بالونت چه طور به ما در مدیریت تیم از راه دور کمک می کند؟

بالونت از جمله استارتاپ هایی که این روز ها خیلی خوب در حال رشد است. با توجه به روند روز افزون و تمایل بیشتر تیم ها به دورکاری و مدیریت تیم از راه دور ، نیاز به برنامه ای جهت مدیریت تیم و وظایف اعضا بیش از پیش خود نمایی می کند. تیم بالونت با طراحی یک پلتفرم و اپلیکیشن تخصصی در غالب سیستم پیام رسان توانسته است به خوبی به این نیاز پاسخ دهد. ما در این مقاله پس از معرفی این استارتاپ قصد داریم جهت حمایت از این کسب و کار و آشنایی بیشتر شما با امکانات آن، به صورت تصویری و گام به گام شما را با آن آشنا کنیم.

تاریخچه و ایده شکل گیری

بالونت نرم افزاری است که توسط شرکت “زمین مجازی” و مدیریت اشکان کاظمی منتشر شده است، که هسته اصلی آن نیز در شهر اصفهان قرارداد دارد. در اصل بالونت یک شبکه اجتماعی مخصوص کارهای تیمی (و حتی شخصی) است به ویژه برای مدیریت تیم از راه دور و مدیریت پروژه. در این برنامه می‌توانید کارهای تیمی و سازمانی خودتان را به راحتی مدیریت کنید.

استارتاپ بالونت در سال ۱۳۹۵ فعالیت خودش را رسما آغاز کرد و اولین نسخه محصول خود را در تیرماه ۱۳۹۶ ارایه نمود. در حال حاضر نمونه عینا مشابهی برای این اپلیکیشن در داخل ایران وجود ندارد. تمام امکانات فعلی بالونت به صورت رایگان و بدون محدودیت در اختیار کاربر ارایه می‌گردد. در حال حاضر نسخه ۷.۱ این نرم افزار آماده استفاده است که در آخر مقاله لینک های دانلود نیز برای سهولت دسترسی برای شما قرار داده ایم.

 چرا بالونت:

بالونت یک شبکه اجتماعی کاری یا سازمانی است که برای تیم‌ها، سازمان‌ها یا حتی افرادی که می‌خواهند در بستر شبکه اجتماعی با خانواده، دوستان، همکاران، مشتریان یا شرکای خود پروژه هایشان را انجام دهند، قابل استفاده است.

با استفاده از این نرم افزار میتوانید یک وضعیت کلی از منابع مالی خود که از طریق خرید و فروش مشخص میشود را دراختیار داشته باشید. همچنین فرم های مورد نیاز خود را به دلخواه خودتان طراحی کنید. باعضویت سایر اعضای تیم تان در آن نیز میتوانید در یک محیطی شبیه به تلگرام با هم تیمی های خود به آسانی گفتگو کنید. بالونت این امکان را به شما میدهد تا با استفاده از تقویم کارهای خود را زمان بندی کنید و از  زمان انجام کارتان مطلع شوید. مخصوصا اگر چندین پروژه و تیم را مدیریت میکنید و استفاده از ابزارهایی مثل آسانا یا ترللو جهت مدیریت تیم از راه دور برایتان مقدور نیست این نرم افزار میتواند به خوبی به شما کمک کند.

 

آموزش تصویری استفاده از اپلیکیشن بالونت:

پس از ساخت اکانت و ورود به محیط نرم افزار، برای استفاده از امکانات کامل نرم افزار، در صفحه ی خانه (home) با کیلیک بر روی آیکون به اضافه میتوانید لیست امکانات را مشاهده کرده و از موارد دلخواه گزینه مد نظرتان را انتخاب کنید که در ادامه به توضیح هریک پرداخته ایم.                                      

ساخت و برنامه ریزی پروژه:

این بخش شامل امکاناتی از جمله: عریف لیستی از کارها  با امکان گفتگو و تعریف امکانات پیشرفته نظیر درصد پیشرفت، وزن، بودجه، برچسب، وضعیت کار و … می باشد که به خوبی میتواند از پس نیازهای اصلی شما در مدیریت یک پروژه کاری و شخصی بر بیاید.

مراحل تعریف پروژه و مدیریت آن به شرح زیر است:

ابتدا روی ایکون به اضافه در پایین صفحه کلیلک کنید بعد از کلیک صفحه ای مشابه صفحه زیر مشاهده میکنید، از بین گزینه های پیش رو  پروژه را انتخاب کنید:

با اتنخاب پروژه و تپ روی آن صفحه زیر برای شما باز میشود:

با زدن دکمه شروع به مرحله بعد میروید دراین  مرحله باید نوع پروژه را انتخاب کنید،نوع پروژه منظور خصوصی یا عمومی بودن آن است:

بعد از انتخاب نوع پروژه و در صورت تیمی بودن آن باید اعضایی که میخواهید را به پروژه اضافه کنید:

بعد اضافه کردن اعضا و ایجاد پروژه میتوانید لیست کار های مربوط به پروژه در آن ایجاد کرده همچنین مهلتزمان انجام پروژه  و یا اینکه پروژه از لحظ زمانی در چه فازی است را نیز می توانید مشخص کنید

پس از اضافه کردن لییست ها باید هر کار را جداگانه به لیست اضافه کنید برای این منظور روی + کلیک می کنیم و عنوان کار و تسک مدنظرمان را وارد میکنیم و با کلیک مجدد روی آن می توانیم تنظیمات مربوط به عنوان تاریخ سررسید و سایر فیلد های مربوط به پروژه را نیز در این قسمت مشخص کنیم(شکل زیر)

مرحله زمانی پروژه را نیز میتوانید به صورت شکل زیر مشخص کنید.

ایجاد مخزن جلسات:

امکان ایجاد یک یا چند جلسه و دعوت از شرکت کنندگان،تهیه ی صورت جلسه وبرنامه‌ریزی کاملی برای جلسات آینده در این بخش برای شما وجود دارد‌. با کلیک بر روی آیکون مربوط به جلسه و ایجاد یک جلسه جدید، میتوانید جزئیات مربوط به جلسه را نوشته و در اختیار سایر اعضا نیز قرار دهید.

طراحی دفتر مالی:

در این بخش می توانید یک حسابداری شخصی یا گروهی برای مدیریت درآمدها و هزینه‌ها با امکان گزارشگیری و تعریف برچسب، منبع، گروه درآمدی و هزینه‌ای، واحد پولی برای خود، شرکت و یا تیم تان ایجاد کنید.

 ساخت انواع فرم :

در این بخش امکان تعریف فرم اطلاعاتی با فیلدهای سفارشی سازی شده و دعوت اعضا برای ثبت اطلاعات در فرم را می توانید به تیم تان بدهید.

در این مرحله البتدا باید نوع فرم را مشخص کنید(شکل زیر)

اعضای منتخب خودرا در این قسمت انتخاب میکنید.(شکل زیر)

حال فرم ساخته شده و شما میتوانید قسمت های مورد نظر خود را نیز با کلیک بر علامت + به فرم اضافه کنید

در این قسمت فیلد جدید و نوع آن را از منو انتخاب کرده و نام برای ان انتخاب میکنید و فرم خود را میسازید.

ایجاد کارگروه:

عملکرد این قسمت کاملا شبیه گروه است با این تفاوت که می‌توان در بین پیام‌ها تراکنش مالی و کار ثبت کرد و سپس آنها را فیلتر نمود

 

ایجاد شبکه(یک ویژگی کاربردی بالونت):

برای ساخت تیم، واحد سازمانی، شعبه یا یک ابرپروژه از شبکه استفاده می‌شود. پس از ساخت شبکه می‌توانید ذیل آن به هر تعداد پروژه، دفتر مالی، فرم، گروه یا کانال تعریف کنید. همچنین هر شبکه بطور پیش فرض شامل امکانات مدیریتی شامل تقویم، گزارش عملکرد، مدیریت حضور و غیاب و صندوق پیام (برای مکاتبات و نامه‌های رسمی سازمانی) می‌باشد.

تمامی امکانات بالونت قابلیت شبکه شدن با یکدیگر را دارند. با این امکان می‌توانید شبکه‌های مختلفی با مخاطبین متفاوت ایجاد کنید. در هر شبکه سرویس‌های مورد نظر خود را اضافه کنید و با اعضای آن شبکه به اشتراک بگذارید. این قابلیت علاوه بر نظم‌دهی بیشتر، امکان فعالیت در تیم‌های کاری مختلف را ایجاد می‌کند.

هنگام ایجاد شبکه میتوانید از همه امکانات بالونت فقط برای شبکه ایجاد شده استفاده کنید همچنین امکان ایجاد چندین شبکه مجزا برای شما فراهم است.

چت، گروه و کانال:

در این سرویس بالونت میتوانید  مانند پیام رسان های دیگر به راحتی پیام رسانی،گفتگو و چت با افراد مختلف که از این اپلیکیشن استفاده می کنند، انجام دهید.

سرویس‌های عمومی:

در بالونت نیز همانند سایر پیام‌رسان‌ها امکاناتی همچون چت، گروه و کانال وجود دارد. با ترکیب این امکانات و سرویس‌های اختصاصی آن، می‌توانید ارتباطات تیم کاریتان را تسهیل کنید.

نوار ابزار

در نوار ابزار موجود در قسمت پایین بالونت قسمت های مختلف با کاربرد های متفاوت وجود دارند می توانید از این موارد  و امکانات  این قسمت نیز برای پیش برد کار های خود استفاده کنید:

تقویم

با استفاده از تقویم موجو در بالونت میتوان در هر روز مواردی که میخواهید انجام دهید را در تقویم یادداشت کنید و بالونت در تاریخ مربوطه به شما  یاد آوری خواهد کرد.

علاوه بر تقویم در نوار ابزار پایین صفحه لیست مخاطبان نیز برای شما قابل نمایش است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.