواقع هیچ چیز مهم تر از کارمندان و رضایت شغلی آن ها نیست. اگر کارمندانتان خوشحالند، بهره وری آن ها افزایش می یابد و آن دقیقا همان چیزی است که یک مدیر برای رشد کسب و کار خود به آن نیاز دارد. افزایش بهره وری کارکنان تنها با تدابیر مشترک مدیران سازمان و مسئولان منابع انسانی محقق می‌شود. و اما اگر می خواهید بدانید شرکت های بزرگی مانند شرکت گوگل چگونه با افزایش رضایت شغلی کارکنان خود بهره وری را در کسب و کارشان حداکثر کرده اند، در ادامه با ما همراه باشید.

بهره وری عبارت است از به دست آوردن بیشترین سود ممکن از نیروی کار، توان و مهارت های نیروی انسانی، پول، تجهیزات زمان، مکان و … به منظور ارتقا رفاه و رضایت پرسنل به طوری که افزایش بهره وری یک ضرورت در جهت ارتقا سطح زندگی انسان ها قلمداد می شود.

میزان بهره وری در روند زندگی شخصی کارکنان نیز تاثیر دارد. برای مثال اگر به عملکرد تولیدی کشورها و شرکت های بزرگ دقت کنید، با افزایش بهره وری در سازمان تولید کارکنان افزایش می یابد. وقتی خروجی و تولید هر کارگر افزایش یابد، استانداردهای زندگی او نیز افزایش می یابد. و در نهایت زمانی استانداردهای زندگی افزایش یافته که سطح واقعی درآمد افراد در خرید کالاها و خدمات افزایش یابد. با افزایش درآمد مردم می توانند از اوقات فراغت، آموزش، مسکن و …. بهره مند شوند.

افزایش بهره وری

ایجاد تغییرات کوچک در عادات باعث افزایش چشمگیر سطح بهره وری، کارایی اداری در کار و در نهایت افزایش رضایت شغلی است. این کار باعث می شود تا در یک دوره زمانی کوتاه کارهایی با کیفیت بالاتر انجام داده و میزان زمان بیهوده که برای کارهای غیر ضروری صرف می‌کنید کاهش یابد. هدف این مقاله کمک به شما جهت یافتن راه هایی برای خود و تیمتان در راستای افزایش بهره وری کارکنان در محل کار است.

و اما سه راهکار از کارمندان گوگل که بهره وری آن ها در محیط کار افزایش یافت!

۱- از فرسودگی شغلی پیشگیری می کنند.

ممکن است تصور کنید که کارکنان گوگل دستیارهای ربات شخصی ساخته اند تا کار خود را ساده تر کنند. هرچند مطمئنیم اگر می خواستند، می توانستند چنین چیزی بسازند، اما یک مقاله اخیر در Wired خلاف آن را اثبات کرد.

وقتی مهندسان پروژه اتومبیل خود ران متوجه شدند که به سختی می‌توانند از کار دل بکنند ، شروع به مراقبه کردند. آنها فهمیدند بهتر است به جای دائم فکر کردن به کار ، به حالت استراحت فکری برسند.

شاید شما قبلاً این توصیه را نشنیده اید، اما با دانستن اینکه مغزهای متفکر شرکت Google این کار را انجام می دهد (به جای اینکه دست به دامن برخی از برنامه ها شوند) باعث می شود بخواهید این روش را هم امتحان کنید.

افزایش رضایت شغلی

۲- زمان را بهتر مدیریت می کنند.

شاید فکر کنید که در شرکت گوگل برای افزایش بهره وری کارکنان ساعات بیشتری و به صورت دیوانه کننده کار می کنند. در مقاله ی هافینگتون پست، جرمیا دیلون، رئیس بازاریابی گوگل به کارمندان خود می گوید که آنچه را “زمان” می نامند کنار بگذارند. این همان زمانی ست که او می‌خواهد تیمش بیشتر مانند سازندگان باشند.

او برای به دست آوردن بیشترین استفاده از وقت و زمان کارکنان برنامه هفتگی زیر را پیشنهاد داد:

دوشنبه: انرژی از تعطیلات آخر هفته. برنامه ریزی کارهای کم تقاضا مانند تعیین اهداف، سازماندهی و برنامه ریزی برای طول هفته.

سه شنبه و چهارشنبه: اوج انرژی، مقابله با سخت ترین مشکلات، نوشتن، طوفان مغزی و زمانبندی کارها.

پنج شنبه: انرژی شروع به کاهش می کند. برنامه ریزی جلسات.

جمعه: کمترین سطح انرژی، انجام کارهای راحت و برنامه ریزی بلند مدت.

نکته: فراموش نکنید صحبت در مورد روزهای هفته در شرکت گوگل است که اول هفته روز دوشنبه محسوب می‌شود.

۳- با یکدیگر همکاری می کنند.

تیم های پر بازده شرکت گوگل برای افزایش بهره وری کارکنان به این نتیجه رسیده اند که همکاری برای انجام همه امور بسیار مهم است. این موضوع در تمام شرکت به یک مساله مهم و در واقع به یک کد اجتماعی نانوشته تبدیل شده است.

تمامی رهبران و مدیران در همه سطوح شرکت گوگل موافق هستند که تمامی کارمندان ایده های خود را آزادانه بیان کنند. اگر فکر می کنید که که راحت تر هستید تا با کسی در ارتباط نباشید، مثلا هنگام کار هدفون در گوش خود قرار دهید یا نهار را در میز کار خود بخورید، یا هنگام جلسات به کار خود مشغول باشید، برای یک بار هم شده این عادت را ترک کنید. ایده های همکاران خود را بشنوید و به بیان ایده های خود بپردازید و با دوستان خود همکاری داشته باشد تا تاثیر آن در افزایش بهره وری خود را ببنید.

اکثر افراد فکر می کنند که کارکنان شرکت گوگل بهتر از نیروهای شرکت های دیگر کار می کنند، ولی در اصل مساله‌ی مهم این است که بدون توجه به مکانی که در آن هستید، کار کنید. همکاری، مدیریت زمان و پیشگیری از فرسودگی شغلی سه عامل افزایش بهره وری و افزایش رضایت شغلی در شرکت گوگل هستند. دلیلی ندارد که شما چون در یکی از شناخته ترین غول های فناوری کره زمین کار نمی کنید آن ها رعایت نکنید.

نتیجه گیری

شما نیز در سازمان خود با رعایت این سه مورد از راهکار گوگل خواهید دید که بهره وری نیروهایتان دوچندان شده و باعث می شود کارکنان شادتر و کارآمدتر شوند.

برای تقویت این موارد لازم به هزینه های بالا نیست. کاری که نیاز است انجام دهید، این است که خودتان را به جای کارمندانتان قرار داده و از خود بپرسید چگونه فرهنگ کاری را افزایش دهم که باعث افزایش بهره وری در سازمان شود؟

اگر به دنبال راهکارها و ایده های بیشتر و بهتری برایافزایش بهره وری کارکنان خود در محل کار هستید با مشورت با تیم نیمو بهترین نکات و راهکارها را دریافت کنید. پس همین حالا از طریق فرم مشاوره موجود روی سایت اقدام کنید.

منابع:

  1. وب سایت businesstown
  2. وبلاگ hubstaff
  3. وب سایت mgtsolution
  4. وب سایت marketbusinessnews
  5. وب سایت themuse

درباره‌ی مهسا جعفری

من مهسا، علاقمند به فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا هستم، خوشحالم که با تیم نیمو آشنا شدم و در کنارشون فعالیت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *