توییتر یک میلیارد دلار سرمایه جذب می کند تا جک دورسی را به عنوان مدیر عامل حفظ کند!

روابط عمومی توییتر اعلام کرد که پیشنهادی یک میلیارد دلاری از یک شرکت سرمایه گذاری فناوری به نام سیلور لیک دریافت کرده است تا بتواند بار دیگر جک دورسی را به عنوان مدیر عامل شرکت در جایگاهش حفظ کند. این پیشنهاد یک میلیارد دلاری با هدف کاهش قدرت تاثیر گذاری مدیریت صندوق سرمایه گذاری الیوت برای تلاش هایش در جهت حذف کردن جک دورسی از سمت مدیر عاملی توییتر است.

جزییات پیشنهاد یک میلیارد دلاری به توییتر

سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری توسط شرکت سرمایه گذار فناوری سیلور لیک به برنامه بودجه خرید مجدد سهم ۲ میلیارد دلاری کمک خواهد کرد. سرمایه گذاری سیلور لیک یک اتفاق مهم برای دورسی و توییتر است و به شرکت اجازه می دهد تا مجددا وی را به عنوان مدیرعامل حفظ کند.

در هفته های گذشته، مدیریت الیوت که یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری فعال تلاش کرد تا بی سر و صدا بیش از ۴٪ از سهام توییتر را جمع آوری کند و خودش را به یکی از بزرگترین سهامداران غول رسانه های اجتماعی تبدیل کند. به گزارش تک کرانچ، پس از افزایش سهام مدیریت الیوت قصد داشت تا دورسی را از مدیر عاملی توییتر برکنار کند.

جک دورسی مدیر عامل توییتر

این اولین باری نیست که کسب و کارهای بزرگ با مشکل تغییر عملکرد و مدیریت مواجه می شوند. تغییر مدیریت و چالش های پس از آن یکی از مواردی است که قبل از تصمیم گیری های مهم در کسب و کارها باید به آن توجه ویژه ای داشت.

درباره چالش های تغییر مدیریت در کسب و کارها بخوانید:

پایداری سازمان ها و تغییر عملکرد مدیریت 

مدیر عامل شرکت سیلور لیک، ایگان دوربن و جسی کوهن از مدیریت الیوت، در جلسه هیئت مدیره توییتر و در کمیته ویژه هیئت مدیره موقت برای نظارت بر ساختار مدیریت توییتر شرکت خواهند کرد. همچنین به عنوان بخشی از این قرارداد، توییتر متعهد شده است تا با افزایش رشد درآمد شتابی در یک سال، حداقل ۲۰٪ از کاربران فعال خود را افزایش دهد.

پیش زمینه قبلی خبر انتخاب مجدد جک دورسی  

این اولین بار نیست که دورسی با اخراج روبرو می شود. وی در سال ۲۰۰۸ توسط توییتر اخراج شد و دوباره در سال ۲۰۱۵ مجددا استخدام شد. همچنین او در سال ۲۰۱۶، از تلاش سیل فورس برای خرید توییتر جان سالم به در برد.

دورسی قبل از بازگشت به توییتر به عنوان مدیرعامل در یک شرکت پول و اعتبار با نام اسکووایر کار می کرد. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تقسیم زمان بین این دو شرکت دلیل اصلی است مدیریت الیوت برای برکناری او از سمت کند. از طرفی از زمانی که دورسی در سال ۲۰۱۵ به توییتر بازگشت، رشد کند بوده است. قیمت سهام در آن زمان ۳۶ دلار بود و در روز جمعه، یعنی پنج سال بعد از آن، سهام آنها ۳۳ دلار قیمت گذاری شد.

افزایش سهام توییتر

از سال ۲۰۱۸، هنگامی که رئیس اجرایی آن آنتونی نوتو استعفا داد، توییتر غول رسانه های اجتماعی مدیر عامل اصلی نداشته است. پلتفرم رسانه ی اجتماعی اظهار داشت که مدیران جدید بر روی تصمیمات سیاسی در توئیتر تأثیر نمی گذارند، احتمالاً در پاسخ به نگرانی های مربوط به نفوذ بنیانگذار الیوت، پل سینگر جمهوری خواه و همچنین دونالد ترامپ این اظهار نظر بیان شده است.

نقل مستقیم: دورسی در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد گفت: “توییتر به گفتگوی عمومی خدمت می کند ، و هدف ما هرگز از این بالاتر نبوده است.” “سرمایه گذاری سیلور لیک در توییتر اعتماد به نفسی در کار و راه ما رو به جلو ایجاد کرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.