راه های سرمایه گذاری بر روی خود و رشد حرفه ای

۷ راه سرمایه گذاری بر روی خود و رشد حرفه ای

سرمایه گذاری بر روی خود بهترین روش برای داشتن یک اینده زیبا است. بیایید و خودتان را بازنگری کنید که تاکنون چه شخصی بوده اید و در اینده چه کسی می خواهید باشید. وقتی پس از یک سال کاری با عملکرد عالی، بازخورد های خوب و انجام پرژه های ابتکاری بسیار از رئیسم پرسیدم”مرحله بعد برای من چیه و چطور می توانم پیشرفت کنم؟” ، جواب چیزی نبود که می خواستم بشنوم. رئیسم در آن لحظه، به سادگی گفت: “شما مسئولیت های بیشتری خواهید داشت”. پیش خودم فکر کردم … “پیشرفت من کجاست؟”

بعد از کمی فکر کردن، فهمیدم که آینده و پیشرفت خودم را در دست شخص دیگری قرار داده ام، و این خوب نیست. چرا منتظر بودم کسی دیگر مرا به پیش براند؟ زمان آن رسیده بود که بر روی خودم رشد و سرمایه گذاری کنم. می دانم من تنها کسی نیستم که اینگونه احساس کرده ام. زمانیکه برای شخص دیگری کار می کنید، آسان نیست که از رویاها و اهداف خود چشم پوشی کنید. اما در واقعیت شما مسئول زندگی خودتان و خالق نهایی داستان موفقیت خود هستید. نتیجه زندگی شما به رئیس، خانواده یا دوستانتان بستگی ندارد، فقط بستگی به خود شما دارد!

دغدغه های زندگی خانوادگی، مادر بودن، و فشارهای زندگی همه جز بخش های سخت ان هستند. و برای رسیدن به انچه می خواهیم باید فداکاری کنیم. کم کردن ساعت خواب یا حتی ساعاتی که در اینستاگرام در حال چرخش هستیم. این ساعات را به کاری بپردازیم که  در اینده از خودمان تشکر کنیم.

راه های توسعه فردی و حرفه ای
راه های توسعه فردی و حرفه ای

لیستی از راه های رشد حرفه ای در این مقاله بیان  شده است زیرا موفقیت هدف نهایی همه ما است. در اینجا نکاتی برای توسعه حرفه ای و سرمایه گذاری بر روی خود ذکر شده است:

  1. تحصیل کنید – با مدرک دانشگاهی، صدور گواهینامه یا دوره های آنلاین

چرا به تحصیلات دانشگاهی احتیاج دارید؟ زیرا این کاغذ برای اکثر مشاغل یک الزام است و دانش شما را نشان می دهد. با این حال، روش های بسیاری برای آموزش تحصیلات و تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان بالقوه، شرکای تجاری، سرمایه گذاران و غیره وجود دارد که با هزینه ای اندک یا کاملا رایگان می توانید دانش باورنکردنی کسب کنید. برای شروع آموزش آنلاین، به وب سایتهایی مانند Slideshare ، Coursera ، FutureLearn ، Udemy یا Lynda.com مراجعه کنید.

  1. به طور منظم بخوانید

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید، “Knowledge is Power“؟ به این معنی است هنگامی که شما چیزی یاد بگیرید، و به آن را مسلط باشید، هیچ کس نمی تواند این دانش را از شما بگیرد. هدف از مطالعه روزانه خواندن چیز جدیدی است که شما را به چالش می کشد، افق های شما را گسترده تر می کند و چیزی ارزشمند را به شما می آموزد که قبلاً نمی دانستید. برخی از مطالب خوب برای متخصصان مشاغل، متصدیان برجسته و کارآفرینان هستند.

روزانه مشغله بسیاری داریم و ممکن است مطالعه روزانه اولویت نداشته باشد. اما فقط ۱۵ دقیقه در روز وقت بگذارید تا چیزی بخوانید و رشد چشم گیر خود را ببینید. یک نسخه غیر دیجیتال در کیف خود نگه دارید یا از برنامه های مثل فیدبو، واوخوان برای خواندن استفاده کنید. کتابخانه منبع خوبی برای کتاب های رایگان است. و مطالعه را برای شما سرگرم کننده تر می کند. یک کلوپ کتاب را با دوستان یا سایر افراد همفکر خود شروع کنید.

  1. داوطلب یا کارآموزی برای به دست آوردن تجربه های دیگر

با تبدیل شدن به یک داوطلب یا کارکارآموز می توانید خارج از شغل معمولی خود تجربه دیگری کسب کنید. با این نقش ها می توانید خود را به یک متخصص در آن زمینه تبدیل کنید. حتی شما می توانید این کار را برای یک تجارت کوچک که به کمک نیاز دارد انجام دهید. شما منابع لازم برای استخدام یک کارمند تمام وقت را ندارید پس دعوت از کارآموزان گزینه خوبی است. نه تنها احساس بسیار خوبی خواهید داشت بلکه ارتباطات جدیدی برقرار خواهید کرد.

          ۴- به سازمان های حرفه ای بپیوندید

قطعاً قدرت در تعداد است. هنگامی که به یک سازمان حرفه ای در صنعت خود می پیوندید، مزایای بیشتری نسبت به هزینه ها دارید. چرا که در یک سازمان شما با افراد حرفه ای محاصره خواهید شد. هنگامی که در حرفه خود حرکت می کنید، منابع، فرصت های شبکه سازی و همچنین یک سیستم پشتیبانی خواهید داشت. عضویت ممکن است گران باشد. پس، بررسی کنید که آیا شرکت شما هزینه آن را پرداخت می کند یا خیر. باید شرکتتان را توجیه کنید که چگونه عضویت می تواند ارزشی را به تیم شما اضافه کند. همچنین، در مورد تخفیف برای دانشجویان و گروه های بزرگ سؤال کنید ، می توانید ۵۰٪ از هزینه سالانه خود را پس انداز کنید.

       ۵- در کنفرانس های حرفه ای شرکت کنید

شبکه شما ارزش خالص شما را تعیین می کند. اگر می خواهید حرفه ای رشد کنید باید اجتماعی باشید و به کنفرانس ها بروید. یک راه برای انجام ان، حضور در چند کنفرانس حرفه ای یا رویدادهای سالانه است. فقط شرکت نکنید بلکه برنامه ای داشته باشید تا از آن بیشترین بهره را ببرید. دستور کار را بررسی کنید و مشخص کنید که کدام جلسات شما را در رسیدن به اهدافتان کمک می کند. آماده باشید تا مهارتهای خود را به نمایش بگذارید و برای یادگیری چیزهای جدید اماده شوید. در میان ایونت ها می توان کنفرانس های جدید برای شرکت در این زمینه را بیابید.

  1. منتور را در داخل و خارج از صنعت خود بیابید

پیدا کردن منتور یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای شغل خود انجام دهید. اولین منتور من در دوران دانشگاه بود و خوشبختانه، ما هنوز هم نزدیک هستیم. من می دانم که او یک عامل مهم در انتخاب اولین شغل من بلافاصله بعد از مدرسه است. به عنوان یک حرفه ای شناخت صحیح افراد مهم است. یک منتور میتواند درهای را باز کند که ممکن است برای خودتان سالها طول بکشد. منتور می توانند به طور جدی توصیهای خوبی به شما بدهند که یا به شما کمک می کند اشتباهی را انجام ندهید یا راهنمایی هایی برای انتخاب های شغلی بهتر خود داشته باشید. این ایده خوبی است که به دنبال منتورهای داخل و خارج از صنعت خود باشید ، بنابراین از همسالان باتجربه با پیشینه های مختلف یاد خواهید گرفت.

توجه داشته باشید، مربیگری یک خیابان دو طرفه است. در ازای تلاش و زمان کاری منتور خود، چیزی مانند یک توصیه، ایده های جدید، پشتیبانی مالی یا هر چیز دیگری که باعث ایجاد رابطه پایدار شود، بدهید.

  1. ایجاد یک برند آنلاین حرفه ای

آیا اخیراً نام خودتان را گوگل کرده اید؟ باید حضور آنلاین شما در مورد شما چیزهای زیادی بگوید پس مطمئن شوید که شما را به بهترین وجه نمایش می دهند. ایجاد یک برند آنلاین ضروری است. با یک صفحه LinkedIn شروع به کار کنید تا با سایر متخصصان به صورت آنلاین به شبکه بپردازید. سپس یک وب سایت شخصی ایجاد کنید تا نمونه کارهای کاری خود را به نمایش بگذارید.

در نتیجه:

بهترین سرمایه گذاری برای اینده هر شخصی سرمایه گذاری بر روی خودمان است. شاید ندانید که چکونه می توانید با قدم های کوچک اینده ای بزرگ برای خودتان بسازید.  هر روی کمی برای خودتان و رشد شخصیتان زمان صرف کنید به نتیجه حیرت انگیزی می رسید.برنامه شما برای سال ۲۰۱۹ چیست؟ با سرمایه گذاری در این استراتژی ها، به سرمایه گذاری خود بپردازید.

خانمها ، برای توسعه حرفه ای و سرمایه گذاری در خودتان چه نکاتی را پیشنهاد می کنید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع: کریستی، ۷ Ways to Invest in Yourself and Grow Professionally،(۲۸ اکتبر ۲۰۱۷)، لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.