تمام انچه باید از شرکت اپل بدانید

معرفی شرکت اپل

شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ به وجود امد. این زمان مصادف با زمانی بود که استیو جابز و استیو وزنیاک کار خود را برای ایجاد یک کامپیوتر شخصی ارزان و ساده ترک کردند. شرکت اپل با اپل آی به ارزش ۶۶۶/۶۶ دلار به بازار آمدند، و پس از آن هرگز به عقب نگاه نکردند. شرکت اپل بعد از ان، محصولات نوآورانه‌ای مانند اپل دو، مک، ایپاد، آیفون و آخرین محصول خود iphone XR را عرضه کردند.

خلاقیت شرکت اپل

شرکت اپل در عمل می تواند به عنوان مترادف با خلاقیت استفاده شود. استیو جابز اپل را به گونه­ای رهبری کرد که برای سال‌های زیادی پیشگام خلاقیت باشد. خلاقیت شرکت اپل را در محصولات، فرایندها، رهبری، رضایت مشتری و مدل‌های کسب و کار به پیش می‌برد. شرکت اپل دارای یک کارخانه خلاقیت است که در آن استعدادها، ایده ها و خلاقیت را از افرادی به دست می‌آورد که می‌توانند منجر به سرمایه­گذاری سودآوری شود. فرهنگ اپل و کارکنان برجسته، شرکا و مشتریان آن، خلاقیت را هدایت می‌کند. این شرکت با گرفتن هر فرصت دردسترس به رشد کسب و کار کمک می‌کند.

محصولات اپل در بازار

شرکت اپل معتقد است که باید مشتریان خود را رهبری کند، به جای اینکه توسط آنها رهبری شود. شرکت اپل تلاش می‌کند تا محصولاتی تولید کند که مشتریان پیش از ان در مورد آن آگاهی نداشته باشند. محصولات اپل محدود ولی در محدوده­های مختلف می‌آید. شرکت اپل بر روی بازار هدفش متمرکز میشود و تلاش می‌کند تا به طور موثر به بازارهای انتخابی نفوذ کرده و فروش را به حداکثر برساند. علاوه بر این، اپل محصولاتی را تولید میکند که کپی­کردنشان هم دشوار است. در نتیجه بسادگی می‌توانند علیه رقبا مبارزه کنند. شعار اپل ” متفاوت فکر می­کنم” است، این شعار در واقع چیزی است که این شرکت را از رقبایش جدا می‌کند. شرکت اپل با محصولات جلودار و پیشرو به بازار می‌آید.

شعار شرکت اپل
شعار شرکت اپل

خلاقیت  فرایندی محصولات اپل

خلاقیت را در محصولات، خدمات، فرایندها، سیستم­ها و تمامی امور مرتبط با طراحی، تولید و عرضه­ی محصولات و خدمات می‌توان مشاهده کرد. بطور نمونه خلاقیت فرآیندی که توسط شرکت اپل انجام شد، زمانی بود که موسیقی را در دسترس قرار داد تا به صورت آنلاین از طریق اپ­استور در آیتیونز خریداری شود. به همین طریق خرید و فروش آنلاین محصولات صوتی و اپلیکیشنی نیز آغاز شد. خلاقیتی که در محصولات اپل لحاظ ­می‌شود، بسیار جدید است. آنها با محصولاتی مانند مک­بوک، آیپاد، آیفون، لپ تاپ­های باریک، و عمر بالا باتری در محصولات­شان به بازار آمدند. الگو­های اپل از تولیدکننده کامپیوتر تا سازنده محصولات دیگر تغییر کرده است. علاوه بر این، موقعیت و جایگاه اپل در ذهن مصرف کنندگان از یک شرکت تولید کامپیوتری به یک شرکت نوآور و خلاق تبدیل شده است. محصولات شرکت اپل نه تنها برای نوآورانه­بودن و استفاده خریداری می‌شود بلکه به عنوان یک برند لوازم جانبی شناخته می‌شود. بسیاری از خریدارن استفاده از محصولات اپل به نوعی عادت برای ان‌ها تبدیل شده است.

روند خلاقیت در شرکت اپل

روند خلاقیت در شرکت اپل می تواند به مدل ساده شده فرایند خلاقیت که شامل جستجوی فرصت­های خلاقیت، انتخاب بهترین گزینه، اجرای گزینه و تخصیص مزایا است، مرتبط شود. شبکه ها و ارتباطات مناسب و موثر باید ساخته شود تا آن سازمان بصورت نوآورانه ایجاد شود و سپس یادگیری سازمانی نیز محقق گردد. شرکت اپل قطعا سازمان فعال و آماده­ای است و خلاقیت را نیز بصورت فعال و باز اجرا می‌کند.

استراتژی بازاریابی در شرکت اپل

شرکت اپل به دنبال استراتژی فشار برای بازاریابی محصولات خود است و خلاقیت آنها پس از آنالیز محیط داخلی و بیرونی، افزایشی و رادیکال بوده است. شرکت اپل دپارتمان­های تحقیق و توسعه موثری دارد که احتمالا یکی از بهترین­ها در جهان هستند. شرکت اپل اطلاعات رقبا، تامین کنندگان و مشتریان را برای کمک به آنها در ایجاد خلاقیت، تجزیه و تحلیل می‌کند. آن تلاش می‌کنند تقاضاهای آینده را پیش بینی کنند و برای ایجاد تقاضا به صورت خودکار، محصولاتی را ایجاد کنند. شرکت اپل ظرفیت جذب بالایی نیز دارد و این ویژگی یک سازمان پیشرو است.

در نهایت

خلاقیت یعنی اپل. شرکت اپل همیشه با نواوری در محصولات بی رقیب در بازار حاضر شده است. روند خلاقیت شرکت اپل شامل جستجوی فرصت­های خلاقیت، انتخاب بهترین گزینه، اجرای گزینه و تخصیص مزایا است. در نهایت با استراتژی فشار به نتایج مورد نظر در بازار دست می یابد. در حال حاض راین شکت در زمینه سخت افزار ونرم افزار فعالیت های گستره ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.