توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار

آیا میخواهید کسب و کارتان را توسعه دهید :

همان طور که راه اندازی کسب و کار  اقدامات و مراحل مخصوص به خود را دارد، برای توسعه کسب و کار نیز

باید فرآیندی را طی کنید و کسب و کارتان را از جوانب  مختلفی بسنجید و اقدامات لازم را انجام دهید تا در این مسیر موفق باشد. فکر میکنید بعد از راه اندازی کسب و کار همه چیز تمام میشود؟ نه این آغاز راه است! حالا باید گام هایی  بردارید که همگی منجر به رشد  کسب و کار شما میشوند و به بهبود شرایط و موقعیت کسب و کار شما کمک میکند .اما قبل از آنکه اقدامی انجام دهید باید مشخص کنید چرا میخواهید کسب و کارتان را توسعه دهید؟ آیا کسب و کارتان برای توسعه آماده هست؟ راه های توسعه کسب و کار چه هستند؟

توسعه کسب و کار چیست؟

هنر شناسایی فرصت ها و استفاده از آنها در کسب و کار ، که منجر به ایجاد ارزش

برای کسب و کار و سهام داران آن سازمان میشود را توسعه ی کسب و کار می گوییم. ایده ها، اقدامات و فعالیت هایی که در راستای بهبود کسب و کار انجام میشوند، فعالیت های مربوط به توسعه کسب و کار هستند  .توسعه کسب و کار با توجه به اهداف سازمان و شرایط  آن میتواند بخش های متفاوت  سازمان از جمله بخش فروش، بازار یابی، مدیریت محصولات، مدیریت پروژه و… را شامل شود.

کسب و کارتان آمادگی رشد و توسعه دارد؟

برای سنجش این موضوع باید عملکرد فعلی کسب و کارتان را بررسی کنید، مواردی از جمله :

موجودی های مالی، نیروی انسانی و منابع فیزیکی را لیست کنید، ماتریس SWOT   را تحلیل کنید و تحقیقات بازار را انجام دهید  و جایگاه خود در برابر رقبا را بسنجید  .همچنین بررسی کنید آیا تا به حال  به اهدافتان رسیده اید؟ برنامه کسب و کارتان را با داده ها و اطلاعات واقعی مقایسه کنید…اکنون میتوانید آینده کسب و کارتان را ارزیابی کنید و ببینید میتوانید گامی در جهت توسعه بردارید؟

 

توسعه_کسب_و_کار
توسعه_کسب_و_کار

اهداف توسعه ی کسب و کار

هدف توسعه ی کسب و کار افزایش درآمد  و گسترش کسب و کار است، که این اهداف با استراتژی های مختلفی تحقق می یابند از جمله این استراتژی ها به افزایش فروش، افزایش مشتری، ارائه محصولات و خدمات جدید، ارائه محصولات و خدمات فعلی به بازار جدید، افزایش و گسترش همکاری هایی که منجر به ایجاد ارزش برای دو طرف باشند و افزایش کارکنان میتوان اشاره کرد.

نقش توسعه دهنده کسب و کار

کسی که میخواهد در راستای توسعه ی کسب و کار اقدامی انجام دهد باید تخصص و تجربه کافی را داشته باشد تا بتواند راهکارهای درستی را عرضه کند همچنین باید در رابطه با موارد زیر دانش لازم را داشته باشد:

  • وضعیت فعلی کسب و کار

  • تحلیل ماتریس SWOT

  • وضعیت صنعت و تحولات آن

  • وضعیت بازار

  • منابع اصلی فروش

  • درآمد فعلی

  • فرصت های جدید پیشرو و فرصت های ناشناخته

  • بخش ها و محصولات جدید برای گسترش کسب وکار

هزینه ها و گزینه های مناسب برای صرفه جویی در هزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.