خانه / توسعه کسب و کار / استراتژی کسب و کار / جهت ایجاد یک تحول موفق در کسب و کار از اسپرینت ها و گام های کوچک شروع کنید
موفقیت سازمان

جهت ایجاد یک تحول موفق در کسب و کار از اسپرینت ها و گام های کوچک شروع کنید

برای تحول کسب و کار قدم های مهم تر را محکم تر بردارید.

یک برنامه ساده ایجاد کرده و آن را اجرا کنید، سپس برای افزایش تاثیر آن ها، مکث های کوتاهی داشته باشد!

طراحی مجدد سازمانی باعث بهبود تمرکز استراتژیک، رشد بالاتر، تصمیم گیری بهتر و پاسخگویی بیشتر می شود.

طبق نظرسنجی هایی که وب سایت مکنزی انجام داد، در یک تحول سازمانی و برای موفقیت سازمان تنها ۳۰ درصد از طراحی های سازمانی از نظر دستیابی به اهداف کلی و بهبود عملکرد موفق هستند. این نشان می دهد که ۷۰ درصد تحولات ناموفق و نگران کننده هستند.

و اما چرا؟

در مرحله طراحی و برنامه ریزی، مداخله نابجای بسیاری از مدیران، ایجاد درک کافی از یک مدل اجرایی در آینده را از بین می برد. قبول نظرات متعدد ذی نفعان به معنای تکه تکه شدن برنامه اجرایی و آسیب پذیر بودن در مراحل مختلف کار است. منابع می توانند بدون طولانی شدن روند انجام کارها، در کارهایی که ارزش واقعی دارند، استفاده شوند.

بیش از ۸۰ درصد مدیران در سازمان های فعلی، دوباره طراحی مجدد سازمانشان را تجربه کرده اند. آن ها می دانند که ایجاد تحول مانند شرکت در یک مارتن است. اما برای رسیدن به خط پایان، باید در اسپرینت های مشخص اقدام انجام شود. این بدین معنی است که بهتر است از یک رویکرد تکراری و ساده تر استفاده کرد. با استفاده از این رویکرد، توسعه و پیاده سازی اقدامات اجرایی می تواند همراه هم و به صورت موازی اجرایی شوند.

برای رسیدن به خط پایان، بهتر است اقدامات به شکل اسپرینت های مشخص پیاده سازی شود.

برای مثال، یک خرده فروش درجه بالا هنگام طراحی مجدد مدل اجرایی و استراتژی مجموعه آنلاین خود، با فرهنگ سنتی موجود با مشکل روبه رو شد. پس از آن جلسات متمرکز به مدت دو هفته برگزار شد. این جلسات به سرپرستی تیم های اجرایی به تقویت دیدگاه مشترک درباره آنچه برای تغییر نیاز دارد، کمک کرد. اجرای سریع تغییرات منجر به افزایش چشمگیر در این مجموعه آنلاین، از ۳۰ درصد به بیش از ۷۰ درصد در طول سه ماه رسید.

شش نکته که بهتر است هنگام تحول و تغییر سازمان مد نظر داشته باشید:

۱- جسور باشید

یک هدف واضح و بلندپروازانه مدنظر قرار دهید، که کمک می کند سازمان خود را به میزان مشخص و قابل توجهی متحول کنید. به سازمان اجازه دهید مدل عملیاتی که برای آینده درنظر گرفته شده است را پیاده سازی کند.

۲- نسخه اولیه و آزمایشی از طرح تحویل خود تهیه کنید

نسخه اولیه و ساده شده از نتیجه نهایی خود را ایجاد کنید. این نسخه تاثیر قابل توجهی در گام ها و اسپرینت های اولیه اجرایی شما دارد.

۳- تغییرات و گام ها را اولویت بندی کنید

همه تغییرات را به یکباره اجرا و عملی نکنید. سعی کنید به طور واضح توالی اقدامات و چگونگی ارتباط آن ها با یکدیگر را بررسی کرده و آن ها را برای اجرا اولویت بندی کنید.

۴- اسپرینت ها را شروع کنید

تغییرات را در چرخه های طراحی کوتاه (آزمون) شروع و اجرا کنید. در نظر داشته باشید جهت اجرایی کردن اسپرینت ها و گام های اجرایی بهتر است از یک متدولوژی مشخص نظیر اسکرام استفاده کنید.

۵- تغییرات را با شرایط موجود سازمانتان تطبیق دهید

برای تحول کسب و کار به واکنش ها و نیازهایی که در طول تحول ظهور می کنند واکنش نشان دهید و هر زمان که لازم است به آن ها پاسخ دهید.

۶- روی محصول و خروجی نهایی تمرکز کنید

سعی کنید فقط برنامه ریزی نکرده باشید و واقعا در جهت تحول سازمان گام بردارید. به واقعیت های موجود اهمیت دهید و برنامه را متناسب با آن اجرا کنید. این موضوع کمک می کند که منابع، در جایی که بیشترین نیاز در آنجا وجود دارد، تمرکز کنند.

و در نهایت

تغییر آسان نیست. ممکن است تغییر و تحول شانسی باشد. اما مقابله با ریشه مشکل به وسیله ساده تر کردن طرح و استفاده از یک رویکرد عملگرا – از طریق اسپرینت های اجرایی- احتمال موفقیت را افزایش می دهد.

در حالی که ما به دنبال کمال در سازمان خود هستیم، نباید در هنگام طراحی یک مدل اجرایی جدید نیز بیش از حد کمال گرا باشیم. گاهی اوقات مفاهیم پیچیده، که از نظر تئوری ساده واجرایی هستند هستند، در عمل و اجرا محقق نمی شوند. ممکن است برخی نظرات و واقعیت های موجود، تمزکز را بر ایجاد تغییرات اساسی تر دور کنند و کل تحول کسب و کار و پیشرفت سازمان را به تاخیر بیاندازند.

اگر برای تحول سازمان خود نیاز به کمک و مشاوره های تخصصی ما دارید، تحلیل گران کسب و کار ما در تیم نیمو شما را راهنمایی می کنند. برای این کار می توانید همین الان از فرم نیازسنجی موجود در سایت اقدام کنید.

 

منبع:

  1. از مقالات مکنزی

درباره‌ی مهسا جعفری

من مهسا، علاقمند به فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا هستم، خوشحالم که با تیم نیمو آشنا شدم و در کنارشون فعالیت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *