گشتی در سینماهای اصفهان

قبل از اینکه در اصفهان به سینما بروید با سینماهای اصفهان آشنا شوید

اصفهان شهر فرهنگ و هنر در دل خود از قدیم سینماهای بسیاری داشته است که برای اکران فیلم و نمایش و تئاتر به کار می‌رفته‌اند. در سال‌های اخیر با بازسازی سینماهای اصفهان بابی جدید برای تمام شهروندان فراهم‌شده تا باهنر و سینما پیوندی مجدد برقرار کنند. پراکندگی نسبتا مناسب و تعدد سینماهای اصفهان در نقاط مختلف این شهر نقاط قوت سینماهای اصفهان است. طبق آمار رسمی موسسه سینمایی بهمن سبز و وبسایت سینما تیکت سینماهای اصفهان در کنار سینماهای تهران بیشترین سرانه بیننده را در بین سینماهای کشور از آن خود کرده اند. در این مقاله لیست سینماهای اصفهان و امکانات این سینماها را به‌صورت مجزا بررسی کرده ایم و اطلاعاتی خوبی را برای کسانی که اطلاعاتی از موقعیت سینماهای اصفهان ندارند فراهم کرده‌ایم.

سینما قدس اصفهان

تاریخچه سینما: سینما قدس یکی سینماهای اصفهان با نام شهر فرنگ در سی ام بهمن ۱۳۵۴ با فیلم (تفنگ پر) افتتاح شد و در زمان انقلاب به آتش کشیده شد و پس از تعطیلی یک ساله و بازسازی این سینمای اصفهان با نام قدس آغاز به کار نمود. سینما قدس فروش آنلاین ندارد و دارای دو سالن با مجموع ظرفیت ۹۵۰ نفر است.

سینما قدس از سینماهای اصفهان
سینما قدس از سینماهای اصفهان

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

امکانات سینما: سینما قدس از جمله سینماهای اصفهان است که به‌تازگی بازسازی‌شده است. این بازسازی منجر به مجهز شده به امکانات رفاهی و نمایشی بیشتر برای فیلم‌ها شده است. سالن شماره دو این سینما *** عدد صندلی است. سالن شماره یک در سه ردیف با ۵۰۰ صندلی سازمان‌دهی شده است و به‌عنوان یکی از سینماهای اصفهان که مدرن و استاندارد است در کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

امکانات جدید این سینمای که آن را مناسب‌تر از پیش‌ساخته است مقاوم‌سازی سازه و تبدیل بالکن سینما به سالن شماره ۲، نصب و راه‌اندازی سیستم اعلام و اطفای حریق، نصب ۹۵۰ صندلی جدید در دو سالن نمایش، احداث آپارات‌خانه برای سالن نمایش همکف و خرید و نصب دو آپارات جدید بوده است.

سیستم صوتی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که دیدن فیلم در محیط سینما را دل‌نشین می‌کند. سالن شماره ۲ این سینما از سیستم صوتی آنالوگ بهره می‌برد اما سالن شماره یک این سینما سیستم صوتی دالبی ساراند دیجیتال دارد و به‌طوری‌که در هر سکانس از قیلم خودتان را در آن صحنه تجسم خواهید کرد. امکانات رفاهی نظیر سالن بوفه و کافی‌شاپ مجهز و شیک مخاطبان را به وجد می‌آورد

موقعیت سینما: سینما قدس دریکی از بهترین نقاط شهر واقع‌شده با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و قرارگیری در نقطه پرتردد شهر اصفهان طی عملیات بازسازی مخاطبان بیشتری را هم به خود جلب کرده است.

این سینمای اصفهان در میدان انقلاب اسلامی، خیابان آیت‌الله مطهری واقع‌شده است.

شماره تماس: ۰۳۱- ۳۲۳۳۰۰۳۰

سینما سپاهان اصفهان

تاریخچه سینما: سینما سپاهان یکی دیگر از سینماهای اصفهان دریکی از بهترین نقاط شهر و موقعیت مکانی خوبی را دارد. البته این سینما در انتهای کوچه واقع‌شده و این ضعف چندان بارز نیست. ساخت این سینما به سال ۱۳۴۰ برمی‌گردد. این سینما توسط جناب آقای صدری (پسرعموی ارحام صدر) احداث گردیده است.

سینما سپاهان از سینماهای اصفهان
سینما سپاهان از سینماهای اصفهان

امکانات سینما: سینما سپاهان ازجمله معدود سینماهای اصفهان است که با یک سالن بزرگ با ظرفیت ۷۳۰ نفر همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. مسئله تک سالنِ بودن مزیت و هم ضعفی برای این مجموعه باشد اما سینما «سپاهان» می‌تواند به‌عنوان یک سینمای بزرگ و تک سالنی قابلیت‌هایی را داشته باشد. همچنین با قراردادن برنامه برگزاری کنسرت‌ها و همایش‌ها و موقعیت ویژه‌ای برای این سینما اصفهان فراهم‌شده است. فضای این سینما بازسازی و به‌روز شده است و با نورپردازی زیبا مخاطب را به خود جلب می‌کند.

سینما سپاهان کافی‌شاپ و لابی مناسبی دارد، فضای مرده در این سینما دیده نمی‌شود و به طرز هنرمندانه‌ای با معماری زیبا و قدیمی فضای زیبایی فراهم‌شده است. خرید بلیت این سینما اصفهان از طریق اینترنتی هم فراهم‌شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سینما تیکت علاوه بر مشاهده برنامه سینما بلیت فیلم موردنظرشان را خریداری کنند. کیفیت این سینما را می‌توان در درجه ممتاز قرارداد

موقعیت سینما:: این سینما اصفهان در خیابان چهارباغ عباسی در انتهای یک کوچه واقع‌شده است. با قدم زدن درگذر چهارباغ و می‌توانید خودتان را به دیدن یک فیلم دعوت کنید. برای دسترسی به این سینما اصفهان از ایستگاه مترو امام حسین می‌توانید استفاده کنید.

شماره تماس: ۰۳۱- ۳۲۲۰۳۰۰۵

پردیس سینمایی ساحل اصفهان

تاریخچه سینما: پردیس ساحل ااز سری پردیس ها در سینماهای اصفهان است که از سال ۹۷ پس از بازسازی شروع به کارکرد. این پردیس پیش‌تر با نام سینما ساحل از سال ۱۳۵۴ در ضلع شمالی سی‌و‌سه‌پل و ضلع شمال غربی میدان انقلاب در اصفهان فعالیت می‌کرد. در دهه هفتاد این سینما اصفهان با نام «سینما آفریقا» شناخته می‌شد.

سینما ساحل از سینماهای اصفهان
پردیس سینمایی ساحل اصفهان

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

امکانات سینما: در حال حاضر این پردیس سینمایی اصفهان متعلق به حوزه هنری است و با ۹ سالن در این حوزه فعالیت می‌کند. ظرفیت این سالن‌ها مجموعاً بیش از ۱۰۰۰ صندلی است که آن را در جمع بزرگ‌ترین سینماهای اصفهان و  ایران قرار می‌دهد.

پردیس سینمایی ساحل اصفهان برای نخستین بار در کشور با امکانات ویژه کودکان به دنیای سینمایی‌ها آمد و دو سالن ویژه کودکان با ظرفیت ۲۰ و ۳۰ نفرِ طراحی شد. سینمای انیمیشن و مهد کودک هم جز تجهیزاتی است که این پردیس را جز محبوب های خانواده ها قرارداده است. صدای دالبی دیجیتال و سیستم نمایش فیلم دیجیتال از امکاناتی است که دیدن فیلم در این سالن‌ها را با کیفیت و لذت‌بخش می‌کند.

سینمای رو باز (تابستانی) یکی دیگر از امکانات خاص و متمایزکننده این پردیس سینما اصفهان است. پردیس ساحل یک سالن با ظرفیت ۱۵۰ صندلی به‌صورت رو باز دارد و تجربه‌ای متفاوت را به شما هدیه می‌دهد.

امکانات ویژه ‌این پردیس سینمایی اصفهان بخش‌های جانبی مثل، کتابخانه، کافه کتاب، کافی‌شاپ متمایزکننده این پردیس عظیم اصفهان است. امکاناتی که تجربه‌ای لذت‌بخش را برای دوستداران هنر فراهم ساخته است.

امکان خرید اینترنتی از طریق سیما تیکت برای این سالن‌ها فراهم‌شده است. امکانات بی‌نظیری نظیر آسانسور، پارکینگ و دسترسی آسان برای معلولین این مجموعه را متمایز ساخته است.

سینما ساحل سینماهای اصفهان
سالن وی ای پی پردیس سینمایی ساحل اصفهان

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

موقعیت سینما: پردیس سینمایی ساحل در میدان انقلاب اصفهان واقع‌شده است و دسترسی با آن از طریق ایستگاه مترو انقلاب و ایستگاه اتوبوس انقلاب امکان‌پذیر می‌باشد.

شماره تماس: ۰۳۱-۳۲۲۲۶۱۸۸

پردیس سینمایی چهارباغ

تاریخچه سینما: پردیس سینمایی چهارباغ یکی از سینماهای اصفهان است که پس از بازسازی بار دیگر باشکوهی بی‌نظیر پا به عرصه هنر گذاشت. این پردیس سینمایی اصفهان تا پیش‌ازاین با نام سینمای خانواده شناخته می‌شد ظرفیت ۴۶۰ صندلی را از سال ۱۳۵۰ در کارنامه خود داشت. در فروردین ۱۳۹۶ پس از بازسازی زیر نظر موسسه بهمن سبز بار دیگر این سینما با جلوه ای دیگر ظاهر شد.

پردیس سینمایی چهارباغ
پردیس سینمایی چهارباغ

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

امکانات سینما: پردیس سینمایی چهارباغ این بار ۴ سالن با ظرفیت بیش از ۷۵۰ صندلی به بهره‌وری رسید. ویژگی جالب این سینما اصفهان نام‌گذاری سالن‌ها به نام مفاخر و آثار تاریخی و هنری پایتخت فرهنگی جهان اسلام اصفهان است.

سالن اصلی پردیس چهارباغ با نام نقش‌جهان ظرفیت ۴۳۰ صندلی دارد. سالن چهل‌ستون دومین سالن این پردیس سینمایی است که ظرفیت ۱۳۰ صندلی را نیز دارد. سالن‌های دیگر بانام‌های چهارسوق و شیخ بهایی و ظرفیت ۱۴۰ و ۸۰ نام‌گذاری شده­اند.

اگر سالن کافه سینما را هم به این مجموعه اضافه کنیم شمار سالن‌ها به عدد ۵ می‌رسد. سالن کافه سینما با ظرفیت ۲۵ نفر و چیدمان منحصر به فرد و خاص کافه و صندلی مبله، امکاناتی پذیرایی را به هنگام تماشای فیلم برای افراد فراهم می‌کند.

امکانات جانبی این پردیس سینمایی اصفهان سامانه اطفای حریق خودکار، نمازخانه، کتابخانه و کتاب‌فروشی و دیگر امکانات سینماهای جدید است. البته این سینما جز سینماهای هنر و تجربه در ایران محسوب می‌شود که امتیاز ویژه‌ای برای اکران فیلم‌ها دارد.

خرید اینترنتی بلیت این سینما از طریق سینما تیکت و کیفیت صدای دالبی دیجیتال از ویژگی‌های پرطرفدار این سینماست.

موقعیت سینما: پردیس سینمایی چهارباغ در خیابان چهارباغ عباسی و روبروی هتل عالی‌قاپو است. در پردیس سینمایی چهارباغ از ساعت ۲۲ به بعد بلیت سینما نیم بها می‌باشد. ایستگاه متروی انقلاب دسترسی به این پردیس سینمایی اصفهان را بسیار راحت کرده است.

در دسته بندی این سینما می‌توان آن را در رده سینماهای اصفهان که مدرن هستند قرارداد.

شماره تماس:۰۳۱-۳۲۲۲۶۹۵۵

 

سینما فلسطین اصفهان

تاریخچه سینما: سینما فلسطین اصفهان هم یکی دیگر از سینماهای اصفهان و جز قدیمی‌های این شهر است که جدیداً موردبازسازی قرارگرفته است. این سینما اصفهان با نام حافظ در سال ۱۳۴۰ با ظرفیت ۷۰۰ نفر به عنوان یکی از سینماهای روباز ایران تأسیس شد.

البته سینما فلسطین در گذشته که هنرهای نمایشی طرفداران بسیاری داشت و مردم را از اقصی نقاط به اصفهان می‌کشاند محلی شور انگیز بود و به منظور اجرای نمایش مورد استقبال تماشاگران بسیاری بود. سبک سالن‌های ایتالیایی‌اش در کنار تاریخ این سینما آن را به مجموعه‌ای تاریخی و فرهنگی تبدیل ساخته است.

سینما فلسطین اصفهان
سینما فلسطین اصفهان

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

امکانات سینما: در سال ۱۳۹۰ سالن موردبازسازی قرار گرفت و سالن روباز مسقف شد و نهایتا در سال ۱۳۹۵ یا یک سالن و ظرفیت ۵۰۶ تبدیل به شکلی کاملاً مدرن مجدداً بازگشایی شد. سیستم نمایش فیلم دیجیتال با صدای دالبی دیجیتال از ویژگی‌هایی است که دیدن فیلم را برای هر مخاطبی جذاب می‌کند.

موقعیت سینما: سینما فلسطین اصفهان در مرکز این شهر تاریخی و در خیابان تاریخی چهارباغ عباسی واقع‌شده و موقعیت جغرافیایی عالی را در کارنامه خود دارد.

آدرس این سینما اصفهان خیابان چهارباغ عباسی، بین خیابان دروازه دولت و خیابان شیخ بهایی است برای دسترسی به این سینما می‌توان از ایستگاه مترو انقلاب و ایستگاه مترو امام حسین بهره برد.

شماره تماس: ۰۳۱-۳۲۲۲۲۴۴۵

پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان

تاریخچه سینما: پردیس سینمایی سیتی سنتر ۱۲ با وسعت هزار متر در قلب اصفهان در تیر ماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه با ۸ سالن مجزا و یک سالن کنسرت جز بزرگترین و پر امکانات ترین سینماهای اصفهان و حتی ایران است. آخرین متدها و فناوری‌های جدید و روز دنیا در این مجموعه سینما اصفهان پیاده‌سازی شده است.

پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان
پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان

تنها با یک کلیک می توانید تبلیعاتتان را در دیوارهای سینما ببینید

امکانات سینما: مجموعه‌های سینماییِ زیر یک سقف شکل‌گیری‌شان به دهه ۱۹۷۰ در دنیا برمی‌گردد. در همین راستا پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان هم با ۸ سینما و تجهیزات روز و منطبق بر گرایش‌های نوین سالن‌های سینمایی جهان طراحی و بهره‌برداری شده است. مشخصات هر یک از این سالن‌ها به‌صورت مشروح در تصویر زیر آورده شده است.

بزرگترین سالن این مجموعه سینما ۳۳۳ صندلی دارد و کوچک‌ترین آن یا ظرفیت ۲۴ صندلی به‌صورت کاملاً ویژه و وی ای پی طراحی‌شده است. ویدئو پرژکتورهای لیزری با کیفیت تصویر ۲k و Full HD، صندلی های ارگونومیک، کف پوش آنتی باکتریال و کیفیت صدای دالبی از دیگر ویژگی منحصر به فرد این سینماهاست.

طراحی سالن‌ها به صورتی است که از هر گوشه بهترین زاویه دید برای افراد فراهم می‌شود. سیستم صوتی این سینماهای اصفهانهم به‌گونه‌ای تعبیه‌شده که خود را کاملاً در محیط تصور می‌کنید و از دیدن فیلم لذت می‌برید. این تجهیزات و موارد بی‌نظیر دیگر ک نظیر تجهیزات کنسرت هال طراحی‌شده‌اند.

یکی از سالن‌های سینما سه بعدی و از خاص‌های این مجموعه سینمایی است که تنها سالن سه بعدی در اصفهان است. سالن با ظرفیت ۲۶۵ نفرِ، به‌صورت دومنظوره و برای اکران فیلم‌های سینمایی و اجرای تئاتر، طراحی و ساخته‌شده است.

سالن کنسرت هال با ظرفیت ۳۳۳ سالنی چند منظورها بزرگ و پرکاربرد است که علاوه بر کنسرت، برای برگزاری همایش‌ها و مراسم‌ دیگر هم بکار می‌رود. درمجموع با ظرفیت ۲۲۵۰ صندلی فضایی بی‌نظیر قلب شهر ایجاد کرده است.

امکانات خاص این مجموعه نظیر سیستم تهویه هوا و مناسب سازی محل عبور و مرور در سالن‌ها و معابر برای تمامی افراد حتی معلولین است.۴ آسانسور VIP و پله برقی ویژه سینماها عبور و مرور را به شدت آسان کرده است. گالری و سالن انتظار این مجموعه مساحتی بالغ بر ۴۰۰۰ متر مربع دارد.

وجود رستوران، هایپر مارکت، فروشگاه های متنوع، شهر بازی کودکان، کافی‌شاپ، بوفه و حتی هتل و اورژانس در کنار ظرفیت بالای پارکینگ و دسترسی با اینترنت در این مجموعه از امکانات ویژه است.

موقعیت سینما: پردیس سینمایی سیتی سنتر که به عنوان یکی از مدرن‌ترین سینماهای اصفهان و حتی ایران شناخته می‌شود در بزرگراه شهید دستجردی اصفهان واقع‌شده است.

شماره تماس: ۰۳۱-۳۶۵۵۰۲۵۰

سینما فرهنگیان اصفهان

سینما فرهنگیان یکی از قدیمی ترین سینماهای اصفهان  در سال ۱۳۴۴ با نام سینما مهتاب تأسیس‌شده پس از انقلاب در سال ۱۳۵۷ در اختیار بنیاد شهید قرار گرفت. سال ۱۳۶۸ این سینما اصفهان به سازمان آموزش و پرورش اصفهان واگذار شد و از آن زمان با عنوان سینما فرهنگیان به کار خود ادامه می‌دهد.

سینما فرهنگیان اصفهان
سینما فرهنگیان اصفهان

امکانات سینما: این سینما اصفهان به تازگی با تغییراتی که در تجهیزات و طراحی ایجاد کرده قدمی به سمت زیبایی و جلب مخاطب بیشتر برداشته است. تعویض کامل صندلی‌ها، کف پوش، پرده نمایش، آکوستیک، رنگ آمیزی کامل، نور پردازی ال ای دی، ام دی اف کردن دیواره ها و … به طور کامل بازسازی و نوسازی شد.

موقعیت سینما: سینما فرهنگیان در چهارراه شکرشکن ابتدای خیابان حافظ قرارگرفته است

شماره تماس: ۰۳۱-۳۲۲۲۷۲۷۲

سینما بهمن اصفهان

تاریخچه سینما: سینما بهمن خوراسگان یکی از سینماهای اصفهان در شرق این شهر و در منطقه خوراسگان است. البته در گذشته این منطقه با نام خوراسگان یاد می­شده و در حال حاضر بخشی از اصفهان و در منطقه ۱۵ است. این سینما هم در سال ۱۳۵۴ تأسیس شد. به تازگی در سال ۱۳۹۶ مجدداً زیر نظر مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز موردبازسازی قرار گرفت.

امکانات سینما: این سینما اصفهان  یک سالن با ظرفیت ۳۲۰ صندلی دارد. البته سینما بهمن اصفهان پس از بازسازی با زیبایی بیشتر و امکانات بیشتر از پیش به کار خود ادامه داد. سیستم صوتی دالبی دیجیتال در این سینما از امتیازات سینما بهمن اصفهان است

موقعیت سینما: سینما بهمن اصفهان در بخش منطقه ۱۵ اصفهان و منطقه قدیمی خوراسگان، خیابان جی شرقی، خیابان شریعتی واقع‌شده است.

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۷۵۷۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.