در روز مصاحبه ماندا با فرشته در موتور توسعه نیمو چه گذشت؟!

مصاحبه ممکن است برای شما استرس زا باشد. رعایت چند نکته ساده قبل از مصاحبه شغلی کمک می کند تا با آرامش در روز مصاحبه کاری آماده شوید و خود را برای موفقیت آماده کنید. این ۷ مرحله را رعایت کنید و با خیال راحت در محل مورد نظر برای مصاحبه حاضر شوید.

آمادگی برای مصاحبه شغلی از زبان ماندا

۱-طرز لباس پوشیدن برای مصاحبه

اگر قرار است به یه مصاحبه مهم بروید، یک یا دو روز زودتر از زمان مصاحبه لباس مناسب خود را انتخاب کنید. اگر مدت طولانی است که از آن لباس استفاده نکرده اید یک بار آن را امتحان کنید که اندازه باشد. هر چیز دیگری که لازم است، آماده کنید. شاید این حد از آمادگی زیاد به نظر برسد ولی کاهش تعداد تصمیماتی که روز مصاحبه باید بگیرید باعث می شود مغز شما از پردازش آزاد شود.

۲- برنامه ریزی برای مصاحبه

این نکته برای مصاحبه شغلی بسیار مهم است. برنامه ریزی کنید که چه ساعتی باید در محل مصاحبه حاضر شوید. سعی کنید نیم ساعت زودتر حرکت کنید. ترافیک و مسائل متفرقه که ممکن است پیش آید را در نظر بگیرید. اگر با ماشین شخصی به محل می روید از سالم بودن ماشین و پر بودن باک بنزین مطمئن شوید تا از توقف های اضافی در صبح مصاحبه پیشگیری کنید.

در لحظه های آخر مروری بر یادداشت های خود داشته باشید، موسیقی گوش دهید. توصیه نمی کنیم زودتر از ۵ دقیقه وارد محیط مصاحبه شوید.

۳- داشتن نمونه کار و مدارک مورد نیاز

یک فایل از نمونه کارهای خود درست کرده و همراه داشته باشید. تمام چیزهایی که ممکن است در طول مصاحبه نیاز باشد آماده کنید. نسخه های اضافی از رزومه خود، یک دفترچه یادداشت و یک قلم همراه خود ببرید. لیست سوالاتی که قرار است بپرسید آماده کنید.

۴- تغذیه قبل از مصاحبه

سعی کنید صبح روز مصاحبه کاری یک صبحانه سبک بخورید. بهتر است قند خون بدن خود را تامین کرده تا مصاحبه را در بهترین حالت در شرکت کنید. همان طور که یک ورزشکار بزرگ در روز رقابت نیاز به تغذیه دارد شما هم باید تغذیه سالم داشته باشید. آب بنوشید و یک وعده غذایی یا میان وعده متعادل انتخاب کنید. کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها باعث ایجاد انرژی طولانی تر می شود. از مصرف کافئین بیش از حد خودداری کنید زیرا باعث می شود به جای آرام و راحت بودن تند و تیز باشید.

۵- بالا بردن تمرکز قبل از مصاحبه

مهم نیست چقدر برای آمادگی قبل از مصاحبه تمرکز کرده اید. بهتر است چند دقیقه در یک مکان ساکت و آرام قرار گیرید. چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. با تمرکز و آرامش کافی در مکان مورد نظر آماده شوید. در روز مصاحبه کاری اگر هوا و شرایط اجازه می دهد، چند دقیقه بیرون بمانید. هوای تازه و آفتاب می تواند باعث افزایش انرژی کافی شود.

۶- بررسی فرهنگ و محیط کاری قبل از مصاحبه

تمام مواردی که باید همراه داشته باشید را چک کرده و لبخند بزنید. تلفن همراه خود را خاموش کرده و حتی از گذاشتن آن در حالت ویبره خودداری کنید. به این صورت از میزان حواس پرتی شما به شدت کاسته می شود.

علاوه بر این ها از سر زدن به شبکه های اجتماعی، در لحظات آخر، پیشگیری کرده و شخصیت شما در مقابل مسئول استخدام حفظ می شود. به این صورت شما کاملا آماده خواهید بود. به جای وقت گذراندن در محیط های آنلاین، از زمان استفاده کرده و تصورات مثبت را در خود تقویت کنید و با نگاه به فضای کاری اطلاعات لازم در مورد فرهنگ کاری آن شرکت را کسب کنید.

نکته ای برای بعد از مصاحبه

پس از آمادگی برای مصاحبه کاری و برگزاری مصاحبه شغلی در مورد مراحل بعدی مصاحبه سوال کنید. بهتر است پس از مصاحبه از مصاحبه شونده، مدیر استخدام یا استخدام کننده تان در مورد آنچه از آن ها انتظار دارید بپرسید. در صورت امکان ایمیل پیگیری ارسال کنید که وضعیت مصاحبه شما در چه مرحله ای است و در انتهای آن تشکر کنید.

فرشته و ماندا در حال مصاحبه شغلی در دفتر موتور توسعه نیمو2
فرشته و ماندا در حال مصاحبه شغلی در دفتر موتور توسعه نیمو

در پایان

مصاحبه شما در واقع از لحظه راه افتادن از خانه شروع می شود. تا اولین سوال مصاحبه منتظر نمانید. شما نمی دانید چه کسی قرار است با شما مصاحبه کند، پس مراقب تمامی رفتارهای خود در کل مسیر باشید و با هر فردی که در مسیر می بینید با احترام برخورد کنید. شاید او مسئول استخدام شما باشد!

در روز مصاحبه کاری در نهایت با اعتماد به نفس بالا وارد مکان مصاحبه شوید. فراموش نکنید که نفس عمیق بکشید. سعی کنید بر ایجاد روابط انسانی متمرکز شده و مکالمه خوبی داشته باشید.

منبع:

  1. وب سایت topresume

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.