۵ دلیل طلایی برای برندسازی شخصی

برند شخصی ترکیبی منحصربه فرد از مهارت ها، تجربه ها و کارهایی است که شما انجام می دهید و می خواهید جهان آن ها را ببیند. برندسازی شخصی به این معناست که چگونه خود را تبلیغ کنید. این هنر شماست که چگونه رفتار، گفتار و نگرش خود را منعکس کنید. اگر قصد دارید خود را به یک برند تبدیل کنید، با ما همراه باشید تا نکاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

تعریف پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی

از نظر حرفه ای برندسازی تجاری تصویری است که دیگران از شما می بینند. این می تواند نحوه نگاه شما به زندگی واقعی، تصویر شما در رسانه های اجتماعی و اطلاعات مربوط به شما باشد. با برند شدن می توانید خود را از افراد دیگر متمایز کنید و با متصل کردن برند خود با تجارتتان خود را فراتر از برندهای شرکتی ببرید.

قبل از به وجود آمدن شبکه های اجتماعی و رسانه ها، برند شخصی فقط شامل کارت ویزیت بود. در دنیای وابسته به تکنولوژی امروز، امکان پرسنال برندیگ با داشتن اطلاعات درست و کافی در شبکه های اجتماعی امکان پذیر است و هر اقدام کوچک در رسانه های اجتماعی به طور گسترده مورد بحث قرار می گیرد.

اهمیت برندسازی شخصی

اگر می خواهید تاثیرگذار باشید، باید یک برند شخصی قدرتمند ایجاد کنید. شما می توانید از مارک شخصی خود برای نشان دادن دانش و مهارت های خود در حوزه های تخصصی تان استفاده کنید.

پرسنال برندیگ شما را به یاد ماندنی می کند. این برند شخصی شماست که کمک می کند تا در مقابل هزاران نفر دیگر ایستادگی کنید. پرسنال برندینگ یک روش موثر در بازاریابی مشاغل است و یکی از دلایلی است که بازاریابی در سال های اخیر موفق شده است.

اهمیت برندسازی شخصی در آن است که شما می توانید کسب و کار خود را از طریق برند شخصی خود تبلیغ کنید. این کار برای کسب و کارهای کوچک آسان است. مثلا قبل از این که این موضوع به خوبی شناخته شود برای شناختن چهره اپل، استو جابز از برند شخصی خود استفاده کرد. همینطور برند شخصی Elon Musk از برند تجاری تسلا بهتر شناخته شده است.

اهمیت برندسازی شخصی

به ۵ دلیل پرسونال برندینگ مهم است!

برندسازی شخصی اقدامی است در زندگی افرادی که نقش فعالی دارند. پرسونال برندینگ باعث می شود بدون این که به دیگران وابسته باشید، زندگی خود را مدیریت کنید. برند شخصی بخش معمی از حرفه یک شخص است. در اینجا به ۵ دلیل که پرسونال برندینگ در زندگی شخصی افراد تاثیر مهمی دارد اشاره کرده ایم:

۱- اعتماد اولیه

برند شخصی در افراد باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق می شود. داشتن یک برند شخصی موفق باعث می شود افراد هنگام کار با شما احساس راحتی کنند و به برند شما اعتماد کافی داشته باشند.

مردم اغلب هنگامی که بدانند یک شخص چه کارهای انجام می دهد با او احساس راحتی بیشتری می کنند. مخاطبین شما اگر از منبع انرژی شما آگاهی داشته باشند، به شما اعتماد کرده و اجازه می دهند نیازهای آن ها را برآورده کنید و کارهای خود را به شما می سپارند.

۲- ایجاد ارتباطات

پرسونال برندینگ کمک می کند تا در زمینه های مختلف و حوزه های تخصص تان با افراد ارتباط برقرار کنید. محدودیتی برای برندسازی شخصی وجود ندارد و این موضوع می تواند فراتر از دنیای دیجیتال باشد.

هنگامی که شخصی برند خود را ایجاد کرد، برند به او کمک می کند تا مانند رویدادهای سخنرانی، در معرض دید بیشتری باشد. با کمک این رویدادها در مسیرها و ارتباطات موفق قرار می گیرد.

پرسنال برندینگ

 

۳- ایجاد اعتبار

برند شخصی به فرد اعتبار می دهد و به او به عنوان رهبر فکری و متخصص در حوزه تخصص خود کمک می کند. با ایجاد برند خود، تحسین، احترام و اعتماد با نام شما همراه خواهد بود.

هنگامی که برند خود را میسازید بهتر است مخاطبین هدف خود را به خوبی شناسایی کنید. اگر برای مخاطبین خود قابل مشاهده و احترام باشید، شما را به عنوان یک متخصص می شناسند.

۴- افزایش اعتماد به نفس

با داشتن یک برند شخصی اعتماد، در حالی که برند خود را توسعه می دهید، اعتماد به نفستان را نیز افزایش دهید. به دست آوردن اعتماد به نفس یکی از خصوصیات و نقاط قوت برندسازی شخصی است که می توانید آن را به صورت عمومی بیان کنید. اگر بدانید که چه چیزی را ارائه می دهید، عزت نفستان بالا می رود.

اگر پرسونال برندینگ به خوبی انجام شده باشد، بر نقاط قوت شما تاکید می کند و در هرجایی که هستید می توانید از این نقاط قوت استفاده کنید.

۵- ایجاد اصالت

یک برند شخصی از اشتیاق، مهارت ها، اهداف و ارزش های یک شخص ناشی می شود. پرسونال برندینگ به شما کمک می کند تا در چیزی که به آن اعتقاد دارید، رشد کنید. برند شخصی یک شخص است و هیچ کس دیگری نیست. برند شخصی اجازه نمی دهد که افراد بتوانند یک شخصیت جعلی ایجاد کنند که اصلا خود آن ها نیست.

برندسازی شخصی به شما کمک می کند تا اصالت داشته باشید و همین امر کمک می کند در انجام امور زندگی راحت تر کار کنید. زندگی هر شخص در اولویت بندی نقاط قوت و بهره گیری از استعدادی که باعث خوشحالی او می شود، حول کار می چرخد.

اصالت باعث می شود برند شخصی برای به حداقل رساند نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت به شما کمک کند.

و در پایان

اهمیت برندسازی شخصی برای زندگی فردی و شغلی بی شمار است. با ایجاد یک برند شخصی، ضعیف ترین مهارت های خود را پرورش دهید. همچنین به ایجاد اعتبار، اعتماد به نفس، اصالت و اعتماد به شما در بین اشخاص دیگر کمک کنید. اگر در حرفه ای مشغول به کار هستید و حرفه خود را دوست دارید همین حالا برای ایجاد برند خود اقدام کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و کمک دارید، ما در تیم نیمو آماده راهنمایی شما هستیم، می توانید همین حالا از طریق فرم نیازسنجی موجود در سایت با مشاوره کنید.

منابع:

  1. وب سایت influencermarketinghub
  2. وب سایت careermetis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.