خانه / توسعه بازار / بازاریابی و فروش خدمات / گام اول در بازاریابی تلفنی موفق
ماندا در حال بازاریابی وفروش تلفنی

گام اول در بازاریابی تلفنی موفق

در این مقاله نکات مهم و کلیدی برای علاقه مندان و فعالان و به ویژه اشخاصی که تازه قصد ورود به دنیای بازاریابی تلفنی خدمات و محصول را دارند گرد آوری شده است. این نکات حاصل تجربیات و مطالعات من در زمینه بازاریابی تلفنی می باشد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که میخواهید به صورت اصولی در بازاریابی تلفنی خدمات و محصول مهارت پیدا کنید به شما تبریک می گویم، زیرا در درست ترین جای ممکن هستید. اکثر افراد بدون احساس نیاز به آموزش و مطالعه به کار میپردازند. پس شما با انتخاب و مطالعه این مقاله خود را از شمار عظیمی از مردم عادی جدا کرده اید.
 
بازاریابی تلفنی مانند بسیاری دیگر از روش ها موافقان و مخالفان خود را دارد. اگر مایل هستید که روش های بازاریابی تلفنی خدمات و محصول موفق را یاد بگیرید باید در ابتدا نحوه ی صحیح بازاریابی تلفنی را بیاموزید.
بسیاری از فعالان در زمینه ی بازرایابی تلفنی بدون دانش قبلی، با این ذهنیت که بازاریابی تلفنی نیاز به آموزش ندارد و هر چه پیش آید خوش آید، کار خود را انجام می دهند که خب نتایج خوبی هم نمیگیرند مگر به استثنا.
برای انجام هر کاری و مخصوصا بازاریابی تلفنی خدمات و محصول، ما به استثناها و موارد خاص توجه نمیکنیم. بلکه باید روش درست و عمومی را فرابگیریم و به کار ببندیم.
بازرایابی تلفنی خدمات و محصول از جمله روش هایی است که از قدیم تا به امروز مورد استفاده قرار میگیرد. شما در هر قسمت از جایگاه فروش باید نحوه صحیح ارتباط موثر با مشتریانتان را از طریق بازاریابی تلفنی یاد بگیرید. این آموزش بسیار کاربردی و مورد نیاز است.
بازرایابی تلفنی خدمات و محصول از جمله روش های سریع و کم هزینه به حساب می آید. شما میتوانید با استفاده از بازاریابی تلفنی با تعداد زیادی از مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و به یک شناخت نسبی از نوع شخصیت، نیاز های مشتری و جامعه هدف خود برسید.
نکته اول در بازاریابی تلفنی، آماده بودن شخص شما به عنوان فروشنده است. یعنی شما باید ابتدا تمام موارد مربوط به محصول و یا خدماتی که در رابطه با آن با مشتریانتان تماس می گیرید را بدانید و در حقیقت یک متخصص باشید. باید آمادگی جواب دادن به سوالات احتمالی مخاطب را به طور کامل داشته باشید. باید قبل از مکالمه  تلفنی حتما به اندازه کافی تمرین کرده باشید.
نکته دوم بازاریابی تلفنی خدمات و محصول، آغاز مکالمه شما با مشتری میباشد. جملات آغازین باید بسیار پرانرژی، ساده و صمیمانه باشد. طوری صحبت کنید که به مخاطبتان این حس دست دهد که شما به صورت اختصاصی با او تماس گرفته اید و او شخص مهمی است. اجازه ندهید حس کند که او چهلمین نفری است که در طول روز با او در این مورد صحبت میکنید. ابتدا خود را معرفی کنید و نام شرکتتان را بگویید سپس علت تماس را ذکر کنید.
هنگام مکالمه به زمینه کاری مخاطب علاقه نشان دهید، زیرا مردم ترجیح می دهند در مورد خود و کارهایشان صحبت کنند.
در حال بازاریابی وفروش تلفنی
در بازاریابی تلفنی از پاسخ منفی نترسید. هرچه بیشتر پاسخ منفی بگیرید به این معنی است که به اندازه کافی تماس برقرار میکنید.
مکالمه را هنگام بازاریابی تلفنی خدمات و محصول هدایت کنید و از حالت خشک آن بکاهید. کمی از مسائل روزمره و شوخی های به جا استفاده کنید تا یخ مخاطب آب شود.
به دقت گوش کنید و سپس جواب های متناسب بدهید.
در پایان مکالمه در بازرایابی تلفنی خدمات و محصول حتما یک نتیجه گیری کنید. مکالمه را بدون تعیین مرحله بعد به پایان نرسانید. یعنی اگر جواب منفی بود مطمئن شوید و اگر هم مثبت بود یک قرار دیگر برای پیگیری تنظیم کنید.
در تمام طول مکالمه بازاریابی تلفنی خدمات و محصول، باید سعی کنید دوستانه صحبت کنید تا نتیجه خوبی بگیرید، با مخاطب همدردی کنید و فقط به فروش خود فکر نکنید. برای نیاز های مشتری راه حل ارائه دهید و در کل صبور باشید.

درباره‌ی ماندا رجب پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.