باتلر ربات جدید ترللو و ویژگی های شگفت انگیزش در مدیریت تیمی(بخش اول)

ربات باتلر ترلو عضو جدید تیم شماست که انجام پروژه ها را برایتان لذت بخش می کند

ربات باتلر را می شناسید؟

بیایید باهم کمی در دنیای ترلو قدم بزنیم. دنیای ساختن کارت و کلیک‌های پشت سرهم

وقت آن است که با کلیک‌های خسته‌کننده و کشیدن کارت‌ها در ترلو خداحافظی کنید و به سیستم سفارشی‌سازی کار بر اساس قوانین و دستورات برنامه‌ریزی‌شده جدید سلام کنید.

راه‌حلی که در تمام این موارد به کمک ما آمده است ربات باتلر ترلو است. باتلر سیستمی است که بهره‌وری تیم شما را بالا می‌بورد و این امکان را به تیم شما می‌دهد یک فرآیند یکپارچه برای هر کار یا گردش کاری در سطح صفحه یا کارت خود ایجاد کنید.

ربات باتلر ترلو نیازی به کد نویسی یا دانستن زبان برنامه‌نویسی ندارد، بلکه به‌صورت اتوماتیک بر اساس زبان طبیعی در هر بورد ایجاد می‌شود. یک کتابخانه خلاق که به‌سادگی از طریق پنجره فرمان باتلر در ترلو بر اساس کار موردنظر انتخاب می‌شود و نهایتاً کار و فرمان شما بدون حتی یک خط کد نویسی انجام می‌شود.

و از همه مهم‌تر اینکه این کتابخانه در دسترس همه کاربران ترلو است. حتی باتلر برای Business Class و Enterprise ویژگی‌های پیشرفته‌تر و قابلیت های مختلف اتوماسیون سازی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های Butler که با حساب ترللو شما همراه است، این صفحه  راهنمایی را مطالعه کنید.

برای استفاده از ویژگی‌های قدرتمند باتلر ترلو کافی است در هریک از تابلوهای ترللوی (بورد) خود روی نماد Butler در منوی صفحه کلیک کنید و برای مدیریت کارهای خود از ربات باتلر ترلو استفاده کنید. البته روش‌های بسیار زیادی برای استفاده از ربات باتلر وجود دارد اما در این مقاله فقط یک مثال را برای آشنایی شما آورده‌ایم. درصورتی‌که می‌خواهید با امکانات دیگر هم آشنا شوید این مقاله را مطالعه کنید.

 • بازی بر اساس قوانین (به ما اعتماد کنید)

فرض کنید آخرین پروژه شما در ترلو به اتمام رسیده و شما نفس راحتی می‌کشید و آن را به لیست کارت‌های تکمیل‌شده می‌کشید.حالا ربات باتلر وارد عمل می شود: فوراً چک‌لیست مواردی که باقی‌مانده تکمیل می‌شود. تاریخ تکمیل پروژه کامل می‌شود و کارت از لیست شما حذف می‌شود. بله! همه این کارها بدون آنکه شما حتی یک کلیک کنید یا کارتی را به لیست خاصی بکشید، توسط ربات باتلر انجام می‌شود، به همین سادگی!

روبات باتلر ترللو
شکل ۱: نحوه بکارگیری قوانین در باتلر ترلو

همان‌طور که در شکل ۱ هم می‌بینید قوانین به‌صورت خودکار اقداماتی را روی کل صفحه‌ها و برای همه اعضا شما مانند سحر و جادو نشان می‌دهند؛ یعنی کارهای پیچیده‌ای که در صفحه وجود دارد به‌صورت یک فرایند خودکار بر روی صفحه و بورد شما در ترلو انجام می‌شوند.

به‌عنوان‌مثال، یک تیم فروش در ترلو دارید و نیاز است قراردادی توسط وکیل تیم شما بررسی شود. شما می‌توانید قانونی برای این کار در ترلو توسط باتلر از پیش تنظیم کنید، که هرگاه کارتی به لیست بررسی حقوقی منتقل شد اتقافات زیر در آن کارت رخ دهد:

 • چک‌لیست مربوط به بررسی روند حقوقی به کارت اضافه شود
 • دو روز زمان برای انجام آن کار اختصاص یابد
 • نهایتاً این کارت به وکیل تیم (مثلا راحله که وکیل ما در تیمو نیمو هستش) اختصاص پیدا کند.
روبات باتلر ترللو
شکل ۲: نوشتن قوانین در باتلر ترلو

 

برای تنظیم یک دستور در ربات باتلر، مانند آنچه در شکل ۲ می‌بینید فیلدهایی را که می‌خواهید هنگام یک عمل خاص انجام شوند را پرکنید. به همین سادگی!

به‌عنوان نمونه، در مثال قبل زمانی که یک کارت توسط شخصی در لیست کارهای انجام‌شده ترلو قرار بگیرد، یک سری اقدامات پشت سر هم و به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند:

 • تاریخ تکمیل به‌صورت کامل شده علامت‌گذاری شود
 • تمام موارد موجود در چک‌لیست‌های روی کارت بررسی شود.
 • تمام اعضا از کارت خارج شوند.

این سری اقدامات پشت سر هم را می‌توان برای انواع فعالیت‌ها در ترلو تنظیم کرد ازجمله:

 • زمانی که کارت‌ها اضافه شوند، منتقل شوند یا بایگانی شوند
 • زمانی که برچسب، ضمیمه، عضو و یا نظری به کارت‌ها اضافه شود
 • زمانی که موعد تکمیل به کارتی اضافه شود، یا این موعد به پایان برسد در نام کارت درج شود.
 • زمانی که اقدامی جدید به چک‌لیست اضافه شود و یا جک لیست به کارت‌ها اضافه شود.
 • زمانی که نظرات و توضیحات در کارت به‌روزرسانی شود.
 • زمانی که داده‌های فیلدها به‌صورت دستی وارد شوند به‌روزرسانی شوند، تنظیم شوند و غیره.

حالا هرکدام از فعالیت‌های بالا که فعال شود، برخی از اقدامات زیر را نیز ممکن است بخواهید به شکل اتوماتیک توسط ربات باتلر اجرا شوند:

 • انتقال، بایگانی یا کپی کردن کارت‌ها
 • افزودن یا حذف برچسب‌ها، پیوست ها و موارد دیگر
 • تنظیم، تغییر یا به‌روزرسانی موعد تکمیل کارت
 • اضافه، تکمیل یا تنظیم مجدد چک‌لیست‌های کارت
 • پیوستن، مشترک شدن و اضافه کردن / حذف اعضای به کارت‌ها
 • تغییر نام کارت‌ها، ویرایش توضیحات کارت، افزودن نظرات به کارت
 • تغییر، افزودن یا حذف داده‌های فیلدهای سفارشی
 • مرتب‌سازی لیست ها با معیارهای مختلف
 • تعامل با کارت‌های مرتبط
 • ارسال ایمیل
 • دریافت و ارسال آدرس‌های اینترنتی
 • و خیلی موارد دیگر

صادقانه بگوییم، حیرت‌انگیز است زمانی که می‌بینید ربات باتلر چه‌کاری در مقابل هر درخواستی که از ترلو دارید انجام می‌دهد.

 

مثالی کاربردی برای دستورات:

شما می‌توانید یک بررسی کلی از کار تیم خود در همه تابلوهای ترلو بصورت یکجا داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، روی هر یک از اعضای تیم خود یک دستور اجرایی مشخص تنظیم کنید تا باتلر یک کپی از هر کارتی که به لیست کارهای انجام‌شده در صفحه منتقل‌شده را روی صفحه نمایه تیم ایجاد کند.

هنگامی‌که یک کارت در لیست «To Do» ایجادشده است، فهرست «مراحل» را اضافه کند تا روند آن را از دست ندهید.

زمانی که شخصی به کارت اضافه شد، باتلر به‌طور خودکار تاریخ مقرر برای تکمیل کار را پنج روز  آینده اختصاص دهد و نظراتی مانند «من این را انجام دادم » به نیابت از عضوی از تیم که آن کار را انجام داده توسط باتلر به کارت ارسال شود.

هنگامی‌که نام کارت را وارد می‌کنید و در انتهای نام تاریخ را قرار می‌دهید، این تاریخ به‌عنوان تاریخ تکمیل برای آن کارت در نظر گرفته شود. این روش برای ارسال کارت به صفحه شما ایده آل است.

هنگامی‌که در چک‌لیست « مرحله اول » توسط هرکسی تکمیل شد، کارت توسط باتلر به فهرست «فاز ۲» منتقل شود و چک‌لیست « مرحله۲» به شکل اتوماتیک اضافه شود؛ و همین‌طور ادامه پیدا کنند تا روند کارهای پروژه در ترلو کامل شود.

سخن آخر

ترلو نرم‌افزاری است که برای سازمان‌دهی کارها در تیم‌های بزرگ و کوچک برنامه‌ریزی‌شده است. و در این میان کارهایی نظیر کشیدن کردن کارت‌ها در میان صفحه به ستون‌های مختلف یا تیک زدن چک‌لیست‌ها و بررسی موعد اتمام کار در میان تمام کارت‌ها روندهایی تکراری است. با تعریف قوانین در ترلو توسط هسته و ربات باتلر به‌راحتی می‌توان فرایندهای تکراری را در چرخه‌های خودکار انجام داد. در این مقاله تعریف قوانین در ترلو با استفاده از باتلر را شرح دادیم. برای آگاهی از ویژگی‌های دیگر باتلر می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید.

منبع: سایت ترللو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.