نکات جذب افراد شایسته در سازمان ها

۷ نکته منابع انسانی برای جذب افراد مناسب برای شرکت شما

استخدام افراد مناسب مسئله ایست که به مرور زمان با تغییر نیازهای سازمان ها وافراد سخت و سخت تر می شود. امروزه شرکت ها از نظر کیفیت و کمیت بزرگتر شده اند. برای جذب افراد مناسب برای شرکت خود، این ۷ نکته HR را بررسی کنید.

جذب افراد مناسب

روند استخدام نیروی انسانی برای سازمان ها مطمئناً آسان نیست. اینکه چگونه می توانید در دریا بسیاری از ماهی ها بهترین ماهی را بگیرید مطمئنا مساله زمان بری است. شما نمی خواهید با انتخاب افراد نا مناسب برای مشاغل پیشنهادی، وقت، تلاش و پول را هدر دهید، و حتی نمی خواهید افراد مناسب را در جای نامناسب به کار بگیرید.

همیشه باید بهترین ها را بدست آورید و برای رسیدن به این مساله کمترین زمان و هزینه را صرف کرد. افراد بسیاری در حال شکار مشاغل هستند و شما باید آن ها را به عنوان “فرصت همیشه باز” برای کارمندان احتمالی انتخاب کنید. و سوال این است چطور می توان به این هدف رسید؟

تکنیک های بسیاری در فرآیند جذب نیروی انسانی استفاده شده است، و  در این مقاله قصد داریم درباره نکاتی که باید برای جذب افراد مناسب برای سازمان خود در نظر بگیرید ، صحبت کنیم.

نکات برتر برای جذب افراد با  استعداد

در اینجا ۷ نکته برای بکارگیری نیروهای مناسب ارائه شده است که می توانند به شما در جذب نامزدهای شغلی مناسب کمک کنند.

 از نیازهای شرکت و نامزدهای خود آگاه باشید

قبل از هر چیز دیگری، باید بدانیئ که شرکت شما در پی جذب چه نیروی است و نیازهای شرکت خود را بدانید. شما باید نیازهای استخدام خود را بدانید، شخصیت کاندیدای خود را درک کنید و آنچه را که  به عنوان ارزش برای کارمندان خود را مشخص کرده اید را، به وضوح تعریف کنید

دانستن شخصیت افراد کاندید به شما کمک می کند صلاحیت های لازم برای افرادی را که می خواهید شرکت خود را با آنها بسازید مشخص کنید. نگرش ها، طرز فکر، مهارت ها و اهدافی را برای داشتن آنها لازم دارید مشخص کنید. ارزش ها، چشم انداز و رسالت شرکت خود را بشناسید. این موارد دقیقا چیزهایی هستند که شما از ابتدا تا پایان مراحل استخدام به آن نیاز خواهید داشت.

 خبر استخدامتان را پخش کنید.

به مردم بگویید که فرصت های شغلی دارید. روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

  • ابتدا ، می توانید در وب سایتهای کاریابی ثبتنام و درخواستتان را ارسال کنید. افراد جویای کار به این سایت ها به آسانی دسترسی پیدا می کنند و در مقابل شما هم به راحتی می توانید به این افراد  دسترسی پیدا کنید. آنها می توانند پروفایل های خود را ایجاد کرده و آزمون های مهارت های آنلاین را نیز انجام دهند. وب سایتهای اشتغال مهلت درخواست، تعداد متقاضیان را مشخص می کنند و اگر کارفرمای متقاضیان را بررسی کرده باشد می تواند به ان ها اطلاع دهد که آیا می توانند برای مصاحبه حضوری در شرکت باشند یا خیر.
  • دوم ، از سایت شغلی خود استفاده کنید. سایت شغلی شما باید بهترین منبع اطلاعات در مورد فرصت های شغلی، فرهنگ شرکت و برند کارفرمای شما باشد. افراد طراحی وب و محتوا و البته تجربه بازدید از سایت شما را در نظر می گیرند که می تواند در جذابیت شما تأثیر بگذارد.
  • سوم ، اجرای برنامه های ارجاع. کارمندان شرکت شما مطمئناً می دانند شرکت شما درمورد چه چیزی است و آنها افراد کاملی برای پیشنهاد همکاران بالقوه هستند. آنها به احتمال زیاد در همین زمینه همکار دارند ، بنابراین این یک روش دیگر برای استخدام است.
  • چهارم ، به یک نمایشگاه شغلی بپیوندید یا یک روز شغلی را برگزار کنید. این ممکن است کمی هزینه اقتصادی داشته باشد زیرا ممکن است برای راه اندازی یک غرفه به مدارس و مکان های دیگر بروید. این امکان را به شما می دهد تا با متقاضیان علاقمندی که ممکن است سوالی داشته باشند ، یک تماس فوری و رو در رو داشته باشید.
  • پنجم ، با متقاضیان بالقوه استخرهای استعدادیابی خود تماس بگیرید. نامزدها را از پست های شغلی گذشته مطلع کنید و ببینید آیا آنها در دسترس هستند و یا علاقه مند هستند.

ششم ، آن را در جایی قرار دهید که افراد در آن قرار دارند: رسانه های اجتماعی. استخدام رسانه های اجتماعی یکی از روندهای برتر استخدام در سال ۲۰۱۸ است.

پست های شغلی خود را مشخص کنید

هر جا که شغل خود را ارتقا دهید ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کاملی ، صحیح و خاص را ارائه می دهید. جزئیات مبهم و گیج کننده ای را بیان نکنید.

به تمام سؤالات احتمالی افراد متقاضی کار مانند درجه به پایان رسیده ، مسئولیت شغلی ، ویژگی های شخصیتی ، ساعات کار ، مزایا ، مکان و محدوده حقوق پاسخ دهید.

خاص باشید زیرا این امر به شما کمک می کند نامزدهایی را که مناسب شرکت شما نیستند از بین ببرید.

این ساختار توصیف شغلی کاملاً نوشته شده است:

 مصاحبه شغلی خود را برنامه ریزی و ساخت کنید

هر استراتژی استخدام موفقیت آمیز دارای یک فرایند مصاحبه برنامه ریزی شده و ساختار یافته است. شما ممکن است مجموعه ای از دستاوردها ، تجربیات ، مهارت ها ، سمینارها را در آن شرکت کنید و مواردی از این دست ، اما همیشه چیزی فراتر از حدس و گمان وجود دارد.

مصاحبه به شما این امکان را می دهد تا با شخص پشت صفحه کلید که به صورت آنلاین به شرکت شما درخواست کرده است ، بیشتر بدانید.

شما همچنین طعنه ، نحوه صحبت کردن ، بیان صورت و خصوصیات جسمی آنها را می بینید – که می تواند تأثیر زیادی در پذیرش یا رد آنها بگذارد. به یاد داشته باشید ، می توانید از زبان بدن نامزد خود چیزهای زیادی بیاموزید.

سؤالات مناسب مصاحبه را بپرسید. سؤالات استاندارد را آماده کنید ، بنابراین خواهید دید که افراد مختلف به روشهای مختلف به آنها چگونه پاسخ می دهند. این مقایسه را آسان تر می کند.

 انجام آزمایشات و ارزیابی ها

شما می توانید نتایج آزمون مهارت ها را از وب سایت های شغلی مشاهده کنید ، اما اگر آنها در دفتر شما آزمایش کنند و نه در خانه یا در فضای راحت و معمول آنها ، تست هایی انجام دهند ، چیز دیگری است. تست ها می توانند به صورت نوشتاری ، مجازی یا کلامی انجام شوند. دستورالعمل های واضحی ارائه دهید و زمان اتمام انتظار را نشان دهید ، اما فشار زیادی بر روی آنها وارد نکنید.

به درستی با متقاضیان ارتباط برقرار کنید

مدیریت روابط کاندیداها برای استخدام افراد مناسب بسیار مهم و ضروری است. در هر مرحله از استخدام با نامزدهای شغلی در تماس باشید. تأیید دریافت درخواست آنها و اینکه شما در حال بررسی آن هستید ، مسئله بزرگی است که متقاضیان کار در انتظار پاسخ هستند.

بلافاصله الزامات اضافی را به آنها بگویید و به آنها بگویید که در هر مرحله استخدام مجدد به آنها چه مدت طول می کشد. وقتی گفتید خواستید به آنها برگردید. آنها را آویزان نکنید. برقراری ارتباط خوب با آنها ، احساس خوبی در مورد شرکت شما دارد ، صرف نظر از این که در صورت رد یا قبول آنها تمام شود.

سعی کنید از پیامهای عمومی برای همه نامزدهای خود استفاده نکنید. در اینجا نمونه ای از چگونگی رد شرکت ها از طریق ویدیو نامزدها را مشاهده می کنید.

 برای وقت خود و زمان متقاضیان ارزش قائل شوید

درخواست شغلی، جذب افراد و  استخدام نیروی انسانی هر دو به مدت زمان طولانی نیاز دارند. شرکت های نیازمند مردم حتی در زمان عدم ارسال شغل ، ایمیل ، وب سایت یا پست های شغلی خود را برای برنامه های کاربردی روزانه یا مرتبا بررسی می کنند.

خیلی طول نکشید تا اطلاع دهید که می خواهید با آنها بحث و گفتگو کنید. خیلی طول نکشید تا به آنها بگویید که موقعیت قبلاً بسته شده است. برای رد یا قبول آنها خیلی طولانی نکنید.

رقابت برای بهترین استعداد شدید است. همه این شرکت ها یک هدف یکسان دارند: بهترین افراد را برای شرکت های خود استخدام کنید.

برای جلوگیری از انتخاب های بی پروا خیلی سریع نباشید ، اما خیلی زود آهسته نباشید تا از انتخاب های خوب خودداری کنید.

چرا استخدام افراد مناسب برای شرکت شما اینقدر مهم است؟

فرآیند جذب نیروی انسانی در تأسیس و توسعه یک شرکت بسیار حیاتی است. اینجاست که ترکیب شرکت نهفته است. از طریق آن ، کارمندان تولید و آموزش می شوند. مبتدیان آموزش داده می شوند و متخصصان بهبود می یابند.

از طریق آن ، محصولات و خدمات ایجاد می شود. روابط توسعه یافته است از طریق آن ، یک شرکت ساخته می شود. یک شرکت رشد می کند. به دلیل این فرآیند افراد به کار مشغول می شوند و این بسیار مهم است زیرا به این ترتیب افرادی که بدن شرکت را تشکیل می دهند پیدا می شوند.

در استخدام ، شما فقط نباید هدف خود را برای پر کردن جای خالی در شرکت خود ، بلکه پر کردن نقاط ضعف و قرار دادن افرادی که در تقویت آنها مفید و مؤثر هستند ، قرار دهید. استخدام راه درست ، گرفتن بهترین افراد برای شرکت شما و به دست آوردن بهترین شغل برای کارمندان بالقوه شما است.

https://www.talentlyft.com/en/blog/article/139/7-hr-tips-to-recruit-the-right-people-for-your-company

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.