دینگ

دینگ،رقیب جدید اسنپ و تپسی

پیش زمینه

سامانه‌های هوشمند درخواست خودرو آنلاین چند سالی است که در بین عموم جامعه جایگاه خودشان را پیدا کرده اند. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که زمانی تاکسی‌های تهران، به تکنولوژی و اینترنت علاقه مند شده حواس ‌شان جمع  تلفن هوشمند شان باشد، اپلیکیشن به دست شوند تا بیشتر کار کنند. نخستین بار اسنپ ایده تاکسی های آنلاین را پیاده سازی کرد،ماه‌ها گذشت و رقیبی مانند تپ‌سی پیدا کرد که نوآوری خاصی نسبت به اسنپ نداشت و صرفا از زمینه ایجاد شده توسط اسنپ و بازار ایجاد شده استفاده کرد و طرفداران خود را نیز دارد.

پس از آن نیز شاهد افزایش تعداد رقبا و  ورود شرکت های  دیگری مانند کارپینو، آژانسی و دیگر اپلیکیشن‌ها در این زمین بودیم. این رویه ادامه داشت تا زمانی که در دی‌ماه سال جاری رقیبی وارد بازار اپلیکیشن‌های درخواست خودرو شد که با استفاده از افراد مشهوری مانند علی دایی، توانست نقل همه محافل خبری و غیرخبری شود.

“دینگ” سریع‌تر از آن‌چیزی که دیگر رقبای شکست‌ خورده می‌خواستند به آن برسند، به شهرت نسبی دست یافت.

 

تاریخچه و ایده شکل گیری دینگ

دینگ
دینگ

دینگ یکی دیگر از اپلیکیشن‌های درخواست آنلاین خودرو و تاکسی در کشورمان است که چندی پیش با حضور افراد مشهوری مانند علی دایی کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد و با توجه به تبلیغات گسترده‌ در سطح شهر تهران و همچنین شهرستان‌های استان تهران، دینگ توانسته در بازه کوتاه فعالیت خود، کاربران زیادی را جذب کرده و به رقیبی جدی برای اسنپ و تپسی تبدیل شود. دینگ که محصول شرکت نوآوران ارتباطات ادیب است دارای خدمات متنوعی برای مسافران و رانندگان است که برای هر کدام از کاربرانش، امکانات و تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

دینگ با تحقیقات خوب و بازاریابی خود توانسته به مشکلات دیگر شرکتهای ارائه‌دهنده خدمات تاکسی آنلاین پی بردهو در کسب و کار خود به مهم‌ترین آنها رسیدگی کرده و رضایت نسبی طرفین استفاده کننده از سرویس دینگ را به دست آورد.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

ویژگی های اصلی اپلیکیشن دینگ

مدیرعامل دینگ معتقد است که این سامانه «حساب همه چیز را کرده و به تمام مسائل پیرامون حوزه تاکسی آنلاین فکر کرده است.»در واقع دینگ کامل کننده نواقص و مشکلات فعلی تاکسی‌های آنلاین بوده و در صدد  پر کردن حفره‌ها و ایراد های  آزاردهنده برنامه های مشابه می باشد. دینگ قصد ارائه سرویس‌ های جدیدی را در کنار سرویس‌های رایج این روزها دارد، در حقیقت جدا از مواردی چون تاکسی لوکس، عادی و بانوان که سایر کسب و کارهای مشابه نیز ارائه میدهند، دینگ چند گزینه جدید که فقدان آنها کاملا احساس شده است را وارد این حوزه کرده است.

سرویس دُنگی که به نوعی همان اشتراک تاکسی آنلاین به حساب می رود (Carpooling) و سرویس «دینگ در اختیار» که اتومبیل و راننده با احتساب هزینه هر ساعت و نه مسافت در اختیار فرد قرار خواهد گرفت و همچنین امکان انتخاب زمان بندی در طول شبانه ‌روز برای گرفتن تاکسی آنلاین از جمله این موارد نو هستند. در سفرهای چند مقصده  قیمت بر اساس تعداد مقصدها محاسبه می‌شود؛ اما در سرویس در اختیار، خودرو به‌صورت ساعتی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد و به این ترتیب در هزینه افراد صرفه‌جویی می‌شود.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

امکانات اصلی دینگ

انتخاب اپلیکیشن دینگ در مقایسه با دیگر رقبا امکانات و ویژگی های بیشتری دارد.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • انتخاب نوع سرویس  در دینگ

در اپلیکیشن دینگ، کاربر پس از اینکه مبدا و مقصد خود را مشخص کرد با سرویس‌های متفاوتی که همگی اتومبیل هستند، مواجه می‌ شود. مسافر بر اساس شرایط خود سرویس مناسب را انتخاب میکند ازجمله این سرویس ها ،سرویس بانوان است، با استفاده از این سرویس بانوان میتوانند سفر امن تری را تجربه کنند .

دیگر سرویس در دسترس روی اپلیکیشن دینگ، سرویس گلد است، این سرویس مخصوص مسافرانی است که ترجیح می دهند سفر های لوکس تری را تجربه کنند که البته معیار لوکس بودن خودرو ها در دینگ، قیمت بالاتر از ۵۰ میلیون تومان خودرو است.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • با دینگ خودرو را رزرو کنید!

از دیگر امکاناتی که در دینگ وجود دارد ، امکان رزرو خودرو در زمان معین است، در این حالت خودرو در ساعتی که شما تعیین میکنید  در اختیار شما است! این امکان به مسافر کمک می‌کند تا از معطلی‌های احتمالی هنگام نبود خودرو در زمان موردنیاز، آسوده خاطر باشد و خیال مسافران را از نگرانی در مورد اینکه ” اگر در زمان اضطراری ماشین نباشد؟” راحت کرده است. همچنین یکی از قابلیت‌ های اختصاصی اپلیکیشن دینگ، امکان در اختیار گرفتن آزاد خودرو است که کاربر می‌تواند برای هر چند ساعت که بخواهد، به صورت ساعتی، خودرو از دینگ تحویل بگیرد

این امکان فوق‌العاده به کاربران امکان می‌دهد با پرداخت هزینه اندک، بتوانند تعداد سفرهای بهتر و با کیفیت‌تر و با آرامش بیشتری داشته باشند بدون آنکه مسافت سفر و زمان توقف‌ها تاثیری در مبلغ پرداختی داشته باشد. با استفاده از گزینه رزرو ساعتی دینگ در هر لحظه که بخواهید، می‌توانید شرایط اضطراری را مدیریت کنید و مثلا برای مراجعه به جاهای مختلف یک اتومبیل رزرو کنید که به ‌صرفه خواهد بود.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • با دینگ  میتوانید دنگی سفر کنید

در گزینه دُنگی شما می‌توانید ماشین و سفر را به اشتراک بگذارید و هزینه کم‌تری پرداخت کنید و همچنین به کاهش آلودگی و ترافیک کمک کنید. سفر دنگی در دینگ به این صورت است که چند نفر که مقصد مشابهی دارند، از یک خودرو استفاده می کنند بنابر این هم هزینه برای هر مسافر کم‌تر می‌شود و هم از آن خودرو بهترین استفاده در حمل و نقل شهری صورت می‌گیرد.

 

 • در حین سفر،مسیر را ببینید

با استفاده از پنل‌هایی که دینگ در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهد، می‌توانند در هر لحظه موقعیت خودروها را ببینند و هر تعداد سفر بخواهند، درخواست بدهند.

بخش ها و خدمات اصلی وب سایت و اپلیکیشن دینگ

 • با دینگ کسب درآمد کنید

یکی از قابلیت‌های خاص و اختصاصی اپلیکیشن دینگ امکان کسب درآمد با دعوت دوستان و آشنایان به این اپلیکیشن است. دینگ که به خوبی دانسته دیگر کدهای تخفیف یکبار مصرف جذابیت قبل را ندارند و دیگر مزیت رقابتی برای او محسوب نمیشود، مزیت رقابتی فوق‌العاده را به اپلیکیشن دینگ اضافه کرده است که طبق آن، اگر شما بتوانید یک نفر را با کد خود، به عضویت دینگ در بیاورید، از هر سفر او در اپلیکیشن دینگ، یک درصد درآمد کسب خواهید کرد. طبیعتا با بالا رفتن اعضای زیرمجموعه شما و سفرهای معمول روزانه آنها، می‌توانید درآمد ماهانه خوبی از دینگ داشته باشید.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • هزینه سفر پایین تر در مقایسه با سایر روش ها

نه تنها در مقایسه با تاکسی های  تلفنی، آژانس ها و تاکسی های خطیبلکه در مقایسه با رقیبی مثل اسنپ نیز دینگ از هزینه سفر پایین تری برای مسافران برخوردار است.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • پرداخت کارمزد کمتر توسط راننده:

کارمزد اسنپ از هر سفر ۱۳ درصد است که این عدد در دینگ ۱۲ درصد تعیین شده است.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • ارایه خدمات ویژه به رانندگان

اپلیکیشن دینگ به رانندگانش خدمات جانبی مثل پرداخت اقساطی حق بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث ارائه می‌دهد. همچنین اپلیکیشن دینگ برای استهلاک خودروهای میزبانانش هزینه‌ای را در نظر می‌گیرد. وهزینه استهلاک ماشین بر اساس مسافت طی شده محاسبه شده و به میزبان پرداخت میشود.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 • از دیگر خدمات دینگ می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  • امکان تماس با راننده یا ارسال پیامک
  • امکان اضافه کردن مقصد دوم یا سفر رفت و برگشت
  • امکان افزودن توقف برای سفر
  • برآورد هزینه سفر و امکان پرداخت اعتبار
  • ثبت بازخورد و امتیاز به راننده

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

تجربه کاربری و اپلیکیشن

استفاده از اپلیکیشن دینگ بسیار راحت است. برای استفاده از اپلیکیشن دینگ ایتدا نسخه ی متناسب با سیستم عامل تلفن همراهتان را دانلود و نصب کنید،

نصب-دینگ
نصب-دینگ

سپس  یک حساب کاربری در اپلیکیشن دینگ ایجاد کنید برای این منظور باید عضویت را انتخاب کنید. پس از آن که عضو شده و وارد برنامه شدید، دینگ برای شما نقشه رانمایش میدهد شما با روشن کردن موقعیت مکانی به راحتی میتوانید موقعیت تان را در اختیار دینگ قرار دهید یا خودتان موقعیت تان را به صورت دستی روی  نقشه پیدا کرده و مشخص کنید. اکنون میتوانید در صفحه پیش رو، سرویس مورد نظر و سایر شرایط سفر از جمله مقصد دوم و توقف بین مسیر را تعیین و انتخاب کنید.

انتخاب-دینگ
انتخاب-دینگ

در قسمت رزرو خودرو، میتوانید با وارد کردن تاریخ و ساعت مورد نظر، اتومبیل  را رزرو کنید، با لمس آیکون با شکل سه خط در گوشه ی بالا سمت راست و مشاهده منوی گزینه ها، لیست رزرو را انتخاب کرده و وجرئیات آن را مشاهده کنید.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

تهدیدات

دینگ  از استارتاپ هایی است که فعالیت خود را تازه آغاز کرده است. برای هر سازمانی تهدیداتی وجو دارد که ممکن است موقعیت و جایگاه آن سازمان را به خطر بیندازد اما این تهدید ها برای استارتاپ ها بیشتر است و به بررسی و توجه بیشتری نیاز دارد. ازجمله تهدید های موجود برای دینگ،   وجود رقبای فعال در این زمینه هستند؛ دینگ باید به قدری در حیطه فعالیت خود قوی و حرفه ای  باشد که در عرصه ی رقابت بتواند جایگاه خود را حفظ کند اما در عین حال  این دینگ نیز نواقصی دارد که باید آنها را بر طرف کند تا بتواند رضایت مخاطبان خود را جلب کند، فعالیت دینگ نباید محدود به تهران باشد و باید آن را به شهر های دیگر نیز توسعه دهد.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

رقبا

از جمله رقبای اصلی دینگ که در این حوزه فعال هستند، اسنپ،تپسی و ماکسیم را میتوان نامبرد که دینگ برای ماندگاری در عرصه رقابت باید بتواند بر سایر رقبا  پیروز شود و جایگاه خود را تثبیت کند.

[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

 

سخن نهایی

تکنولوژی روز به روز گسترش می یابد و استفاده از آن نیز هر روز افزایش می یابد به گونه ای که تکنولوژی به بخشی ضروری و جدا نشدنی از زندگی روز مره همه اقشار جامعه بدل شده است در این میان با گسترش تکنولوژی، شاهد پیدایش و افزایش ایده هایی هستیم که تحولاتی را در سبک زندگی ایجاد میکنند تاکسی های اینترنتی از این نمونه هستند.

هرچند در این حوزه شرکت های زیادی فعالیت دارند و هر یک نیز مخاطبان خود را دارند و شرکت های مشابه بسیاری تاسیس و به سرعت حذف شدند اما دینگ توانست جایگاه نسبتا مناسبی  برای خود در میان رقبا دست بگیرد، علاوه بر همه ی این ها دینگ مزیت های رقابتی ایجاد کرده است که اسنپ نیز از انها محروم است. وبا این تفاسیر دینگ تا اینجا را به خوبی جلو امده است و میتواند با انتخاب مسیری درست و حساب شده روز به روز بر مخاطبان خود بیفزاید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.